Işık soketini ampul olmadan bırakmak güvenli mi?


8

Tek bir ışık anahtarı ile kontrol edilen ampullere sahip birkaç ışık soketimiz var. O kadar ışığa ihtiyacım yok, bu yüzden birkaç ampulü yuvalarından çıkarmak istiyorum.

Bu güvenli mi?

Benim durumumda, soketler tavanda oldukça yüksek ve yanlışlıkla bir parmağınızı koyma tehlikesi yok.

Yanıtlar:


11

"Güvenli" ile ne demek istediğinize bağlıdır. Evde bir çocukla tamamen güvenmezdim, ama muhtemelen yetişkinler için iyi.

Öte yandan, ölü bir ampulü (herkes gibi, zamanla edineceksiniz) veya donanım mağazalarında bulunan edison-baz-çıkış adaptörlerinden birini vidalayarak biraz daha güvenli hale getirebilirsiniz. Özellikle fikstürün muhtemelen çocukların erişemeyeceği göz önüne alındığında, bu yaklaşımlardan birini makul derecede çocuklara karşı dirençli olarak düşünürüm. Çabaya değmez herhalde, ama sen did sor.


2
Kullanılmayan ışık prizleri için kalıplanmış plastik Safe-T-Base'leri satabileceğimi merak ediyorum.
AI Breveleri

Evet, bunları satmadıklarına inanamıyorum !!
jtr13

10

Ben bir Ateş Marshall'ım. Hayır, güvenli değil. Lif, toz, güve veya uçan böcek kıvılcım / yangına neden olabilir. Soketi açık bırakmaktan daha iyi veya bir fiş adaptörü takmak daha iyidir.


Güveler 120 volt ile karıştıklarında oldukça büyük ateş topları yapabilirler.
Wayfaring Stranger

Ateşime sevindim Marshall tavandaki bir sokete girecek kadar tüy bırakmadı mı? Benim böcek zapper güveler kıvılcım ve hiç ateş başlamamış ama o şey serin patlama oldu. Ama sanırım her şey olabilir.
Ed Beal

1

Her zaman ölü bir ampulü bir sokette bırakırım, elektronların sokette bir şey olmadan düşecek ve elektriği boşa harcayacak gibi değil, ama çok daha güvenli.

002-00125-000 Amazon'dan bir ürün numarası, soketi bir fişe dönüştürür, sayfanın ortasında 2 $ için bir sürüm var

Eğer yaparsan daha iyi hissedeceğim.


2
Böyle bir şey yapardım. Aksi takdirde, bir tarantula veya başka bir büyük böcek orada sürünecek, zaptedilecek, ateşe verilecek ve çöp tenekesinin yanında tuttuğunuz yağlı bez yığınına odanın dışına atılacaktır. Anında ev yangını. Muhtemel değil, ama mümkün.
Wayfaring Stranger

4
Ne kadar aptal olduğumu düşünüyorsun - Bir tarantula bir böcek değil, bir arakniddir.
Bazı Guy

0

Açıklığın üzerine bir miktar bant ve hala bağlı olduklarını belirten bir uyarı etiketi koyabilirsiniz.

Çaba harcamak istiyorsanız, soketleri çıkarabilir ve tellerin çıktığı yere bir kapak koyabilirsiniz (yine kabloların sıcaklığını belirten etiketlerle).


0

Elektrik fişini prize takmadan bırakmak kadar güvenlidir. Evinizin etrafında bunlardan kaç tane var?


Gerçekten karşılaştırılabilir değil - soketler kasıtlı olarak dokunmak için güvenli olacak şekilde tasarlanmıştır. Başka bir deyişle, elektrik bağlantıları yanlışlıkla kazara kısa devreyi önlemek için girintili deliklere gizlenmiştir. Hafif çoraplar değil - alanı işgal eden bir şeye sahip olacak şekilde tasarlandılar
Dan

@Dan - Örneğin bir GU10 ampul için ışık soketi gördünüz mü? Bu elektrik bağlantıları kesinlikle gömme deliklerde.
AndyT

@AndyT O zaman, lütfen cevapta "GU10 soketi için" deyin. Yani, dairem E27 ve E14 soketleriyle dolu, bazıları masa / stand lambalarında herkesin ulaşabileceği yerde. Ve bunlar boşken güvenli değildir .
'
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.