Bir kısma anahtarının uğultusunu nasıl durdurabilirim?


8

Tuvaleme bir kısma anahtarı taktım ve vızıltı sesi çıkarıyor. Direnci ne kadar arttırırsam / dimeri saat yönünde döndürürsem o kadar yüksek olur.

Uğultu ortak telden geliyor gibi görünüyor , değil ışık fikstür, canlı telden veya kendisi sönük içinde mekanizmasından.

Kısma anahtarının 600w'a kadar tutulduğu ilan edilir ve şu anda 340w kullanıyorum.

Bazı ışıkları çıkarmaya çalıştım ve gürültü devam ediyor.

Fark ettiğim tek şey, ortak telin sonunda açığa çıkmadığı veya takılmadığı, telin bir kısmının orijinal anahtarın takıldığı şeyden sıyrıldığı.

Bu uğultulu gürültüyü nasıl azaltabilirim veya kendimden tamamen kurtulabilirim?

Düzenleme: O zamandan beri Leviton döner dimmerimi üst uç Lutron sürgülü dimmer ile değiştirdim ve sorun hala aynı yüksek ses seviyesinde devam ediyor.

Leviton döner sönük ambalaj


2
Sadece FYI - tüm dimmerler uğultu. Kulağınıza karşı tamamen sessiz bir odada değilseniz, şimdi bazıları fark edilir.
DMoore

Hangi dimmer'ı satın aldınız?
Eric Lippert

Bir Leviton tek kutuplu döner dimmer (6681-W), sanırım 8 dolara mal oluyor. Orijinal yazıma ambalajın bir fotoğrafını ekledim.
Orun

Uğultu oldukça yüksek. Pille çalışan elektrikli tıraş makinemle hemen hemen aynı hacim. Bir üst seviye Lutron sürgü dimmer ile değiştirdim.
Orun

Bir stetoskop ödünç alın ve uğultunun nereden geldiğini tam olarak öğrenin.
AI Breveleri

Yanıtlar:


3

Tüm dimmerler biraz vızıldar. Mekanik titreşim (vızıltı) ve elektrik gürültüsü (EMI) oluşturan AC dalga formunu "keser". Genellikle ışıklar tamamen parlak olduğunda en sessizdirler ve ampulleri söndüğünüzde daha yüksek olurlar. İşte neler olduğunu açıklayan iyi bir sayfa. Leviton katı ürünler üretmesine rağmen farklı bir dimmer daha sessiz olabilir.

Bununla birlikte, "yeni" CFL (kompakt floresan) ampuller kullanıyor olabileceğinizden şüpheleniyorum? Bükülmüş beyaz cam tüplü olanlar. Bu ampullerin çoğundaki elektronikler, dimmerlerle zayıf etkileşime girer ve hem sesli hem de elektriksel olarak çok fazla gürültü sorununa neden olabilir.

Akkor ampulleri bulmak zorlaştığına göre (en azından ABD'de), birçok insan "kısılabilir" CFL ampuller için önemli ölçüde daha fazla para ödemek veya sadece dimmerlerini basit açma / kapama anahtarlarıyla değiştirmek arasında seçim yapmak zorunda. .

İyi şanslar :)


Akkor ampuller, CFL'ler değil, ancak ampuller estetik etki için biraz daha büyüktür (bir tuvalet aynasının üstünde, büyük bir orta yüzyıl makyaj odalarında olduğu gibi). Bu durumda, vızıltı gerçekten yüksek olur; pille çalışan elektrikli tıraş makinemle neredeyse aynı ses seviyesinde! Bu bağlantı için teşekkürler, dimmerleri okuyacağım ve daha kaliteli bir dimmer ile daha iyi çalışıp çalışmadığını rapor edeceğim.
Orun

@OrunBhuiyan Oh, bu beklediğimden çok daha yüksek. Ucuz bir dimmerde bile bu şekilde olmamalıdır. Belki de kötü bir üniteniz var! Başka bir sönük denerseniz ve sorun gitmezse, bize bildirin :)
bitsmack

Teşekkürler: bu yüzden daha yüksek bir uç sürgülü dimmer ile değiştirdim ve hala oluyor (aynı hacim). Gürültü, gerçek dimmerın kendisinden değil, kırmızı ortak kablo bağlantısından geliyor gibi görünüyor.
Orun

Bir telin veya tel bağlantısının nasıl böyle bir gürültü üretebileceğinden emin değilim. Lambalardan (ampuller) gelmediğinden kesinlikle emin misiniz?
Speedy Petey

Aynı şey LED ampuller için de geçerli mi?
merk

3

Yakın zamanda yenilenmiş yatak odamda Levessron 300w CFL dimmer taktım ve 4 gömme ışık taktım. İki CFL loş harika ama iki LED 65w ampul uğultu. Anahtar değil, uğultulu ampuller olduğundan emin olmak için onları değiştirdim. Daha düşük bir watt ile 65w'yi kapattıktan sonra uğultu durdu. Dimerin kontrol ettiği tüm ampul watt değerinin, dimerin kontrol edebileceğinden daha yüksek OLMADIĞINDAN emin olun. Umarım bu yardımcı olur.


1

Dimmer kendisi vızıldarsa benim önerim dimmer yerine. Sadece Lutron, Cooper gibi yüksek kaliteli bir dimmer veya bir üst uç Leviton kullanırdım. Ayrıca döner dimmer almayın.

Birçok ucuz döner dimmer, az filtreleme ile düşük kalitededir.


Yani daha düşük kalitede Levitron aldım mı? Değiştireceğim daha yüksek bir uç dimmer ile.
Orun

2
Üst düzey bir Lutron ile değiştirdim ve hala sorunu yaşıyorum. Uğultu oldukça yüksek. Bu Lutron'u başka bir terminalde denedim ve uğultu olmadan çalışıyor, ama uğultu yukarıdaki fikstürden gelmiyor, [kırmızı] ortak telden geliyor gibi görünüyor.
Orun

1

Sönük ışıklarımın kordonunun yakınına güçlü bir mıknatıs yerleştirmenin uğultuyu ortadan kaldırabileceğini fark ettim. Belki yarı dairesel mıknatıslar alıp kablonun etrafına yerleştirebilirsiniz.


Bana öyle gelmiyor ...
Daniel Griscom

0

Karartıldığında uğultulu ucuz ampuller gördüm. Sorun, filamanları tutan çatallarla ilgilidir. Daha ucuz ampuller ile filamanı destekleyecek ve titreşimini koruyacak kadar sivri uç yoktur. Daha pahalı bir ampul deneyin.


-1

Eğer paket üzerinde okursanız size akkor devletler arasında bir resim aldı olacaktır bu konuda CFLs veya herhangi floresan ampuller ile uğultu olsun dolayı ateşleyici bu heyecanlandıran ışık üreten gaz içeride. Akkor ampuller, "kısa devre" halinde yanmak üzere yapılmış küçük tel parçaları olan filamanlar kullanır. Bu nedenle uğultu.

-Cjwntaw


1
Bu benim için gerçekten mantıklı değil ...
Daniel Griscom
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.