Bu 50 yıllık duş vanası nasıl çalışır?


10

Bu vana duvardan çıkarılırken ve su kaynağı kapatılmış durumdayım.

Bu parçaların hepsi bozulmamış gibi görünüyor, hiçbir şey kırılmadı. Valf gövdesi, valf yatağı adını verdiğim şeye vidalar, ancak valf yatağının serbestçe dönmesini engelleyecek bir şey yoktur, bu nedenle valfin nasıl güvenilir bir şekilde çalıştığını göremiyorum.

Gövde oldukça uzundur ve duvar içindeki valf ünitesinin içine bakmak kolay değildir. Bu yüzden bu konudaki açıklamaya hiçbir şey ekleyemiyorum.

Valfin üst ucunun altında (her şeyi yerinde tutan ve valf yuvasının karşıt ucunda resimde görülebilen parça), bir fiber pul vardı. Valf yatağında dönmesini önlemek için baskı sağladığını düşünüyordum, ancak orijinal yıkayıcı hiç elastik değil.

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

Güncelleme

Aşağıdaki fotoğrafta gösterildiği gibi bir miktar kök ambalaj koyarak valfi bir miktar tahmin çalışmasıyla bir araya getirebildim:

resim açıklamasını buraya girin

Bu, düzgün bir şekilde bir araya getirdiğimi garanti etmedi, ancak şimdi çalışan bir vanam olduğu için aciliyeti kaldırdı.

Bu arada, bu vananın muhtemelen Re-Nu tarzındaki Amerikan Standart Versiyon II Küvet Duş Kök olduğunu öğrendim. Bunu bir restorasyon sıhhi tesisat web sitesinde buldum. Bunlar, 1930'lardan 1950'lere doğru olan Art Deco fikstürlerinden açıklanmıştır.

Restorasyon sitesi "koltuk" dediğim şeyin sonunda bir değişiklik ile reprodüksiyon sağlar. Buna "namlu" diyorlar. Modifiye edilmiş namlunun ucunda (dışta) bir kauçuk o-halka vardır.

Kök paketleme konusunda emin değilim, ancak tamir takımları gövde paketleme için olabilecek bir parça gösteriyor. Bunun gerekli olacağını düşünüyorum ve orijinal kök ambalajın uzun yıllar boyunca parçalandığını tahmin ediyorum.

Birisi bu valfin nasıl onarılması gerektiğini daha eksiksiz ve doğru bir şekilde açıklayabilirse, cevabı kabul edeceğim.


Hiç tanıdık gelmiyor. Hangi ülkede? Tüm vana gövdesinin değiştirilmesi gerektiğinde, duvarın diğer tarafına iyi erişiminiz var mı?
wallyk

Bu bir ABD kurulumudur. Değiştirmek istemem. Kırık görünmüyor, bu yüzden nasıl çalıştığını anlamayı tercih ederim. Ancak duvarın diğer tarafına bitmiş bir odada erişilebilir. Sıkıştırma yıkayıcısı olarak büyük bir O-ring ile bir araya getirebildim, ancak yine de damladı. Onu parçalara ayırdım ve bu başarıyı tekrarlayamadım. Valf sapı contasının olmaması da tuhaftır ve damlamanın bir kısmı gövdenin etrafından dışarı çıkıyor.
Jim

Bence fiber yıkayıcı amacında haklısın. Çok elastik olmamalıdır, bunun yerine valfin üst ucunu sıktığınızda 'koltuk' montaj contasının pahlı / temiz kenarını yuvasına yapmak için yeterli basınç sağlamalıdır. Bu arayüz iyi bir şekilde kapatıldığında, valfin geri kalanı her zamanki gibi çalışır. Hangi sızıntıyı çözmeye çalışıyorsunuz? Normal yoldayken? Veya çalışma sırasında sapın etrafında mı?
Dave X

Yanıtlar:


1

Bir delikte ve koltuk açıksa, diğerinde.
Milin ucundaki 'rondelayı' değiştirmiş olsanız bile iyi sızdırmazsa, bir koltuk taşlama makinesi koltuğu düzeltir. 75 yaşında bir tesisatçı bul, bir tane olacak.
Alternatif bir valf sapı ambalajı, ip benzeri bir malzemeydi - eklediğiniz neopren pullar önemli bir yükseltmedir. Bunlardan birini en az 15 yıl içinde tekrar oturmadım ve yeniden paketlemedim, ancak montajınız iyi görünüyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.