Bir sunta alt zemin üzerine beton bir zemini nasıl dökebilirim?


5

Salonumda sunta alt zemin üzerine beton dökmek istiyorum. Lekeli beton görünümünü seviyorum. Altında bir tarama alanı var. Hangi ürünü kullanırım? Ne kadar kalın, çatlamaz mı? İnşaat demiri, çerçeveleme (veya bu filme ne denirse) veya hayır? Aldığınız her bilgi için teşekkür ederiz.


3
Buradaki cevapların çoğunda iyi tavsiyeler olduğunu düşünüyorum. Bu sadece gerçekten kötü bir fikir. Altbilgileri ve kirişçileri güçlendirmek için para harcamak istemiyorsanız, 5 yılda ağır ve esnek görünen iyi bir şeye güvenmezdim. Gerçekte, en zayıf noktanız önce çökecek / düşecek ve çok büyük bir çatlak ve eğimli bir zemine sahip olacaksınız.
DMoore

Yanıtlar:


5

Açıkçası, tahtadan zemini üzerinde durma düşüncesi Stacey beni çok korkutuyor. Mevcut çerçevenizin bu kadar fazla "ölü yük" taşıyabileceğini tespit ederseniz, o zaman kesinlikle inşaat demiri ve remesh (elek) iyi, aksi takdirde çatlar. Döşemenin LEAST 2 "kalınlıkta olmasını isteyeceğini bilmelisiniz, bu da her bir metrekarenin en az 25 pound ağırlığında olacağı anlamına gelir, bu nedenle 12'x12 'oda için zemin toplam 3600 pound (yaklaşık iki ton) ağırlığında olacaktır. ).

Yerel beton şirketlerinizle konuşun - amacınız için hafif bir beton yığınını karıştırabilirler - eğer buna karar vermişseniz. Ancak, yapınızın bu kadar fazla yüklemeye katlanacağını doğrulamak için bir mühendis kullanmaktan zarar görmez.

Beton zeminin ayak altında çok soğuk olacağını biliyorsun, değil mi?

EDIT: ... ve her zaman "beton tozu" üreteceğini?


Bir misiniz yüzen mutlaka beton plaka soğuk? Çok katlı apartman binalarındaki zeminler genellikle beton dökülür ...
DJohnM

1
Bir tarama alanının üstünde olsaydı olurdu. Beton zeminin alttan ısıtılması çok farklı bir durumdur (çok katlı bir ülkede olduğu gibi).
TDHofstetter 19:14

Doğru ... Burada Büyük Beyaz Kuzey'de bir gezinme alanı genellikle düşük tavanlı, ısıtmalı bir bodrum
katıdır

Aşağıdan başka bir ünite tarafından ısıtılsa bile, çıplak beton oldukça iletken olduğu için hala soğuk hissedecektir. Çoğu insan için çıplak ayaklar için rahat olması için betonun yaklaşık 78-80f olması gerekir. Hemen hemen herhangi bir döşeme malzemesi önemli ölçüde daha az iletkendir ve (sert ahşap ya da linolyum için) 75 derece (halı için) 70 gibi düşük rahat olabilir
Zhentar

3

alt zeminin üzerine 1/4 "kendiliğinden hizalama betonu dökebilirsiniz ... biri betondan 2 tane koyarken" saçma sapan ... !! hafif bir kaplama seçeneğidir .... ardex ve beton tasarım en iyi ürünlerdir ... eğer sizin cali'niz 9292456615’i ararsa


Bu doğru cevap. İlk önce zemini kapattığından emin ol. Kendiliğinden tesviye betonu su gibi çatlaklardan dökülür, bu nedenle önce zemininizin sıkı olması gerekir. @Ken'in önerdiği gibi 1/4'ten fazla dökmeyin - 2 "çılgıncadır - çok ağır olacak.
Steve Midgley

2

Bir epoksi zemin kaplaması, mevcut yüzey çeşitliliği nedeniyle lekeli betona benzer bir estetik sağlayabilir. Bonus olarak:

  • Görünüm tutarlılığı oluşturmak daha kolay olabilir.

  • Tipik bir ahşap çerçeve oturma yerinin sürünme boşluğuna beton dökerken olası olan yapısal geri donatıyı gerektirmesi olası değildir.

  • bitişik zemin yüzeyleri arasında birkaç santim yükseklikte yükseklik yaratmayacaktır.

  • daha esnek bir yüzey sağlar ve bu nedenle ahşap yapısı genişledikçe ve sıcaklık ve nemdeki değişikliklerle büzülürken çatlama olasılığı daha düşüktür.


2

Umarım açıktır, ancak doğrudan tahtaya dökmeyin, Beton tam olarak kurumaz ve tahta parçalanır. Ağır plastik veya destek tahtası ilk önce aşağı inmek zorunda kalacaktı. Bir torna ve çubuk takviyeli katmanın bile çatlamayacağından şüpheliyim. Kirişler yük altında zıplar, sıcaklık veya nem değiştiğinde eğilir ve evler yerleşir. Bir odanın genişliği boyunca kendi ağırlığını taşıyabilecek kadar kalın olan her şey, onu tutabilmek için ahşap destek yapısında özel bir yapısal takviyeye ihtiyaç duyacaktır. Polimer-beton kaplamalı arka panelini deneyebilirsiniz. Çatlamayacak kadar esnek olabilir. Yine de biraz araştırma yapmak isteyeceksiniz. Arka panelin "yüzmesini" isteyeceğini sanıyorum ve arka panel dikişlerini oldukça sağlam bir şeyle bantlamak isteyeceksiniz. İyi şanslar ve yorumlarda tekrar rapor edin.


1

Böyle eski bir soru ... Tüm bu cevaplardan memnun değilim, bu yüzden benimkini koydum. Birçoğunu bir araya getirmeye çalışacağım.

Genel cevap: EVET, Yapabilirsiniz.

Ancak, bu dünyadaki her şeyde olduğu gibi, bu operasyonun artıları ve eksileri.

  • yonga levha üzerine beton dökmek, yalıtımı olmayan (folyo gibi) iyi bir fikir değildir; beton nemliyse (varsayılan olarak dökülürse) ve herhangi bir su kısa sürede bile işe yaramaz
  • 1/4 "(kendiliğinden tesviye) gibi beton dökmek iyi olacak ve bir süre için iyi görünecek ... bir süre sonra, ahşap yapılar daha elastik olarak çalıştığından, beton katıyken, yani ahşap yapılar ortaya çıktığı için beton elemanları ile başa çıkmak için en uygun değil
  • daha büyük kalınlıklarda bile (yukarıda belirtildiği gibi) çatlaklardan kaçınmak için betonun güçlendirilmesi gerekecektir; inşaat demiri ya da mikro fiberlerle (ya da her ikisi de) yapılabilir, ilk olanlar bu levhanın 'küresel olarak' çalışmasına yardımcı olur, ikincisi ise yerel ve yüzey hasarlarından kaçınmaktır; ucuz bir çözüm değil ...
  • beton zemin (büyük olasılıkla), özellikle bir sürünme alanı olan tahtadan daha soğuk olacaktır; boşluğun bir beton ile doldurulması da kötü bir fikirdir (Steve'in dediği gibi); biri tarama alanını doldurmak için seçilebilecek başka bir malzeme seçebilir
  • somut ağırdır, 'hafif' versiyonları kullanabilirsiniz, ancak normal versiyonlardan daha kötü parametreleri olabilir; bir kez daha - beton, standart ahşap elemanlara kıyasla çok ağır olduğu için ahşap yapılara ideal şekilde uymuyor

İtmek istersen, ikinci TDHoffstetter'ın yük rulmanlarını hesaplamak için bir mühendis bulmasını tavsiye ederim. Folyo kullanın, (en azından) elyaf takviyesini düşünün, termal izolasyonu düşünün (ek bir).


1

Ayrıca bu “Bak” ı da seviyorum, ancak her zaman kutudan çıkardım. Halımı yaratıcı ofis alanıma yerleştirdim. Müteahhitlerin hala duvardayken süsleri (koyu ceviz) püskürttüğünü gördüm. Yere ölçü ve rakamlar vb. Yazdılar. Çok yaygın bir uygulama. Odanın etrafında bir leke bıraktılar. Onu sevdim! Sandalyemin oturduğu yerde, 'Her şeyde güzellik' yazdım. Herhangi bir boşluğu doldurmak için bir tesviye ürünü kullandım - bunu bir daha yapmam. Orada duymuşlar. Tüm odayı boyadım (lateks boya kullanmayın). Ve beyaz bir yıkama görüntüsü vererek yeniden taradı. Birkaç kat parlak cila ile kapladım. Ve bitmiş ürünümden çok memnun kaldım. Tesviye ajanının parçalandığı yere dokunuyorum. Bahsettiğim gibi o kısmı arkadan atlardım. Alt zemini başka bir odada boyamayı planlıyorum ve parlaklığı tekrar kullanmak 4 günümü aldı. Tüm ekstra adımları yapmak için. Ama yerimi seviyorum! Ve onu değiştirmeye karar verdiğimizde, örtbas edebiliriz. Bir fotoğrafçı olarak, yüksek parlaklığı kullanarak artan ışığı seviyorum. Ancak komşularım da benzer bir şey yaptı. Kontrplak üzerine sadece leke kullanılması (alt zeminler). Ofisimin toplam maliyeti 11x12 'idi - 60 dolar.


1

Sunta üzerine beton bir zeminin dökülmesi oldukça kolay ve faydalı olabilir. Bunu birçok kez yaptım.

İlk önce, 2 "betona ihtiyaç duyulmuyor. Sadece 3/4" kalınlıkta "raf dışı" beton karışımını, bezelye çakıllarından daha büyük olmayan agrega ile kullanıyorum. Betondan gelen suyun çatlaklara sızması durumunda aşağıdaki yaşam alanı mevcutsa, su geçirmez plastik bir tabaka zımbalanabilir. Sonra, bir Lowe's ve sivri tarafı yukarıdan bir makas plaka konektörü satın alın, bunları siyah plastiğe yaklaşık 16 over'nin üzerinde bir alt zemine vidalayın.

Şimdi, beton dökmeye hazırsınız. Bu konuda iyi değilseniz, profesyonel bir iş için bir damgalama ekibi işe alın. Betonu inşaat demiri yerine alt zemine bağlarken, genleşme veya kontrol bağlantılarına gerek yoktur. Doğru yapılırsa, çatlaksınız olmaz ve zeminin sadece her beş yılda bir sızdırmazlık maddesine ihtiyacı olacaktır. İyi şanslar.


0

Şu anki evimde ön odalar orijinal Victoria panolarının altında bir tarama alanına (yaklaşık 3 'derin) sahiptir. Döşeme tahtalarının üstünde laminat ve çok kalın bir halı var. Dışarısı soğuk olduğunda, halı üzerinde olsanız bile zemin de oldukça soğuktur.

Arka odalardaki önceki mal sahipleri tarama alanını ve fakir beton zeminleri (cilalanmış veya lekelenmemiş veya başka bir şey) doldurmuşlar ve betonun üzerinde halı var. Bu katlar daha sıcak.

Bu yüzden tarama alanını doldurmayı düşünebilirsiniz. Zemininizin kendi ağırlığı altında çökmesi riskini ortadan kaldıracaktır. Yonga levhaların üzerinde betona sahip olmanın bir seçenek olduğunu sanmıyorum. Seramik karolar için bile, betondan bağımsız olarak, bir yonga levhaların alt zemine koymaları önerilmez.


1
Bu korkunç bir tavsiye - 3 'lik bir tarama alanını betonla doldurmak bir servete mal olacak ve muhtemelen binanın yapısal sağlamlığını değiştirecek, oradaki herhangi bir elektrik tesisatında ve tesisatta sızdırmazlıktan bahsetmeyecek. Bunu yapma.
Steve Midgley

-1

Kablo eklemek zorunda kalabilirsiniz. Yerin en yüksek noktasını kıyaslama ölçütünü kullanarak kendi seviyelendiren bir altlık doldururum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.