6 metre uzunluğunda bir masayı stand masası için kullanabilir miyim?


5

Kendi ucuz stand-up masamı yaratmaya çalışıyorum. Şu anki fikrim, bacakların katlandığı ve masanın köşelerine koymak için 4 plastik kasa satın alan ucuz 40 $ 6 ayak masalarından birini almak ve masa ile aynı boyutta veya biraz daha büyük bir tahta parçası tutacak.

Bu iyi bir tasarım mı? Endişelerimden biri, katlanır ayakları olan bu masalarda merkezi bir destek olmaması, sonuçta masanın en üst sıralarında hiç bir zaman 100 lbs'den fazla olacağını düşünmüyorum (bir fikrim olmasa da) ahşabın ağırlığı ne kadardır)

İlgili bir başka soru, kendi vücut boyunuza göre iyi bir akraba ayağını nasıl belirleyebiliyorsunuz?

Güncelleme , şu ana kadar bazı harika öneriler, ancak projeyi 100 doların altında tutmak istiyorum


İlgili soruyu başka bir soruya koyardım. Ancak hızlı cevap, mutfak tezgahınızdaki yüksekliği denemek ve oradan uyum sağlamak olacaktır.
Chris Cudmore

Theron, neredesin? O rotada gitmek istersen seni kapı ve dolaplar için ucuz bir kaynağa götürebilirim.
Doktor Walker,

Zaten masayı kurdum, ancak bu bilgiyi göndermek başkalarına yardımcı olabilir.
Theron

Masamın görüntüsünü etiketler kullanarak göndermeye çalıştım ama şansım olmadı, işte size doğrudan bir link:! Yeni Masası .
Theron

Yanıtlar:


10

8 ayaklı 2 çekmeceli 2 dosya dolabı kullanıyorum. Gerçekten iyi çalışıyor. Daha yüksek ayar bazı 1/4 "-1/2" kontrplak parçaları ile yapılabilir ancak yükseklik benim için iyi çalışır. Ek depolama alanı vardır.

görüntü tanımını buraya girin


1
Bunu severim. Basit ve konuya.
Chris Cudmore

Ucuz, 3 çekmeceli dosya dolabı satın alabileceğiniz bir yer olmadığı sürece, bu
kuruma

1
3 çekmeceli dolap geri dönüştürüldü. Kullanılmış bir ofis mobilyaları tedarikçisine bakın. Tüm işletmeler kapanırken ve artık o kadar fazla kağıt kullanmıyorken, bu alanların çoğunu ucuza satıyoruz. Kapı da geri dönüştürüldü. Bunları kurtarma yerlerinde bulabilirsiniz, ticari satışların kapanmasını vb.
Doc Walker

O sandalyenin ismiyle bana vurabilme ihtimalin var mı? Ayakta durduğum kendi kurulumum için böyle bir şey arıyordum.
Kara Marfia

1
Bu bir HAG Capisco sandalyesidir. haginc.com/products/hag-capisco Burada anladım: ergodepot.com/HAG_Capisco_p/8106.htm Bayıldım . Üzerinde oturabilir ya da yarı ayakta, yarı oturarak kullanabilirsiniz.
Doktor Walker,

5

Masayı desteklemek için kasa kullanmak, bir DIY projesinden çok bir kesmek.

Yararlı olabilecek, son zamanlarda raflarla uzun mesafeleri kapsayan hakkında sorulan bir soru . Cevapların çoğu burada geçerli.

Kendi bacaklarını yaratacaksan, bunu yapmanın birçok yolu var. Standart boyutlu (2x4 veya 4x4) kereste kullanmak tek yönlü olabilir. Akla gelen kolay bir yol, Ikea ürünlerini kullanmaktır - ayarlanabilir ayaklar da dahil olmak üzere birçok masa parçasına sahiptir. Sizin için yeterince yükseğe çıkmazlarsa, masanın altına ekstra bir ayak ya da öylesine bir ayak vermek için kontrplak / boyutlu keresteden bir montaj oluşturabilirsiniz, bunlar ayarlanabilir ayakları bunlara monte eder.

İşte size Ikea bilgisayar korsanlarından ilham almanıza yardımcı olacak birkaç şey :


Gerçekten Geniş Ayakta masası inşa etmek istemiştim, ancak yapmanın maliyeti 260 $ 'ı buldu. Yani 4 4 x 4 bacak dirseğinin 6 "uzunluğunda bir tahta üzerinde 38" yüksekliğinde yeterince kararlı olacağını mı düşünüyorsun?
Theron

2

Açıkçası Really Cheap ™ çözümünü arıyorsanız.

En azından iki arka bacağına bir yayıcı yerleştirirdim. Bacakları almak için 1 "derinliğe kadar açılan 2x4'ü düşünüyorum ve sonra bunları süt kasalarının üstlerine vidalayın.

Daha iyi bir tasarım, her iki uçtan iki genişliğe daha sahip olacak ve daha sonra arka desteğe açılı olarak oturtulacaktır.Hızlı ve Kirli MSPaint

Bu aşamada, yükseltmek için daha iyi seçenekler arayabilirsin.


1

Ikea, muhtemelen ucuz ama ihtiyaçlarınız için biraz daha sert olacak parçaları vardır.

İstediğiniz yüksekliği bulmanın en iyi yolu, bazı kitapları kapmak ve farklı yüksekliklerde oynamaya başlamaktır.

İdeal olarak, ayarlanabilir bir masa olurdu, ama o kadar da ucuz değil.


0

Şu anda ayarlanabilir bir tel raflı normal bir masa (kaldırımdan çıkarmak üzere olduğumuz korkunç bir masa) kullanıyorum (daha uzun raflara sahip olabilirim, bu bağlantı daha geniş olanlar için olabilir, ama siz anlıyorsunuz) üstüne. Raflar herhangi bir yüksekliğe kaldırılabileceği / indirilebildiği için, ekran yükseltilebilir / ekran göz hizasında olacak şekilde monitör yükseltilebilir (bunun tercih edilen ergo-spot olduğunu düşünüyorum) ve başka bir raf klavyeyi tutabilir. Bu parmaklar ve bilek yazarken dirseklere paraleldir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.