Bitmemiş bir bodrum katı için hangi çıkış kutusunu kullanmalıyım?


5

Bodrumdaki tavan kirişleri arasına 15 amperlik bir AC prizi takmak istiyorum. Bodrum bitmedi, bu yüzden etrafta oynayacak çok yer var. Bir "yeni iş" yeni plastik çıkış kutusu veya çelik bir tane mi kurmalıyım?

Yanıtlar:


5

Zırhlı (BX veya metal kılıflı) kablo kullanmıyorsanız, tercihan gerçekten herhangi bir tür kutusu kullanabilirsiniz. BX kullanıyorsanız, metal bir bağlantı kutusu kullanmanız gerekir.

Birkaç farklı kutu tipi var. Üzerlerinde çivili plastikler ve klipsli metaller, yüzleri önden daha uzağa doğru 1/2 "olacak şekilde tasarlanır, bu da bitirdiğinizde 1/2" kuru duvar ile aynı hizada durmalarını sağlar.

Alçıpanın arkasına geçmek için tasarlanmamış ve içinde alçıpanların arkasına geçmek için tasarlanmamış ve aslında bunları gördüğünüzde biraz daha iyi görünen bir parça metal kutu da var. bakım).

Bitmemiş bile olsa, üzerine bir kapak plakası koymanız gerekir. Metal kapak plakaları yuvarlatılmış metal bağlantı kutularına güzelce oturur ve bu da yanlışlıkla çarpmaları durumunda çatlama olasılığını azaltır. Düzenli plastik kapaklar kolayca kırılabilir, çünkü kutunun kenarının çok ötesine uzanırlar.

Bu gerçekten metal vs plastikten kişisel tercihe dayanır ve daha sonra alçıpan olup olmayacağına dair bir soru ve bu primi alçıpan boyunca kullanılabileceğini düşünmek. Ayrıca, alçıpanla bir bağlantıyı örtmek yasaktır: tüm kutulara erişilebilir olması gerektiğini unutmayın. Alçıpan kaplarsanız, bu kutuyu çıkarmanız ya da tavanda bir çıkış ya da boş bir kaplamanız gerekir.


Teşekkürler, bu çok bilgilendirici. Sadece normal romex metalik olmayan tel kullanmayı planlamıştım. Metal kutuların görünüşünü ve dokunuşunu seviyorum, bununla gidebilirim. Teğetsel soru: tarif ettiğiniz gibi bir kişi ne zaman zırhlı tel kullanır? Bazıları bodrum katımda var ama bu sadece eski şeylere benziyor.
Matthew Leingang

Biri 1950’de geri zırhlı kablo kullanırdı !!!
shirlock evleri

1
Btw, açıklanan yuvarlak metal kutu greg genellikle "kullanışlı" bir kutu denir. Sizin için mükemmel bir uygulama. Nakavtlara girecek romex bağlantılarını almayı unutma!
shirlock evleri,

Bir yerleşim bölgesinde, genellikle BX kullanmazsınız. Birçok ticari uygulamada gereklidir (özellikle NM telini açığa çıkarmanıza izin verilmez: bu nedenle kablo borusunda veya BX olmalı) veya metal çivili bir duvardan geçiyorsanız. Bir atölyede ya da garajda bir duvara kablo döşeyebilseydim şahsen kullanırdım (PVC kanalında NM kullanmam eşit derecede muhtemel olsa da - duruma, zaten olana ve elimde olana bağlı olarak). Senin durumunda, tavanda, NM'ye sadık kalacağım.
gregmac

2

NM kablosu ile kendim yeni iş plastiğine giderdim, çalışmak için onları daha kolay bulurum.

Metal kutular topraklama kablosuna bağlanmış olmalı ve NM kablosunu sökme deliklerinin keskin kenarları tarafından kesilmelerini engellemek için sökme uçlarına ihtiyaç duyuyorlar. Plastik ile bunların hiçbiri kaygı verici değildir.

Ayrıca, tavanı bitirmeyi planlıyorsanız, kutuyu monte edin, böylece nihayetinde kuru duvarla aynı hizada olacak, kirişlerle aynı hizada olmayacak şekilde monte edin.

Sorgunuzla doğrudan ilgili değil, ancak bir GFCI kullanmayı unutmayın! Priz bir güvenlik veya yangın alarm sistemine tahsis edilmemişse, NEC 2008 tarafından bitmemiş bir bodrum katında talep edilir. Gelecekte nasıl kullanabileceğinize dair daha fazla esneklik sağlamak için 20A ile gitmek isteyebilirsiniz (daha büyük elektrikli el aletleri, yağ pompası, vb.).


1
Açıkçası, yalnızca 20A'lık bir kesiciyse 20A'lık bir priz kullanın.
Auujay

Teşekkürler. Kullandığım bu devrenin üzerinde zaten bir GFCI prizi var. Yani ben iyiyim değil mi?
Matthew Leingang

1
@Matthew Leingang: sadece GFCI tarafından koruma altındaysa koruma altındadır. GFCI kapları “hat” ve “yük” terminallerine sahiptir, “yük” ile ilgili her şey korunur, sadece aynı devrede (“hat” tarafına bağlı) olmak yeterli değildir
gregmac

1
20A'lık bir kırıcı kullanırsanız, daha hafif (14 ayarlı) tel ve 15A'lık armatür kullanan 15A'ya karşılık gelen (12 göstergeli) kabloyla eşleşmesi gerekir - bu şekilde etiketlenmişlerdir. Güvenlik notu: Işıkları elektrikli el aletiyle aynı devrede ÇIKARMAYIN.
Mark Schultheiss

2
@ Mark Schultheiss - Ama masa testeremi çalıştırdığımda ışıkların kısılmasını seviyorum, işe alışmak için ortam aydınlatması.
Tester101

-4

Evinizdeki herhangi bir elektrik projesini güvenli ve verimli bir şekilde yapmanın en iyi yolu lisanslı bir profesyonelin işe alınmasıdır. Elektrik işlerinin nasıl yapılacağından emin değilseniz, kırılmayın. ulusal elektrik yasaları son derece katıdır ve yerel denetçiler bunu kendiniz yapıyorlar. Lütfen uygun bir eğitime sahip değilseniz, lisanslı bir elektrik teknisyeni olarak teşebbüs etme, teşekkür ederim


Bu doğru olsa da, bir DIY sitesindeki hemen hemen her soruya "profesyonel olun" yanıtı verilebilir. Bir proje DIY için pratik değilse (örneğin, özel araçlar veya ekipmanı kullanmak için bir lisans, örneğin HVAC soğutucu gibi) gerekliyse bunu açıkladığınızdan emin olun. Aksi halde, aradığımız cevaplar birisine nasıl görev yapması gerektiğini eğitmeli ve daha sonra ne zaman yapamayacaklarını açıklamalıdır.
BMitch

Bu da doğru değil. Ev elektrik işleri, bir ev sahibinin güvenli bir şekilde yapmayı ve kod yazmayı öğrenebileceği bir şeydir.
DA01
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.