Hangi ev otomasyonu standartları Apple ve / veya Google'ın gelecek yazılımı ile çalışacak?


5

Bir yandan, Apple ve Google'ın ev otomasyonuna girmesinden memnunum, çünkü mevcut yazılım ve kontrol uygulamaları aynı derecede iğrenç görünüyor. Öte yandan, tüm yıl boyunca büyük bir ev otomasyonu satın almayı planlıyorum ve şimdi gerginim çünkü ürünlerinin piyasayı devralacağına eminim ve kazanacak donanım almak istemiyorum uyumlu olmayın.

Hangi ev otomasyon donanımının Apple ve / veya Google’ın yazılımı ile çalışacağına dair bir duyuru yaptınız mı? Hayatta kalma olasılığı daha az olan standartlar var mı?

Ben çoğunlukla aydınlatma ve genel çıkış otomasyonu ile ilgileniyorum.

Yanıtlar:


2

Google’ın sahip olduğu tek şey, bildiklerime göre (ve iki kez kontrol etmek için googled), kendi Nest’leri. Görünüşe göre birkaç yıl önce bir "Android @ Home" projesi vardı, ancak bununla ilgili son bir haber bulamadım. Şahsen ben Apple’a Google’dan önce evinize taşınıyordum - çünkü zaten zaten halka açık oldukları için geliştiriciler zaten uygulama oluşturmaya başlayabiliyordu.

https://developer.apple.com/homekit/ http://9to5mac.com/2015/01/22/apple-details-homekit-compatibility-with-competing-home-automation-platforms/

Apple'ın HomeKit çerçevesi yalnızca "MFi" (iPhone için üretilmiştir) donanımıyla uyumludur.

HomeKit uygulamalarıyla zaten uyumlu olacak bazı donanımlar öneren ve ayrıca "geleceğe dayanıklı" olduklarını iddia eden güzel bir makale

http://www.makeuseof.com/tag/future-proofing-smart-home-apple-homekit-compatibility/

Elbette bunların hepsi de sahip olduğunuz telefona da bağlı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.