Küçük bir alanda nasıl özel bir merdiven kutusu oluşturabilirim?


9

Bu evi bağırmaya ve daha iyi hale getirmeye çalışıyorum; sonunda kar kırıldı ve işe geri dönme zamanı geldi.

Gerçekten, tavan boşluğunu depolama / den / ofis alanı olarak kullanmak istiyoruz.

Sonunda, tavan boşluğuna bir merdiven alanı olarak yedek oda dolabını kullanmak için sonuca vardık. önemsiz bir alan (

Sadece dolabın kaba bir ölçümünü aldım - toplam çalışma: 4 feet 4 inç (saplamadan iç saplamaya) ve toplam yükselme: 7 ayak 6 inç (zeminden bitmiş tavana)

Bu alana merdiven koymak mümkün mü? merdiven koymak için kullanabileceğiniz başka bir alan var, ama ben değil - merdiven çatı katında, bizim görüşümüze göre, orada çok fazla alan kesme koymak istiyorum.

Çevrimiçi hesap makineleri denedim - toplam koşuda bir tane (veya nasıl yapılacağını anlamıyorum) bulamadım. Ben ana merdiven evin büyüklüğüne göre alan küçük olduğunu biliyorum. Bu mümkün olmalı.

Ve tavan merdiveni kullanmak istemem.

Yanıtlar:


18

Her şeyden önce, bunun "işgal edilmiş alan" olarak kabul edilebileceğinden, nelere izin verildiğini görmek için yerel bina kodlarınızı ve / veya yerel müfettişinizi kontrol etmelisiniz. Kodların çoğunun merdivenler için özel gereksinimleri vardır ve bazı ülkelerde spiral merdiven vakaları gibi garip şeylere izin verilmeyebilir veya dar basamakları nedeniyle özel onay gerektirebilir.


Kesinlikle daha fazla alan elde etmenin herhangi bir yolu olup olmadığını görmek isterim. Örneğin, dolabın arkasında ne var? Orada tavan yüksekliğini biraz kaybederseniz, merdiven için biraz daha fazla alanınız olabilir. Aynı şekilde, merdivenlerin odaya çıkması da kabul edilebilir mi? Bu da biraz daha fazla alan sağlayacaktır. Bu hesap makinesini kullanarak , 10 "8 yükselme yapabiliyorsanız (bu dik olabilir), toplam çalışma alanı 6'8" gerekir.

resim açıklamasını buraya girin

Bitişik alana bağlı olarak, odayı merdivenlerin altında da kullanabilirsiniz.


Fazladan yer bulamıyorsanız, bir "merdiven merdiveni" (bir çeşit merdiven ve merdiven melezi) düşünebilirsiniz:

resim açıklamasını buraya girin

Alternatif basamaklar da dahil olmak üzere bunlar için bazı ilginç tasarımlar vardır :

resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin

Ve gerçekten yaratıcı olmak istiyorsanız bazı korkak varyasyonlar:

resim açıklamasını buraya girin


2
Gerekirse basamaklar alternatif ve hatta bir dönüm noktası bir başka örneği (İngilizce kelime bilmiyorum): misterstep.com/EN/product/54333-19733-19733-mini-plus.html Hollandalı biz bir "ruggengraattrap diyoruz "," omurga merdiveni "ne dönüşebilir.
Arjan

1
Alternatif basamaklı merdivenler küçük alanlar için çok iyi şeylerdir. Maalesef pek çok alanda işgal altındaki alanların kodlarını karşılamıyorlar - Yerel Yetkili Yetkili Makamınıza danışın.
keshlam

4

Dolap yeterince derinse, alana bir spiral merdiven sığdırabilirsiniz. Genellikle en az 44 inç karelik bir alana ihtiyacınız olacaktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.