İşlenmiş sert ahşabın artıları ve eksileri nelerdir?


8

İşlenmiş sert ahşabın dezavantajları var mı? Yemek odası ve mutfak alanlarında parke kurmak istiyorum.

Yanıtlar:


7

Genel olarak konuşursak, tek dezavantajı, genellikle sertleştirilmiş malzemeyi genellikle iki veya üç kez yeniden işleyebilmeniz (zımparalama ve yeniden boyama) yapabilmenizdir, çünkü genellikle 1/32 "ila 3/16" (0,6 ila 4,5 mm) arasında gerçek parke katmanı ve geri kalanı kontrplak, sunta veya başka bir parke.

Daha kalın bir üst katman için genellikle daha fazla ödeme yaparsınız, bu da daha fazla kez daha hassas hale getirme olasılığınız daha yüksektir ve daha da önemlisi, daha uzun süre dayanır.

Yine de çoğu şey gibi, sizin için ne ödeme olsun. Ucuz mühendislik parke ile, nemi çözecek veya emecek iyi bir kalite taban kullanmamak da dahil olmak üzere diğer sorunların (ucuz laminat veya hatta gerçek parke gibi) olması muhtemeldir, üst tabaka uçlarda çıkmasına neden olan düşük üretim kalitesi veya dil-ve-olukları birbirine tam oturmayacak şekilde.


3

İyi tasarlanmış bir parke döşeme mükemmel bir seçimdir. Laminatlardan çok daha iyi ve gerçek 3/4 inç parke çıtalarından çok daha kolay kurulum. Daha önce de belirtildiği gibi, ıslak alanlarda dikkatli olun ve daima dökülmeleri derhal alın. Geçenlerde "kilit kilit" mühendislik parke yeni tarzı bir Shaw ürün ile bir oturma odası işi yaptım. Kurulum ve uyum kolaylığı şaşırtıcıydı. Gömme derzler, çoğu tıklama kilidi ve mühendislik zeminde gördüğünüz mikro eğim olmadan bile son derece sıkıydı. Üç sıralı parça 7'4 "uzunluğunda, 9 inç genişliğindeydi ve 21ft X 14 ft'lik bir alanın kurulması 3 saatten az sürdü.


1

Tasarlanmış döşeme tahtaları, bir mutfak veya banyo tipi ortamdaki su hasarına, açık bir şekilde banyoya daha fazla duyarlı olacaktır. Bunu söyledikten sonra, tasarlanmış bir parke zemin daha ucuz bir laminat döşeme tahtasından daha iyidir ve @gregmac'ın dediği gibi, değiştirilmesi gerekmeden önce en azından iki ila üç rötuş verir. Kesinlikle daha yoğun trafik alanlarımızda işlenmiş parke (meşe 5mm) kullandım ve testi çok iyi tamamladı. Ayrıca ezik vb. Hasarlar daha kolay tamir edilebilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.