Metal saplamalar, döner montajda 64 inç plazma TV'yi destekleyebilir mi?


11

Tamam, burada bir akıl sağlığı kontrolüne ihtiyacım var. Şirket toplantı odasındaki metal bir saplama duvarına eklemli bir montaj ile 64 inç plazma TV monte etmekle görevlendirildim. Hataya yer olmayan dörtlü tehdit.

TV 85lbs ölü yük ağırlığındadır. Montaj o döndürülebilir ve duvardan bir ayak kadar yeniden yerleştirilmesini sağlar, başka 26lbs. Bu, bir resim çerçevesi gibi asılmak yerine açılı olmasını sağlar.

Son birkaç gün TV montajı hakkında kapsamlı araştırmalar yaptım ve 12 1/4 "geçiş cıvatası (saplama başına 4) ve TV dirseğini monte etmek için # 14 vida ile 3 saplamaya çapa bağlamak için bazı 3/4" kontrplak satın aldım. kontrplak için. Metal saplamalarda cıvata derecelerini değiştirmek için teknik özellik sayfalarındaki bilgilerin bir eksikliğini fark ettim - sadece alçıpan ve duvarcılık sağlanır. Bu, metal çivilerin hayır olduğunu veya aralarında bir çeşit olup olmadıklarını gösterip göstermediğini bilmiyorum, ancak insanlar bunu büyük TV'lerini monte etmede başarıyla yapıyor gibi görünüyor.

Çiviler 2.5 "genişliğinde ve 16" merkezindedir. Bir kulede, bu yüzden yük taşıma değil.

Elimde olan kontrplak arkalık 38x24 orta saplama üzerinde ortalanmış.

Benim endişem, dirsekli eylemin damızlık duvarının başarısız olmasına neden olacağı ve Kariyer Sınırlayıcı Hareket ™ 'den sorumlu olmak istemiyorum. Endişelerim haklı mı?

Endişelerim haklıysa, bunu etkili bir şekilde asmak için bir yöntem önerebilir misiniz?


1
Ben tam bir cevabım yok, ama ... çelik Çıtçıt yok içine vida için herhangi büyük "et" sağlamak; sac metal bir vidayı ve tahtaları tutamaz.
TDHofstetter

2
Bu daha önce düşünülmüş olmalı. Ekranın ve / veya montaj braketinin üreticilerine başvurun; metal saplamalara veya diğer özel donanım çözümlerine daha sıkı bir şekilde takılmasını önerdikleri bir çeşit "çapa" (alçıpan çapalarına benzer) olabilir. Her şey başarısız olursa, duvarın dengelenmesine yardımcı olmak için ağırlığın çoğunu yere taşıyan yarı bağımsız bir "şömine şömine" inşa
etmeyi düşünürdüm

2
Neden esir stil cıvataları çelik saplamalara değiştirmiyorsunuz?
önlük

1
Metal saplamalara uygun bir ankraj ile vidalamanın yanı sıra, kontrplak / alçıpan arayüzüne inşaat yapıştırıcısı eklemek önemli miktarda mukavemet sağlamalıdır.
Doresoom

1
Aynı şeyi yapmayı planlıyorum. Takip eden soru - mafsal kolunu kullanıyor musunuz veya mafsallı montaj parçasını taktınız mı ve mafsallama özelliğini kullanmaya karşı karar verdiniz mi?

Yanıtlar:


4

Bunu bir yaşantım için yapıyorum. Çelik saplamalar, dirsekli bir kolla ihtiyacınız olan desteği sağlamayacaktır. TV'yi yüzeye monte etmek istiyorsanız, çelik bir saplama yoluyla geçiş cıvatalarını kullanabilirsiniz, ancak dirsekli bir kol başarısız olacaktır.

Tek uygun çözüm, duvarı açmak ve söz konusu çelik saplamaları tahta saplamalar ile değiştirmek veya tahta saplamayı çelik saplamaya kaydırmaktır.


Siz profesyonelsiniz ... Ben de benzer bir konuda konu açtım ama endişelenmeye devam edin. Benim televizyon 33 kilo, ve ben dirsekli bir montaj var istiyorum, böylece tv duvarına bir açıyla dönebilirsiniz. Çıtçıtlı cıvatalar kullanarak alçıpan üzerine monte ediyorum. Yerleşim nedenleriyle, muhtemelen monte etmek için metal saplamaları kullanmayın. Bunun gerçekleşeceğini düşünüyor musunuz? Yoksa normal bir televizyon montajına yerleşmek zorunda mıyım?
Rob de Jonge

4

Evet yapabilir.*

* Kilometreniz değişebilir.

resim açıklamasını buraya girin

3 çiviyi kapsayan 3/4 "kontrplak arkalık kullanarak 18 adet 3" uzun 1/4 "çaplı matkap uçlu vida kullandım (her saplamada 6, sırasıyla montajın üstünde ve altında 3). 3" vidalar kullanıldı çünkü Kontrplak arkasında 5/8 "alçıpan çift katmanlı katmanlar. Vidaları arkalık üzerine ısırmak için büyük yassı rondelalar kullanıldı. Montaj daha sonra verilen donanımı ile arkalık üzerine gitti. TV'yi yerleştirmeden önce çekmeli yapıyordum - bu şey hiçbir yere gitmiyor ve aylardır sorunsuz bir şekilde asılı duruyor.

resim açıklamasını buraya girin

Cıvata olacak geçiş Not değil yeterli cıvata için gerekli delik 5/8" olacak, çünkü yeterince büyük yerçekimine bağlı tüm cıvataları ortalama problemleri çalışması oluşturmak için - onlar damızlık dinlenme kadar hepsi Talep aşağı kayma olacak Sen. ayrıca saplamaları çok fazla 5/8 "delik ile dövecektir.

Arkalıktaki yabancı delikler sadece geçişler için önceden delinir, hiçbir yere gitmezler. Gelecekteki kablo çalışmaları için harika olsa. :)


Bugünün yeni tüy siklet LED TV'leri ile kesinlikle katılıyorum. 100 # plazma ile, çok fazla değil.
Speedy Petey

Gösterilen TV, söz konusu 100 lb plazmadır.
BB ON

Üzgünüm, OP olduđunu fark etmedim. Hiç bu kadar eski bir plazma görmedim. Sanırım o 3 çıtçıt kapsayan tahta ile bir anlamı var. Aferin.
Speedy Petey

Bunu doğru mu okuyorum? Bunu duvara tutan tek şey, metal saplamanın ince duvarından geçen kendinden bantlı vidaların dişleridir. Kolu maksimuma çıkardınız ve gücünü değerlendirmek için çekip çıkardınız mı?
Alaska Adam

1

3 veya 4 saplama boyunca 5/8 "sac kaya kesin. metal saplamaların 3 veya 4 içine 2x4 takın. kat ahşap 5/8" koyun. TV'yi boyayın ve asın, bu TV'nin yükünü yaymaya yardımcı olacaktır


1

Az önce denediğim ve harika çalıştığım bir şey, Toggler Yüksek Performanslı Çapalar. Onları Lowes'te buldum. Onlar 2 geliyor ya da bir paket için 10 düşünüyorum. 2 paket yaklaşık 7 dolar oldu. Sadece Alçıpan'da 265 kilo tutabileceğini söylüyor. Ne yaptığımız Alçıpan ve metal Stud içine 1/2 delik matkap oldu. 2 geçişi yükledim ve TV'imi harika destekliyor. Bu sistem, diğer tüm geçiş tabanlı sistemlerden çok daha iyi çalışmak için dikiş yapar.

Bu geçiş sistemini televizyonumla kullanmamın tek nedeni, metal bir çiviye girmesiydi. Kontrplak veya Sheetrock yaprağı kullanmaktan çok daha temiz görünüyor.


Merhaba, Stack Exchange'e hoş geldiniz. Gönderi için teşekkürler, ancak spam gönderilere karşı sürekli bir savaş yürüttüğümüzü bilmelisiniz ve bu yüzden muhtemelen promosyon cevaplarına karşı oldukça alerjiniz var. Yayınınızın gerçekten spam olduğundan şüpheliyim, ancak her durumda web sitesini düzenledim.
Daniel Griscom

0

Sanırım 21 "merkezler üzerinde metal saplamalar var. Bazı müteahhitler ucuz olmaya çalışıyordu. Kuru duvarda metal var gibi görünüyor. Kuru duvara 4 - 50 # plastik ankraj kullanarak vidalı montaj için uygun 37 "X 21" LED Vizio TV. Montajı TV'ye tuttuğunuz her yere taşıdım. TV'nin 100'den çok daha hafif olduğundan eminim. 3 yıldan uzun bir süredir, 1 orta deprem ve hala sağlam.


40 "LED TV'nin ağırlığı hiçbir şey. Burada 13 kilo ağırlığında bir tane var.
Kaz
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.