Çimento tahtası ve greenboard arasındaki pratik fark nedir?


9

Küvetleri kurarken çoğunlukla çimento levha kullandım. Bununla birlikte çalışmak için bir ayı buluyorum.

Tanıdığım bir adam suya dayanıklı sera kullanıyor; ev uygulamaları için tamamen yeterli olduğunu iddia ediyor. Ev merkezinde güvenilirlik vb. Arasındaki farkı sordum ve omuz silkti.

Greenboard'un kullanıldığı yerde küvet veya duş hasarı olan var mı? Tamamen çimentodan seraya geçebilir miyim yoksa tereddüt etmem gereken bazı uygulamalar var mı?


Çimento tahtası, yeni başlayanlar için yeşil tahtadan kesilmesi çok daha zordur. Bir fayans bıçağı kullanın ve düz bir kenar boyunca puan verin.
Brian

Yanıtlar:


12

Greenboard suya dayanıklıdır, ancak küvet çevresi gibi nemli kalacak alanlarda kullanılmamalıdır.

Su içine girdikten sonra (özellikle doğru bir şekilde kapatılmazsa ve küvet ile duvar kaplaması arasında gerekli boşluk yoksa), yavaşça bozulur ve / veya küflenir - suya dayanıklıdır, suya dayanıklı değildir.

Evet, çimento tahtası çalışmak için bir acıdır, tüm duvarı yırtmaktan daha iyidir, çünkü greenboard'un kurulumunda bir şey vardı.

...

Tüm söylenenler, sanırım bazı ev geliştirme çalışmaları gördüm, bir duş montajı yaparken (duvarları ve zemini döşerken) ekstra bir su koruma katmanı eklemek için her şeyin üzerinde sera ve su geçirmez membran kullanıldığını ve küvet kadar katılmadan).

...

Yerel hükümetinize de danışmak isteyebilirsiniz - duş / küvet alanlarında kullanmanıza izin verilen (veya gerekli olan) bilgileri belirleyen kodlar olabilir.


1
Islak alanlarda seraların kullanımını yasaklayan kodlar kesinlikle vardır. Ayrıca, hiçbir zaman bir küvet veya duş surround alçı esaslı bir wallboard (özel tedavi ya da değil), sadece benim .02
kkeilman

4

Küvet alanı için, özellikle fayanslarda çimento levha kullanın.

banyonun geri kalanı için küf dayanıklı bir alçıpan kullanabilirsiniz.

  • ABD Alçı (Sheetrock® Markası Humitek®)
  • Ulusal Alçı (Gold Bond Markası XP)
  • İç Tapınak (Silent-Guard ™ TS)
  • Georgia Pacific (DensArmor® Plus)
  • ABD Alçıtaşı (FiberRoc® AquaTough ™)

Hızlı bir Google aramasından sonra, greenboard sadece üzerine balmumu ile alçıpan gibi geliyor ve herhangi bir şey için iyi olduğunu söyleyen bir kaynak bulamadım.

* Duvarlarda fayans için Schluter®-KERDI ürününe bir göz atın . ve zeminler için Schluter®-DITRA .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.