İlk güç testerem dairesel veya dekupaj testeresi olmalı mı?


12

Sadece DIY projelerine başlıyorum ve elektrikli testere sahibi değilim. Başlamayı planladığım projeler basit olacak ve çoğunlukla ahşap <2 "kalın, PVC ve belki de bazı ince metalleri kesmeyi planlıyorum. Birkaç blog okudum ve uzmanların daha önce daire testere satın almasını tavsiye ettiği anlaşılıyor Jig testereye geçiyorum (şimdilik sadece 1 testere satın almak istiyorum, <50 $) Bu tuhaf görünüyor, çünkü düz bir çizgide dairesel kesimler daha hızlı kesilmesine rağmen jig testere ile daha sıkı eğrileri kesebilirsiniz. daire testere almak için büyük bir neden?


Harika geri bildirim. "Basit" DIY alet ihtiyaçlarım inanılmaz derecede basit olduğu için (örn. Bitmemiş raflar yapmak için kesme tahtaları, malzemelerde 2-3 inç delik / yay yapma ve karmaşık veya yüksek hacimli hiçbir şey), tavsiyelerinizden sonuçlandırdım:

İlk elektrikli testerem dairesel bir testere olmalı. Bir değeri için 50 $ daha fazla ödeme beklemelisiniz. $ 70 ile $ 100 arasında bir yer beni başlatacak.

Sıkı eğrileri kesmek için bir kerelik ihtiyaçlarımı karşılamak için bir el testere satın alacağım.

Uzmanlığım genişledikçe ve sonuç olarak rahat bütçem, ikinci elektrikli testerem için pistonlu veya dekupaj testeresini düşüneceğim. Bu, ortalama gerekli kesimimin kaba ve doğruluğuna bağlı olacaktır.


6
El testereleri için ne varsa? Bir kerelik birçok proje için, bir çapraz testere ve bir kesme testeresi sizi halledecek, daha az maliyetli olacak ve daha küçük depolayacak - ayrıca vücut parçalarını onlarla kesmek daha zordur ve bunları kullanırken radyo dinleyebilirsiniz. Bir masa testeresi, radyal bir kol testeresi, bir sonsuz dişli daire testere, düzenli bir daire testere ve bir dizi el testeresi ile el testereleri biraz kullanışlıdır. Birçok iş için el testereleri için ulaşmamın sebebi, işi daha hızlı tamamlayabilmeleri ve kurulum zamanında çarpanlara ayırmaları. Ve eğer çok yorgunsam vs. hatalar Band-Aid® boyutundadır.
Ecnerwal

3
Lütfen öngördüğünüz projeler hakkında daha ayrıntılı bilgi edinin. Bir kişi için "basit" olan, diğeri için "karmaşık" dır. DIY dolabı yapmak, DIY mobilya yapımından farklı olan DIY marangozluğundan farklı taleplere sahiptir.
whatsisname

1
@whatsisname kafasına çiviyi vurur. Cevap projelerine bağlıdır - Kenara bir testere alacağını herhangi (ben çok fazla parmaklarımı zevk) çerçeveleme için diğer taraftan testere, ama onunla PVC boru kesmek olmaz. Detay çalışmaları için aynı şey - bir testere, daire testerenin değersiz olduğu birçok yerde yararlı olacaktır.
Komintern

1
@comintern haklı; Lütfen PVC boruyu (manuel) boru kesiciyle kesin. Tek kullanımlık araçların büyük bir hayranı değilim ama çok fazla boru kesecekseniz, bu sorunu güvenli bir şekilde çözmek için özel olarak tasarlanmış bir kesici iyi bir fikirdir.
Eric Lippert

2
İlk önce ihtiyacınız olanı satın alırım. Farklı işler için farklı araçlardır. Her şeyi yapabilecek bir testere yok. El testerelerini de indirmeyin.
Web

Yanıtlar:


14

Dekupaj testereleri hassas işler içindir; yavaş kesiyorlar ve bıçaklar eğilmeyi ve kırılmayı seviyor.

Tilki kuyruğu testereleri hassas işler için değildir ve hızlı kesilir, bıçağın ucunun çalışmanızda sıçramasına izin verirseniz bıçaklar bükülür.

Daire testereler nispeten düz kesimler içindir, bıçakları kolayca kırılmaz veya bükülmez.

Masa testereleri sadece daha iyi dairesel testerelerdir.

Gönye testereleri güzel, düz kesimler içindir.


Tutmak için bir tane seçmek zorunda olsaydım, gerçek (Milwaukee) Sawzall® olurdu. 50 $ fiyat aralığında berbat bir jig veya pistonlu testere alabilirsiniz. Evin etrafındaki ev işleri için (rastgele ev geliştirmeleri) pistonlu bir testere alın. Küçük ahşap işleme projeleri için bir jig isteyebilirsiniz. 'Ellerimle çalışıyorum' ve bana göre bir jig, nadiren gerekli olan ve bıçakları değiştirmeye devam etmek için bir acı olan özel bir araçtır ve sonsuza dek kesilirler.


2
Bu muhtemelen en iyi cevaptır. Dekupaj testerelerinin sac ürünleri (kontrplak) gibi daha ince malzemelerde eğrileri veya daha küçük şekilleri kesmek için daha uygun olduğunu da ekleyebilirim. Dürüst olmak gerekirse, 99 dolardan daha az bir daire testere satın almam. Dekupaj testereler için, yarım dolarlık marka adlarında 50 $ civarında bir dizi bütçe seviyesi testeresi var gibi görünüyor. Ama yine de en iyi kullanılan testere hemen hemen her şey için ince ahşap işleri daire testere olurdu.
ryanwinchester

1
Öncelikle parmaklarınızı kesmek için kullanılan şerit testereleri unuttunuz.
Emily

@Emily Bu sadece eldiven giyiyorsanız ;) Cidden olsa da, en korkulan tipim bir masa testeresi. O tek kişi o size halinde işe itmek ve bunu çalışan bir mağazada artık üzerinde bir asma kilit gerektiren tablo testere yol iki ayrı olay meydana geldi, yukarıdaki tüm hazır erişimi vardı. Çalışmanızı şerit testerelere de itiyorsunuz, ancak birine sahip olmayı bile düşündüğünüzde (diğerlerini aldıktan sonra), gerçekten ne yaptığınızı ve ne zaman bir baston kullanacağınızı
bilmelisiniz

5

Daire testere vs testere portakal güzel elma olduğunu. Dekupaj testeresi eğrileri kesmek içindir, dairesel bir testere değildir. DIY'e giriyorsanız, muhtemelen bu Rigid seti gibi bir araç combo seti kaydetmenizi ve almanızı tavsiye ederim . Verilen bu bütçenizden biraz daha pahalıdır, ancak daha ucuz setler vardır ve ayrıca çoğu ihtiyaca uygun farklı araç düzenlemeleri vardır. Böyle bir setle dalmanın yararı, daha fazla kullanımı kapsayacağı ve bu nedenle iş için daha sık doğru araca sahip olacağınızdır. Bu da daha az hayal kırıklığı ve daha güvenli çalışma anlamına gelir. Kesinlikle 100 $ altında tek bir araçtan en çok yönlülüğü elde etmeniz gerekiyorsa Fein Saw'dan birine bakarımnakavt. Piyasada birkaç tane var ve birçok, çok çeşitli malzeme üzerinde birçok farklı kesim yapabilirler.


5

50 $ 'ın altında bir bütçeyle, hemen hemen rahatsız etmeyin. "İlk elektrikli testere" için gerçek tavsiyem yukarıdakilerin hiçbiri değil - şerit testere en çok yönlü testere ve bu nedenle ilk ne yapmayı planladığınızı ve başka bir testere tipinin uygun olup olmadığını bilmeden satın almanızı öneririm. ihtiyaçlarınız daha iyi; ancak 50 dolar için, yüzyılın anlaşmasını craigslist'te vurmadıkça, güç testerelerinde alacağınız tek şey önemsizdir ve craigslist'te yüzyılın anlaşmalarından çok daha fazla önemsiz testereler vardır, özellikle de Onlara bakarken anlaşma.


1
Şerit testerenin "en çok yönlü elektrikli testere" olduğuna kesinlikle katılmıyorum. Üzerindeki sac ürünleri nasıl keseceksiniz? En azından bir dekupaj testeresi veya daire testereyle topallanabilirsiniz ve bunlar 50 $ (gerçekçi olmayan düşük bütçeyle kararlaştırılmış) bütçeye çok daha yakındır.
Doresoom

1
Sac ürünleri kesmek çok özel ve dar bir iştir. Çok yönlülük "çok dar bir göreve uygun" değildir - "birçok farklı görev için kullanılabilir." Olduğu gibi, şerit testere boğaz derinliğine kadar herhangi bir kesim sac mallarda yapılabilir. Hiçbir görev açıkça tanımlanmadığından, "4x8 tabakayı ikiye bölmek" gibi dar bir hedefe ulaşmamak, bir şerit testerenin çok yönlülüğünü azaltmaz (gerçekten büyük bir tane almadıkça ve bu görev de yapılabilir.) Tage Frid'in kim olduğunu bilecek kadar yaşlı olursanız, yayınladığı BTW fikrine katılıyorum.
Ecnerwal

3

Dekupaj testeresi ile git.

Elektrikli el aletleri ile sadece nasıl kullanılacağını ve uygun güvenlik tekniklerini öğreniyorsanız, dekupaj testeresi çok daha iyi bir öğretmendir. Daha güvenli, daha az korkutucu, agresif değil ve çok daha esnek.

  1. Hangi malzemeleri kesebileceği konusunda esneklik sağlar: ahşap, PVC, metal vb.
  2. Pürüzsüz, yuvarlak, engebeli, ince veya kalın malzemeleri kesebilirler.
  3. Düz çizgileri, dairesel çizgileri ve hatta dalgalı çizgileri kesebilirler.
  4. Daha sonra daha az gürültülü ve daha az karmaşa.
  5. Bir elektrikli aletin bakımını öğrenmenin de harika bir yolu. yani. Daire testere bıçağını değiştirerek hata yapmak istemezsiniz.

3

50 dolardan daha azı size çok fazla seçenek bırakmaz. Her iki testere de yapacakları kesim türüyle örtüşüyor, ancak farklı kesim durumlarında kullanılması gerekiyor. Örneğin, hem daire testeremi hem de jig testeremi kullanarak 12 merdiven kirişini kestim. Dairesel testere ile basamakları kabaca kestim, çünkü düz bir çizgide daha hızlı ve daha kolay kesilir. Ancak, iç kesimlerde, bitmesi gereken açılı bir kesim bırakır. Dekupaj testeresi devreye giriyor. Bir dekupaj testeresi, dekupaj testeresi yerine iyi çalışıyor ve daha ucuz.

Her iki testere ile, 50 $ size daha fazla hayal kırıklığı ve iş sağlayacak düşük kaliteli, düşük güçlü bir testere alacak. 70 $ sizi makul performans sağlayacak çeşitli Ev Geliştirme mağaza markalarına götürecektir. Daire testere ve iç kesimler gibi şeyleri bitirmek için iyi bir el testeresi tavsiye ederim. İyi bir daire testere, başlangıç ​​için en çok yönlü olacaktır. Lazeri unutun, benim el dairesel testeremde asla mayın kullanmam ve bunun için bir ücret ödemeyi tavsiye etmem. İyi bir 40 diş, ince çentik, karbür bıçak alın. Bu çok yönlü olacak. Freud yaklaşık 10-12 $ karşılığında mükemmel bir tane yapar. Irwin, üç kişi için yaklaşık 20 $ karşılığında alınabilecek çok iyi ince çentik bıçakları yapar. Sadece 500 metrekarelik bir güverte inşa etmek için bir tane kullandım. Tereyağı gibi muamele edilmiş 6x6 ile kesin.

Dekupaj testereleri uzun kesimler için çok iyi değildir ve kesilecek çok fazla daire veya eğri yoksa, daire testere için daha fazla kullanımınız olacağını göreceksiniz. Sadece bıçağı değiştirerek kesimin kalitesini ve kesebileceğiniz malzemeleri değiştirebilirsiniz. Bıçak kalitesinden ödün vermeyin. Ne yapmak istediğinize bağlı olarak 7-25 dolar karşılığında istediğiniz sayıda mükemmel kalitede bıçak satın alabilirsiniz. Kılavuzlar üzerinde birkaç kelepçe alabilir veya sökmek için birkaç $ 2 c-kelepçeli kalın bir alüminyum cetvel kullanabilirsiniz.

Dairesel testere, iyi bir 40 diş ince kerf bıçağı, birkaç testere kılavuzu ve bir el testeresi alın.


Dairesel testeremin lazer özelliğini tüm kesimlerin yaklaşık yarısında kullanıyorum, çünkü tahtaları çok sık sökmüyorum. Levha malzemelerinde (kontrplak) kesimlerin belki% 95'inde kullanıyorum.
wallyk

0

Bence bir Jig Saw tarafından soru soran el varil tipi testere, işi tutan bir tablo ile biri anlamına gelir. Bu, tarif ettiğiniz her türlü küçük kesim için iyi çalışır. Daha büyük bir tahta parçası üzerinde düz kesimler için, testereyi yönlendirmek üzere her bir uca bir çit bağlarsınız. Daire testere bile buna ihtiyaç duyar.

Evet, 50 $ 'dan önemsiz alıyorsunuz, ancak günlük yaşamınızı geçme aracı olmadıkça yıllar boyunca her hafta sonu ihtiyacınız olan tüm işleri yapacak. 30 yıl önce ucuz bir B&D kablolu matkap aldım. 10 yaşındaki Makita pillerim artık çalışmıyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.