Bir saplama ve alçıpan ankrajlı bir TV asabilir miyim?


10

Burada bu konuyla ilgili birkaç soru okudum ancak durumum biraz benzersiz.

Yaklaşık 20 "genişliğinde bir TV montaj aparatım var. Duvarımdaki saplamalar 24" aralıklı. Ben 55 "tv monte ediyorum. Tv 53 ​​lbs ağırlığında ve montaj en fazla 20 lbs olduğunu. Montaj döner böylece tv döndürmek için çekilebilir olabilir.

Gördüğüm gibi 2 seçeneğim var. İlk olarak, çivilere bir parça 3/4 "kat ahşap koyun ve TV'yi kat ahşap üzerine monte edin. Ya da ikincisi biraz daha kolay, TV'yi 1 saplamaya monte edebilir ve diğer tarafında ağır hizmet çapaları kullanabilirim Söylediğim ankrajlar 110 lbs'ye kadar tutacaklarını söylediler.Bu yüzden ankrajlara 2 vida ve saplamaya 2 vida. Bu işe yarayacak gibi görünüyor, ancak TV ile şans almak istemiyorum.

Tavsiye lütfen.

EDIT *** Çelik bir saplamadır. Bu yüzden 110 lbs puan alçıpan geçiş aldım. Aşağıdakileri önereceğim ve insanların ne düşündüğünü soracağım. Montaj yerinde 8 delik vardır. TV'yi montajın merkezine en yakın 2 deliğe monte etmek için alçıpan geçişlerini kullanırsam, diğer 6 delikte yüksek ağırlık derecesine sahip Alçıpan ankrajları kullanırsam ne olur? 2 tanesi çelik kirişe monte edilmiş yaklaşık 900 lbs'lik 8 ankraj / geçiş arasında yeterli olacağını düşünüyorum. Ayrıca dönme özelliğini kullanmak gibi bir amacım olmadığını da söyleyebilirim.


8
Farklı (daha geniş) bir montaj parçası satın alın veya kontrplak kullanın.
Ecnerwal

1
Kontrplak açıklığı ile gidin, montaj vidalarını kontrplak boyunca herhangi bir yere yerleştirebileceğiniz için montajı ortalamanıza da yardımcı olabilir. Bitmiş bir görünüm için bir yönlendirici kullanın ve kenarları, astarı ve boyayı duvar rengine uyacak şekilde yuvarlayın.
Matt

Sadece bir saplama gerektiren tam hareketli TV montajları yaparlar. Ne kadar büyük bir TV için yapıldığından emin değilim, ama sadece 47 "- 47" TV için olanı kullanarak 47 "TV monte ettim. Doğru hatırlıyorsam iki 2" veya 2 1/2 "gecikme cıvataları ile geldi, hangi bir saplama içine
sürülürse

1
TV montajı gibi bir şey için alçıpan çapa kullanmanızı tavsiye etmem. Şahsen alçıpanı açarım ve mevcut saplamalara dik ve dik olarak 2x6 destek levhaları takardım (böylece tahtanın en geniş kısmı dışarı bakar). Bu yapıldıktan sonra, tek yapmanız gereken deliği yamalamak ve montajı takmaktır. Alçıpanın üzerine kontrplak takmak muhtemelen harika görünmeyecektir. Alçıpan ankrajları, geçiş cıvataları da dahil olmak üzere bir süre sürebilir, ancak zamanla başarısız olabilirler ve gururunuzu ve neşenizi yere indirebilirler.
Jason Hutchinson

Metal saplamalar aslında ahşaptan daha esnektir. Eklenen ağırlık bütünlüğünü tehlikeye atacak ve duvarı esnetecektir. Bu tür kısıtlamalar altında bir iç tasarım işi yapsaydım, kontrplak, en az 1/2 "düşün, yonga levha değil, gerçek, daha sağlam kontrplak kullanardım ve ağartılmış gibi güzel dokulu bir bez kullanarak giyinirdim çuval bezi veya bir döşemelik kumaş ve iki saplamaya güvenli bir şekilde monte edin.Televizyonu yerleştirmek için bol olmalıdır
Anastasia Bellflower

Yanıtlar:


17

Dönebilen bir montaj üzerine büyük bir TV asmak için alçıpan ankrajları kullanmayın. Hareket olmayan bir montaj olsaydı, bunun kabul edilebilir olduğunu söyleyebilirim, ancak döner bir montaj ile değil.

Gerekli gücü eklemek için bir şekilde ahşap kullanmanız gerekecektir.

Kontrplak, çamurluk pullu 3-1 / 2 "gecikme cıvataları kullanılarak duvar saplamalarına takılabilir. Temiz bir finiş sağlamak için, alçıpan kesme ve açıklık kontrplak ile doldurulabilir. Daha sonra derzleri bantlayın ve çamurlayın. Pürüzsüz, asal ve boya Kontrplak doğru yapılırsa zar zor farkedilir Kontrplak kalınlığını alçıpan kalınlığına eşleştirdiğinizden emin olun.

Herhangi bir alçıpan kaldırmak istemiyorsanız, kontrplak doğrudan alçıpan üzerine monte edilebilir. Bu durumda, alçıpanın ekstra derinliğini hesaplamak için en az 4 "gecikme cıvatası kullanmanız gerekecektir. Kontrplak, yönlendirilmiş bir kenarla bitirilebilir, zımparalanabilir, astarlanabilir ve istenirse bitmiş bir görünüm için boyanabilir.

Gerçekten gizli bir montaj için son seçenek, alçıpanı kaldırarak duvarı açmak olacaktır. Ardından TV montajınız için doğru yerlere saplamalar arasına 2 "x4" çapraz bağlama takın. Alçıpanı değiştirin, bantları, derzleri, kumu, astarı ve boyayı çamurlayın. Destek, artık duvara gizlenmiştir ve bağlantı parçasını destek parçasına takabilirsiniz.


4

Kontrplak iyi çalışır, ancak en güzel estetiği sağlamayabilir.

En az 25 inç uzunluğunda bir 1x3 levha (veya daha kalın / geniş), yeterli yük kapasitesi ve bağlantı noktalarının rahatlığından daha fazlasını sağlayacaktır. Braket montajına bağlı olarak, üst ve alt noktaları takmak ve braketi duvara paralel tutmak için belki de böyle iki panele ihtiyaç duyulacaktır.


1
Estetik, smestetik. Muhtemelen TV'nin arkasında gizli ...
Ecnerwal

2
@Ecnerwal: Belki de duvar boyunca iyi bir görüş yoksa.
wallyk

@Ecnerwal: Bütün bunlar TV'nin gerekli karttan daha dar değil mi?
Yörüngedeki Hafiflik Yarışları

55 inç (diagaonal, muhtemelen 40-44 inç genişliğinde ya da öylesine) tv, 20 inç montaj, 24 inç çiviler. Kısacası, hayır.
Ecnerwal

2

EDIT *** Çelik bir saplamadır.

Bu aslında çok kötü bir haber. Çelik alçıpan saplamalar, yapısal demir değil, sac metaldir. Bunlar, çok keskin uçlu alçıpan vidaları kullanarak, başka bir şey değil, alçıpan tutmak için tasarlanmıştır. Genellikle bükülmeden büyük bir matkap ucu almak için yeterli güce sahip değildirler ve sonuç olarak standart ince metal dağınık deliğini alırsınız.

8 ankraj / geçiş arasında 2'si çelik bir kirişe monte edilmiş halde neredeyse 900 lbs. Yeterli olacağını düşünüyorum.

Reytingler en iyi durumda, yeni kurulum. Bir mafsallı ankrajı aşırı sıkın ve alçıpanın arkasından kesmeye başlar. Dışarı çıktığında büyük bir delik bırakır.

Diğerlerinin de belirttiği gibi, kontrplak bir panel en iyi seçimdir. Alçıpan vidaları için paneli önceden delin, kontrplak + alçıpandan 1 inç daha uzun çelik saplama vidaları kullanın, aşırı sıkmayın. Kontrplağı önceden delmezseniz, düzgün şekilde sıkılmaz.


0

Bitmiş bir duvara ahşap destek takıyorsanız, lütfen duvarın karşı tarafından yapabileceğinizi unutmayın. Özellikle montajcı için daha kolay olacaksa, daha az dağınıklık ve daha az göze çarpar.

55 "TV ile kullanmak için bir mafsallı kol asıyorsanız, geçiş yapar, içi boş duvar ankrajları, moly cıvataları, ZipIts®, SpinIns® veya başka herhangi bir yeni bağlantı elemanı ** ağırlığı taşır ancak aşağıdakilerden dolayı statik bir kurulum sağlayamaz yani açısal kuvvetler düzlemin içine veya dışına gidiyor.

Daha iyi bir montaj braketine ne dersiniz? Tadilat işleri için tavan fanı montaj kitleri yaptıklarını biliyorum, neden düz ekran için değil? Duvara gelmeden önce demo yapmadan önce TV'ler için nelerin mevcut olduğunu kontrol edin. Bulmak zor olsa da, orada çok fazla donanım olduğunu biliyorum. Ticari sınıf donanımın yanı sıra eyalet dışı veya ülke dışındaki satıcılara da göz atın. Sorumluluk endişeleri en az sizin kadar büyük olduğundan üreticinin talimatlarını okuduğunuzdan emin olun. Onlar da personel, ya da sözleşme altında sizin için, şirket hukuk departmanı ve herkes için yön yazmak yardımcı profesyonel mühendisleri var, bu yüzden yarasa kapalı (bazen yaptığım gibi) yön poo poo yok.

Üzgünüm kolay bir çözümüm yok. Hareket eden herhangi bir şeyi monte ederken, her zaman "benim" kurulumları gereğinden fazla vurmayı vurguluyorum. Uzun süreler boyunca hareketin erken görülmesi neredeyse imkansızdır ve fark edilir olunca hızlı ve kolay bir düzeltme için genellikle çok geç. İyi şanslar!

Kutunun dışında düşünmek asla acıtmaz. Sadece müşteri tarafı güvenliği ile ilgili olduğu için çalıştığınız ortamı göz önünde bulundurmayı unutmayın!


0

52 inç uzunluğunda iki levha kullandım, 3 1/2 inç ahşap cıvata kullandım, çıtçıtlı altı cıvatayı çıtçıtlara koydum ve üst tahta aynı anda braketle duvara konuldu. Önce tahtaya delik açtım ve braketi deliğe ve saplamaya hizaladım. Ben 75 inç tv asılı, mükemmel çalıştı. resim açıklamasını buraya girinşöminenin üzerinde manto bulunan üç kişiye ihtiyacımız vardı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.