Sürgülü dolap kapıları için plastik ruloları nasıl yağlarım?


11

Sadece bazı yeni sürgülü dolap kapıları kurdum, ama ne yazık ki çalışırken biraz gıcırtılı / gürültülü. Onlar Lowes, bu ise kılan asıl şirketten "Reliabilt" kapılardır SGA . Talimatlarda ve web sitelerinde önerilen bakım / yağlama hakkında hiçbir şey yok.

Silindirlerin nelerden yapıldığından tam olarak emin değilim, ekstrüde alüminyum palete uyan bir tür plastik veya naylon silindirler.

rulman monte edilmiş kapılar

Plastiği parçalamayacak veya zamanla tozdan / vb. Tutkallamayacak ne tür yağlayıcı kullanabilirim?

Yanıtlar:


11

Herhangi bir kuru silikon sprey yağı da iyi olacaktır. Ve petrol bazlı yağlar veya WD40 kullanmayın. Islak tip yağlar kiri ve tozu çeker ve çok dağınık hale gelir. Aynı tavsiye kapı menteşeleri için de geçerlidir.


Silikon tabanlı (jig a loo "kullanarak sona erdi (gişe şaşırtıcı derecede büyük bir seçim yoktu gittim). Hile yapmış gibi görünüyor, umarım zamanın testidir.
gregmac

Her zaman biraz bağlanmaya başlar, bir şans verin !!!
shirlock evleri

2
Bir yıldan fazla oldu, hiç sorun değil. Birkaç gün önce aslında onlara hızlı bir sprey verdim ama sadece bir kapıda gıcırdıyorum (bu olanlar değil) ve bu yüzden etrafa gittim ve tüm menteşeleri vb.
gregmac

Silikon yağ ile iyi bir başarı elde ettiğinizi duyduğuma sevindim. Menteşe, pencere ve kilitlerde kullanacağım tek üründür.
shirlock evleri

9

(Teflon aka Bir PTFE ® gibi) bu tür sprey bu hile yapmak gerekir. Yaygın olarak bulunurlar ve çeşitli markalarda bulunurlar, böylece kolayca bir tane bulabilirsiniz.

Gıcırtı çoğunlukla silindirin aksının etrafında dönmesinden kaynaklanır, bu yüzden aralarına biraz sprey sıkar ve dağıtmak için silindiri birkaç kez döndürürüm. Fazlalığı bir kağıt havluyla temizleyin. Tozla tıkanma konusunda sorunum yok (ve bence toz payımdan daha fazlasına sahibim!).


3

Başka bir seçenek, yaklaşık 2 dolar için küçük bir tüpte herhangi bir ev mağazasında bulunan toz grafittir - gıcırtı nereden geliyorsa, silindir / aks alanına küçük bir parça squirted. Bu, kapı menteşeleri için de harika çalışır ve WD40 (yapışkan, hızlı bir şekilde giyer, vb.) Gibi sprey yağların dezavantajlarına sahip değildir.


0

Az önce Mission Viejo 1987 çiftlik evine taşındık. Dolaplar ve dolap kapıları vb. Ucuz, uygulaması kolay, temizler ve yağlar. Daha sonra hiç çöp toplamamış gibi görünüyor.


0

Lowes bir Ürüne sahiptir # 650814 Model # 12007, "3-IN-ONE 2-oz Kilit Yağı"

Bu önerilere dayanarak aldım.

Kısa "hortum" / nozul, tekerlekleri yerine püskürtmeme izin veriyor ve 4 klozet sonra sessiz ve kapanması oldukça kolay.


-1

Aslında bir mum kullandım, sürgülerin üzerine mum sürdüm. Harika çalıştı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.