Küçük bir harç onarımını nasıl düzgün bir şekilde yapabilirim?


11

Zamanla küçük çiplerde çatlayan ve çıkan bazı yer karoları arasında harç var. Karolar ve kalan harç aksi halde mükemmel durumdadır. Bu bizim koridorda zemin sadece bir sorun yüksek trafik alanı olduğundan şüpheleniyorum. Altta yatan sorunu çözmek için tüm zemini yırtmak üzereyim.

Ama, harcı yamalamak isteseydim (kabul ederken, tekrar çatlamak muhtemeldir, yolda), yeni harçların eski ile bağlanması için eksik harcı doldurmanın uygun yolu nedir? Doldurmadan önce çatlamış gibi görünen eski olanları kaldırmalı mıyım?

Yanıtlar:


7

Harç onarımı yaptığımda, eski harç temizledim, başka bir şey gevşek olup olmadığını görmek için biraz hafif prodding yaptım, alanın kemik kuru olduğundan emin olun ve daha sonra yerel donanım deposundan küçük bir harç yığını aldım. Muhtemelen önceden karıştırılmış harçtan küçük bir küvet satın alabilirsiniz (renkli harç yoksa, genellikle daha büyük bir küvet satın alırsınız).

Sadece normal harç olarak koydum, tokatlayın, içeri itin, biraz düzeltin, kurumasına izin verin ve fazlalığı silin. Solması biraz zaman alacak ama şimdi orijinal döşeme işinin bir parçası gibi görünüyor.


2

Tüm harçları değiştirmediğiniz sürece rengi tam olarak eşleştirmek neredeyse imkansızdır. Neyse ki harç genellikle daha büyük miktarlarda daha ucuzdur.

Karo arasındaki istenmeyen zımparalanmış harç / harçları çıkarmanın hızlı ve kolay bir yolu, karo aralığının kalınlığının yarısından daha az olan bir yırtılma bıçağına sahip dairesel bir testere kullanmaktır

(ripleme bıçaklarının iyi talaş kaldırılması için birkaç dişi ve büyük bir oluğu vardır - aslında harcı / harcı kesmezsiniz, ancak esasen yontulur - bu nedenle KKD giymek ve çevrede kırılabilirleri korumak ve gereksizdir. bıçağın bir daha asla odun kesmeyeceğini söylemek için eski veya ucuz olanı kullanın)

İşlem oldukça basit:

  • Bıçağı fayansınızla aynı kalınlıkta 2 kiremit parçası arasında düz bir yüzeye koyarak dairesel testerenizi karo derinliğine ayarlayın.

    ** (Geri çekilebilir korumayı elle hareket ettirmeniz gerekebilir).

  • Ardından yatırma kilit düğmesini gevşetin ve yatırma tabanının ayarlanmasını sağlayın.
  • Bıçak yüzeye dokunacak şekilde karo üzerinde düz durduğunda, yatırma kilit düğmesini sıkın.
  • Maruz kalan cildi örtün (Koruyucu gözlük, yüz siperi, eldiven, uzun kollu gömlek ve pantolon vb.)
  • Kapak kırılabilirleri (bir bezi / plastiği pencerelere, ışıklara ve "nick-nacks" üzerine asın)

    ** Küçük ila orta boyutlu harç / harç parçaları daire testereden yüksek bir hızda çıkacaktır. Ekipmanınızla ve alanınızla çalışacak bir yakalama yapabilirseniz, çok daha güvenli olacak ve çok fazla temizleme süresi kazandıracaktır.

Kendiniz, alan ve alet kurulumunuzu yaptıktan sonra, testere bıçağını harç hattının ortasından aşağı doğru yönlendirin ve bıçağın istenmeyen harç / harçtan uzaklaşmasına izin verin. Bu, dıştaki birkaç inç dışında tümünü kaplayacak (testere kılavuzları ve bıçağın eğrisi nedeniyle) Geri kalanını el aletleriyle bitirin (Ucuz, uygun boyutta bir yassı başlı tornavida ve bir çekiçin yaklaşık 8 kez çalıştığını gördüm. zımparalanmış harç ve harç üzerine derz testeresi olarak verimli)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.