Kendi elektrik servis panelimi takmalı mıyım yoksa bir elektrikçi mi kiralamalıyım?


10

Çıplak araziye elektrik hizmeti alıyorum. Bu geçici bir hizmet değil , bir bina yerine 6 "x 6" direkli bir basamağa kalıcı uzaktan hizmettir .

Zaten hendek açma, boru döşeme ve direği kurma işini zaten yaptım. Ancak sayaç soketini ve servis panelini takmanın bir sonraki adımı konusunda emin değilim.

Enerji şirketim görmek istediklerini açıklayan bir el kitabı sunuyor . Uzaktan ölçüm ayarı, söz konusu belgenin 16 ve 17. sayfalarında açıklanmaktadır. İşte sağladıkları diyagram:

Puget Sound Energy Uzaktan Sayaç diyagramı

Örnek olarak komşumun uzaktan sayacı. Asıl fark, bir eve giden boruyu çalıştırmayacağım. Yine de görev üzerine birkaç inşaat prizi koymak niyetindeyim.

(Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.)

Elektrik işlerini severim ve evime yeni bir devre kurmak kadar ileri gittim. Bu şeyler ve DIY hakkında biraz daha okuyabilir veya bir profesyonel kiralayabilirim. Ne önerirsiniz?

Bu ABD'nin Washington eyaletinde.


2
Bir cadde veya araba yolu mu? Bir ROW yeraltını geçmek için özel bir araba yolundan geçmek için tamamen farklı kurallar kümesi. Taşınmadan önce elektrik dağıtım şirketinize danışın. Kasaba, hendek ve hizmetin kamuya açık bir şekilde kamu hizmeti şirketi tarafından yapılmasını gerektirebilir.
shirlock evleri

@shirlockhomes: Özel bir cadde, tüzük ile boşaltıldı, ancak özel mülkiyete ait değil. Her neyse, bu kısım zaten elektrik şirketi ve ilçe ile görüştüm.
Jay Bazuzi

1
Dış kullanım için derecelendirilmiş bir panel aldığınızdan ve kilitlenebildiğinden emin olun (tercihen bir ped kilidiyle). Biraz aptal gelirse paneli açar ve dilini sıcak bara çubuklarına yapıştırırsa, onun aptallığından sorumlu tutulabilirsin. Paneli mümkün olan en iyi şekilde sabitlediğinizden emin olun. Ayrıca kilit deliğinden garip bir renk zip kravat koymak düşünebilirsiniz, böylece uzaktayken kimsenin panelin içinde karışıklık olup olmadığını bileceksiniz.
Tester101

normalde NEMA 4 (X) kullanıyoruz, kilitli kapı ve kurcalamaya dayanıklı vidalar.
shirlock evleri

Yanıtlar:


14

Jay, güç kaynağınız muhtemelen direk, kablo boyutları ve sıcaklık ölçer muhafazası için özelliklere sahip bir talimat sayfasına sahiptir. Bazı durumlarda siz (ev sahibi) geçici servisi önceden toplayabilirsiniz.

Geçici kutu yalnızca eklentileri (uzatma kabloları, vb.) Desteklediğinden, incelenecek yük iletkenleri yoktur. Güç şebekesi, servisi inceledikten sonra bağlantıları yapmalıdır. Bir metre / kesici / recpt önceden birleştirilmiş kutu kullanmıyorsanız, onu bileşenlerden yapmanız gerekir.

Ölçüm cihazının yük tarafından hat pabuçlarına veya bağlantı kesme paneline olan bağlantı bir Ana Elektrikçi tarafından kapatılmalıdır. Bu bölümdeki yerel kodlarınızı kontrol edin.

Tüm parçaların spesifikasyonlara göre uygun NEMA tipinde olduğundan emin olun ve elektrik veya bina müfettişi size TAMAM verene kadar herhangi bir kablo veya kablo göbeğini gömmeyin (ancak sipere koyabilirsiniz).

Neredeyse bahsetmeyi unuttum, bazı elektrikçilerin kiralayabileceğiniz geçici hizmetleri var. Sadece kısa süreli kullanım olacaksa kötü bir fikir değil. Ancak yine de servis giriş kablonuzu çalıştırmanız gerekir.


Teşekkürler. Belgeyi elektrik şirketinden aldım. Bunun, kalıcı bir hizmet değil, uzak bir konuma (posta) kalıcı hizmet olduğunu unutmayın.
Jay Bazuzi

kalıcı veya kalıcı değil ??? kafam karıştı????
shirlock evleri

@Shirlock - Bunun gibi bir kamp veya kalıcı yapıya sahip olmayan başka bir arazi olabilir, bu nedenle panel kalıcı olarak mesaja yapıştırılacaktır.
Tester101

1
Bu bir kamp yeri olacaksa, bir RV bağlantısı düşünün. 120/240, döner kilitli 30 amp recpts ve standart 120vac GFIC çıkışları. Bu bir kamp yeri ve bazı marinias bulacağınız aynı şey
shirlock evleri

1
Benim bölgemde, yol altında hizmet 48 inç derinliğinde ve 4 inç galv veya program 40 boru olmasını gerektirir. Ayrıca 24 inç bir uyarı bandı.
shirlock evleri
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.