Sızdıran Musluk düzeltildi mi?


9

Bir Moen tek kulplu mutfak musluk var. Su akışını başlatmak için sapı kaldırdığınızda, su sapın altından neredeyse hızlı akar ve sayacımı doldurur.

Ancak sızıntının tam olarak nereden geldiğini anlayamıyorum. Bakmak için kolu çektiğimde suyun akmasına başlayamıyorum.

Moen'in tamir takımları yaptığını biliyorum, ancak hangi model musluğa sahip olduğumu veya nereden tamir seti alacağımı bilmiyorum.

Yardım?

Yanıtlar:


9

Bunun normal kullanımda meydana gelen sızıntı olduğunu varsayıyorum. Birçok tek kulplu muslukla, sapı sonuna kadar açık, sertçe bastırır ve orada tutarsanız, hepsinin sızacağını buldum.

Lavabonun altından musluğunuza giden suyu kapatın. Orada bir kapanma olmalı. Hem sıcak hem de soğuk su hatlarının kapalı olduğundan emin olun, böylece musluk açıkken su çıkmamalıdır.

Kolu çıkararak musluğu açın. Genellikle bu bir tornavida ile kolayca yapılır. Allen tipi bir ayar vidası olsa da, bunu yapmak için bir vida olacak. Bazen bu vida plastik bir tapanın altına düzgünce gizlenir.

Kartuşu dışarı çekin. Kartuş elinizdeyken en yakın ev merkezine gidin. Şimdi tam kartuşu bulmak önemsiz olacaktır. Hala emin değilseniz, yardım isteyin.

Tüm o-ringler vs. ile birlikte uygun yedek kartuşu satın alın.

Kartuşu musluğunuza yenisiyle değiştirin, TÜM o-ringleri, beraberinde gelen tüm parçaları yenileriyle değiştirin.

Kolu tekrar takın, suyu açın.

Hala sızdırıyorsa, daha iyi bir musluk sınıfı satın alın. Ucuz donanımın bazen CHEAP donanımı gibi çalıştığını gördüm.


“Kartuş” un ne olduğunu bilmediğim için kartuşu yerel donanım mağazasına götürmek dışında hepsini yaptım. :) Evin etrafında işe yaramazım. Açtığımda kırık görünen hiçbir parça göremedim, bu yüzden nalburiye ne götüreceğimi bilmiyordum. Sızıntı gelince, çok daha hafif ... sızıntı neredeyse musluk kadar hızlı çıkıyor, bu yüzden bir şey çok kırık olduğunu varsayıyorum.
James P. Wright

2
@Pselus: visual.merriam-webster.com/images/house/plumbing/faucets/… ve sanliv.com/faucets/faucet-cartridge-replacement.jpg adresini ziyaret edin . Tabii ki birçok varyasyon, ancak genellikle bir tür somun tarafından tutulur, bu da söküp ardından kartuşu dışarı çekebilirsiniz.
gregmac

Ayrıca Moen tek kulplu setlerdeki kartuş tutma somununun zamanla gevşediğini ve suyun sızmasına izin verdiğini buldum. Bazen kartuşu yuvasına sıkmak sorunu çözer. Ancak ,,,,, aşınmış veya kırık O-ringler de yaygındır.
shirlock evleri

3

@Woodchips'e eklemek için:

Tahminimce alt kısımda bir o-ring kırılmış veya kartuş artık tam oturmamış.

Benzer bir musluğum var ve onarım kiti (catch-22) ile birlikte gelen alet olmadan kartuşu kolayca çıkaramayacaksınız.

Home Depot'a gittiğimde, plastik ve pirinç olmak üzere iki tip Moen kartuşu vardı, ama değiştirilebilir görünüyordu.

Bu iki video benim için prosedürü hemen hemen çiviledi. Bunun aynı görünüp görünmediğini kontrol edin. Öyleyse, bir Moen 1200 ile değiştirebilmelisiniz . Benimki eski kartuşu çıkarmak için gereken küçük plastik kapakla geldi. Yine de diğer kısımları aramak zorunda kalacaksınız, ama bunları yanınıza alabilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=F5M4feAc7Y8

http://www.youtube.com/watch?v=xMbr7wqwgTY


Ve bloglar! Herkes musluk düzeltmek için bir blog girişine ihtiyaç duyar . Feragatname: Bu cevaptan birkaç ay sonra yazdım.
Steve Jackson
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.