Perdeleri asarken delicime isabet eden ve delmeyen nedir?


13

Bir dairede yaşıyorum. Şimdiye kadar 2 set perde koydum ve her iki denemede de aynı sıkıntıları yaşadım.

Bir set sürgülü aynalı dolap kapı (yapışkan!) Ve diğer set bir pencere üzerinde oldu. Olan şey, alçıpanın arkasında çok sağlam bir şey var ve matkapımı içine alamıyorum. Son dairede, bunların metal bir versiyonu gibi kendiliğinden delen çapalar hile yaptı, ancak bu dairede de nüfuz edemediler. İlk düşüncem bir tür saplamaydı, ama tahtaya delebilmeliydim, değil mi? Bir sonraki düşüncem belki de kapıların / pencerelerin destek için duvara açılan bir çerçeveye sahip olmasıydı, ancak perdelerin son seti 4 "pencerelerin üstünde idi. Onu çevreleyen 4" metal olan bir pencere görmedim.

Şeytan ne olabilir? Bu yaygın bir şey mi? Buna nasıl yaklaşırdınız?


1
Ahşap çerçeve konstrüksiyonuna sahip olduğunuzdan emin misiniz? Alçıpanın arkasında tuğla veya beton olabilir.
Niall C.

Takma konusunda hiç başarılı oldunuz mu? Kaç tane delik açmanız gerekti? Nadiren, bir delik açar ve bir çivinin kafasına girersiniz. Pencere başlığı için kullanılan birkaç çivi olabilir ve bunlar sondaj yaptığınız yerde olurlar ve şanssızsınız ve çok sayıda vurursunuz.
gregmac

Ne tür bir matkap ucu kullandınız? Bir duvar matkap ucunun ahşaptan çok iyi geçmediğini ve aynı şekilde ahşap / metal matkap ucunun (en azından söylemek gerekirse) tuğla veya betonla mücadele edeceğini görüyorum.
ChrisF

Geçen yıl eşimin ofisine (evde) bazı raflar koymaya çalışıyordum ve aynı problemi yaşadım. Sonunda vazgeçtim. O odada delmeye çalıştığım her yerde, alçıpanın hemen arkasında sağlam bir şeye çarptım! Evdeki herhangi bir odada sorun yaşamadım.
Brian Knoblauch

Güçlü bir mıknatıs alın ve orada çelik olup olmadığını görmek için söz konusu alanları test edin.
shirlock evleri

Yanıtlar:


14

Duvarların ve başlıkların ahşap olduğundan emin misiniz? İnşaat yeni ise, çelik saplamalar ile inşa edilebilir. Ev sahibine danışın. Çeliklerse, titanyum bitli bir deliği pilotlaştırabilir veya çelik çerçeveleme için kendinden delme vidaları kullanabilirsiniz. Bir pencerenin veya kapı çerçevesinin kenarına yakın kablolama ve çivi korumaları bulmak çok olası değildir.


Bu ilginç bir düşünce. Yarın ev sahibine sormam gerekecek.
OwenP

Not: Delmeye karar verirseniz, yavaş gidin ve deliği sık sık inceleyin. Metalin altındaki herhangi bir ahşap işareti şüphelidir.
James Van Huis

3
ev sahibinin cevabı neydi? bu bir gerilim :) zaten patlamış mısır yaptım. beni asılı yaşama ...
Asaf Chertkoff

Üzgünüm, işyerinde gerçekten meşguldü ve uğraşma şansım olmadı. Yarın kirasını ödediğimde etrafta kimse olup olmadığını soracağım. Kabul edilmiş cevabı olmayan bir soru bırakmayı sevmiyorum. Artı, asmak için iki perde setim daha var!
OwenP

+1 Yapı duvar / beton ise,% 90 inşaat demiri çubuğu. Perdeleri asarken oldukça tipik bir sorun, ben de bunlarla ilgili sorunlar vardı. Pencerenin hemen üzerinde güçlendirilmiş bir kiriş olduğunu unutmayın (yukarıdaki duvarın bir kısmını desteklemek için). Kesmemelisin. Mümkünse, 10 mm (öne / arkaya) gibi başka bir yerde başka bir delik delin.
Marek Oleszczuk

12

Bu seviyede saplamalardan kablolama geçirilirse, saplamaların tırnak plakası ile korunmuş olması muhtemeldir.

resim açıklamasını buraya girin


Öneri için +1, ancak bu durumda olması muhtemel görünmüyor.
Tester101

1
+1 Delik saplamanın kenarına yakın olduğunda su tesisatını korumak için de kullanılır.
SteveR

3

Köşeyi yaklaşık bir inç içinde deliyorsanız, kurutucu zarar görmemesi için oraya bir köşe boncuğu koymuş olabilir . Alçıpanın üzerine bir köşe boncuğu takılır (ve daha sonra çamur ve / veya doku ile kaplanır), bu nedenle sondajın ilk sekizinci inçinde metal vuruyorsanız, muhtemelen budur.

Tüm pencerelerimin etrafına metal vuruyordum; köşe boncuklarının benim sorunum olduğunu anladıktan sonra, sahip olduğum en küçük matkap ucuyla deldim. Ahşap vidalar, bir pilot delik açıldıktan sonra köşe boncuğundan geçecektir.

Köşe boncuklarının günlük aşınmaya ve yıpranmaya karşı korumak için çok ince olduğunu unutmayın, kabloları koruyan tırnak plakaları daha kalındır (en az 1/16 "). Küçük matkap ucunuz doğrudan metal plakadan delinirse, büyük olasılıkla bir Ancak küçük matkap ucunuzun metal plakadan delmesi biraz zaman alırsa, muhtemelen bir tırnak plakasıdır ve içinden vida takmamalısınız.

resim açıklamasını buraya girin

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.