Tuvaletim neden aralıklı olarak sürekli çalışıyor?


8

Banyoya girdimden beri hemen hemen banyomu tamir ettim. Artık rahatsızlığın son kısmı şudur:

Her seferinde değil, her 10 yılda bir, tuvaletim sürekli olarak çalışacaktır. Su yaklaşık iki dakika doluyormuş gibi ses çıkarır, sonra beş dakika durur, sonra tekrar doluyormuş gibi ses çıkarır. Durdurmak için geri dönüp tutamacı sallamalıyım.

Bir kez kapağı tuvaletin üst kapalı aldı ve yavaş yavaş üstten (ya da ne denir) su kaybetme gibi görünüyordu.

Bunu nasıl düzeltebileceğine dair bir fikrin var mı?

Yanıtlar:


15

Önce kanadı değiştirmeyi denerdim, eski ve yıpranmış olabilir ve uygun bir mühür oluşturmayabilir. Bu işe yaramazsa, balo musluğunu (şamandıra valfi) değiştirmeyi deneyin, çünkü bunlar eski ve yıpranmış olabilir ve düzgün çalışmayabilir.


9
Bu 1000 Flushs tank içi temizleyiciden birini kullanırsanız, lastikte yiyebilir ve kanadın sızmasına neden olabilir.
spoulson

1
Bu tank içi tabletlerden biri için paketi okursanız, genellikle sadece düzenli olarak yıkanmış tuvaletlere konulduğu söylenir. Su tankın içinde oturursa, lastikte yemek için zaman alır. (Bu, düzenli olarak yıkanmış olduğu bir tuvaletteki kapağı değiştirmek zorunda kaldım, bu yüzden onları artık kullanmıyorum.)
myron-semack

9

Su üstten sızıyorsa, muhtemelen kapanma seviyeniz çok yüksektir (şamandıra sonunda yükselir ve tuvalet tankına su akışını kapatır). Daha sonra su "sızmaya" devam edebilir ve nihayetinde depoyu tekrar doldurmaya başlayabilir (rüzgarlı günlerde rüzgar eserken ve tuvalet ve tanktaki suyu hareket ettirdikçe daha fazla gerçekleştiğini görebilirsiniz). Şamandıraya bağlanan kolu, kapanma gerçekleşecek ve su seviyesi "tüpün" üst kısmının altında olacak şekilde ayarlayabilmeniz gerekir (bunun ne olduğundan emin değilsiniz).


4

Ayrıca mineral veya demir yan ürün birikiminin, şamandıranın su seviyesini tespit etmesini sağlayan mekanizmayı bozabileceğini de buldum. Suyumda çok fazla kabuk var çünkü bir kuyudayım. Zararsız, ama koklamak. Bu yüzden tuvalet mekanizmasını her ay ya da iki ayda bir ayırıp temizlemeliyim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.