Tavanı nasıl çadırlarım?


4

Nişanlım ve ben yatak odamızın tavanını çadırlandırmaya çalışıyoruz. Şehir merkezindeki moda bölgesinden yeterince kumaş aldık ve kurduk ve yapmaya hazır olduk ... ve hiçbir şey işe yaramadı ya da doğru bakıyordu.

Şu andan itibaren, odanın merkezine ulaşacak kadar uzun olan asma tavanımızın dışını astarlı kumaşa sahibiz.

Görünüm, aradığımız güzel bir Faslı görünüm. TOO drapey değil, kırışık oluşmayacak kadar sıkı olmamalıdır.

Bu iki görünüşün bir karışımını mı arıyorsunuz:

görüntü tanımını buraya girin görüntü tanımını buraya girin


Ulaşmaya çalıştığınız görünümün bir resmini gösteren bir link yayınlayabilir misiniz?
Niall C.

Yanıtlar:


7

Bu etki, hula kasnağı gibi bir şey (açılarak kesilmiş) veya bir daireye bükülmüş küçük çaplı metal çubuk parçasıyla elde edilebilir. daha sonra, kumaşın kenarı boyunca bir ip geçirin, bir çift ip veya bir çekme ipi ile kaput gibi. çubuk veya hula kasnağı geçirin, sonra halkayı kapatmak için bir şeyler yapın. hula kasnağı ile sıkıca oturan bir dübel ve bir vida tavsiye ederim. çubuk için, hortum kelepçeli küçük bir boru parçasını öneririm. halkayı odanın ortasındaki tavana tutturun.

geçici olarak odun tahtalarını (1x2 çam veya tiner gibi) odanın etrafındaki duvarlara, tavana yapıştırın. kumaşı duvarlara gerdirin ve kumaşı sandviç yapmak için ikinci bir tahta parçası kullanın, kumaşı ağaç parçaları arasında sıkıştırın. İstediğin gibi göründüğünde, tahta parçalarını birbirine vidala. fazlalığı henüz kesme!

ahşap / kumaş / ahşap sandviçi duvarlardan çıkarın, ahşabı 270 derece çevirin ve tavana yapıştırın. Bunu yapabilmek için, yarattığınız doğal kırışıklıklar nedeniyle işiniz bittiğinde görünmeyecek olan kumaşta stratejik olarak delik açabilirsiniz. bu deliklerden sandviçi tavana vidalayabilirsiniz.

Görünüm / konumlamayı / neyi sevdiğinize karar verdikten sonra fazlalığı azaltabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.