Silikonu çıkarmak için kolay bir yol var mı?


8

Silikonu çıkarmak için kolay bir yol var mı?

Küflü dolgu macunu kalıp gelmesini durdurmak için MicroBan ile değiştirmiş olması ama bir dahaki sefere malzeme almak için herhangi bir ipucu var mı?

En iyi aracım keskin bir keski gibi görünüyordu.

Yanıtlar:


3

Çoğunu kesmek için bir zanaat bıçağı kullandım (yüzeye zarar vermemeye dikkat edin), sonra geri kalanını kazımak için küçük (2 ") bir macun bıçağı kullandım. tencere) eski kalafatın son izlerinden kurtulmak için mükemmeldir.

Bir keski işe yarayacaktır, ancak keskilerin çok keskin olması gerekir, bu nedenle kalafatın hangi yüzeye uygulandığını çizmemeye çok dikkat ediyorum . Bir macun bıçağı o kadar keskin değil, bu yüzden herhangi bir hasar yapmak için daha fazla iş yapmanız gerekir.0

Mekanik araçlar - yüzeye bağlı olarak plastik veya metal. Ayrıca artık kalıntıları çözecek bir temizleme çözücüsü yaparlar, ancak mineral alkoller ve / veya sürtünme alkolü içerdiğinden şüphelenir - dirsek gres yöntemi ile kalıntıya yardımcı olacaktır.

Ticari olarak tetra hidro furan - kötü pis şeyler içinde çözünmüş lye ve HERHANGİ BİR ev sahibi için DEĞİL kullanabilirsiniz. Patlayıcı maddeler - Parlama noktası 7F / -14C'nin üstünde, buhar-hava karışımları patlayıcıdır. Havaya veya ışığa maruz kaldığında veya yaşlandıkça patlayıcı organik peroksit oluşturabilir. Buharlar uzak tutuşma kaynağına yüzeyler boyunca akabilir ve geri dönebilir. Kapalı kaplar ısıtıldığında kırılabilir. (Kahverengi cam veya çelik variller)


0

Bir cam kazıyıcı karolara veya cama karşı da yardımcı olabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.