Mevcut bir kiremitli çatının üzerine ikinci bir zona döşemek iyi bir fikir mi?


9

Zona giymek biraz daha kötüydü ve bir "arkadaşımın-çatı ustası" kullanılan bir arkadaşım vardı, bir göz atın ve yıkımdan biraz para biriktirebileceğimi söyledi birincisine bir zona daha sererek.

Ortak bir teknik olduğunu iddia etti ve işinde her zaman yaptılar, ama bana biraz garip geliyor.

Bu gerçekten yaygın mı? İyi bir fikir mi? Dezavantajları nelerdir?

Yanıtlar:


14

Üç katmana kadar (en azından bölgemde) döşemek yaygındır, ancak çatıda kaldırma zona varsa, başka bir katman döşenmesi sadece yeni zonaları kaldıracaktır. Çatı kötü ise, eski zona kaldırmak ve yenilerini taze bırakmak uzun vadede daha iyi ve muhtemelen daha ucuzdur.

Çatı o kadar da kötü değilse, ikinci bir katman kesinlikle paradan tasarruf edebilir, sadece yapmadan önce yerel yasalarınızı kontrol ettiğinizden emin olun.

Başka bir endişe ağırlık olabilir. Zona çok ağırdır, böylece ne kadar çok katman eklerseniz çatınız taşımak zorunda kalırsanız, ağır şov düşmesi olan bir bölgede yaşıyorsanız daha fazla sorun haline gelebilir.

Kişisel olarak Her seferinde yeni başlamayı tercih ederim, ama demoyu kendim yaparak para biriktiriyorum.


Teşekkürler. Teksas'ta yaşıyorum, bu yüzden kar birikimi burada bir sorun değil.
JohnFx

1
Maryland'de sınırın iki katman olduğuna inanıyorum.
Joe

Ben her zaman 2 katman duydum sonra yıkmak zorunda. @JohnFx, kar ağırlığı geçen kış bir sorun, en azından Dallas, umarım bu bir kez bir şeydi.
ManiacZX

Austin'deyim. Burada yaşadığım 20 yıl içinde gördüğüm en fazla kar yaklaşık 2 inç idi. Ayrıca çatı oldukça dik bir eğime sahiptir, bu yüzden birikim olasılığı yoktur.
JohnFx

1
fwiw, ailemin evindeki mutfak çatısı birkaç yıl önce yeniden yapıldı ve çatı ustası yerlerde 5-8 kat çıkardı! yinelemeden sonra, kar ve buz yedeklemeyi bırakıp sızıntılara neden oldu
warren
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.