Hangi cihaz bir su şebekesini uzaktan kapatabilir?


12

Son derece olumlu bir yanıt alan http://meta.homeautomation.stackexchange.com/questions/17/are-questions-asking-for-home-automation-hardware-allowed deneme sürümü. Cevaplar gerçek hayattaki artıları ve eksileriyle ayrıntılı olmalıdır.


Birkaç günden fazla ayrılacaksam evime suyu kapatma geleneğim var. Yine de, bazen, yapmayı unuttum ve gittiğim her zaman beni rahatsız ediyor. Valfi evime akan su ana hattına uzaktan çevirmek istiyorum. Valf bir 'kol' tipidir:

'Kol' tipi valf

Gereksinimler:

  • Su şebekesi tarama alanımda, bu nedenle cihaz muhtemelen donmaya yakın sıcaklıklarla uğraşmak zorunda kalacak. Bununla birlikte, hiçbir zaman yaklaşık 15 ° C'den (60 ° F) daha sıcak olmamalıdır.
  • Valfi fazla uğraşmadan manuel olarak ayarlayabilmeliyim.
  • Muhtemelen yılda sadece bir düzine kez kullanılacak
  • İPhone'umdan uzaktan kontrol edilebilir olmalı, gerçekten nasıl umursamıyorum

Olması güzel:

  • Pille çalışırsa iyi olur. Ona güç vermek mümkün, ama muhtemelen bir acı olurdu.
  • HomeKit uyumlu olsaydı iyi olurdu (zaten bu protokol için ayarlandım), ama neredeyse her şeyde iyiyim.
  • Şu anki vanayı manipüle eden bir şey rica ediyorum, çünkü bir tesisatçı değilim ve mevcut vanayı çıkarmak ve üzerimde yüksek basınçlı su spreyi kullanmak fikri kulağa eğlenceli gelmiyor.

Bu kriterleri karşılayan bir cihaz var mı?


1
Sıhhi tesisat yaparken, mevcut olanı kapatmanızı, evinizdeki tüm su çıkışlarını açmanızı öneririm (musluklar, duş, tuvaleti yıkayın vb.) Ve daha sonra diğer taraftaki başka bir vanaya ekleyebilirsiniz - çok daha az su kaçıyor!
Tim

Yanıtlar:


14

Şimdi sisteminizi inşa edelim. Uzak bir su vanası için deneyin

Fortrezz Z-Wave su vanası

https://www.fortrezz.com/water-valves/

Bunu yaptıktan sonra, bir Z-Wave kontrol cihazına ihtiyacınız olacak. SmartThings hub'ında iyi şanslar yaşadım:

resim açıklamasını buraya girin

http://www.smartthings.com

Ve sonra onları eşleştirebilirsiniz ve Smart Things web uygulaması üzerinden kontrol edebileceğiniz bir cihaz olarak görünecektir.

Ne yazık ki bazı boru işleri gerektirecek. Mevcut valfi ileri geri itecek şekilde yapmak, bence bir tür titiz donanım gerektiriyor. Ayrıca üzerinde herhangi bir HomeKit fikri yok, ancak bu oldukça basit bir Z-Wave cihazı gibi görünüyor, bu yüzden oldukça kolay olmalı. Ayrıca 12V üzerinde çalışıyor, bir araba aküsüne bağlayabileceğinizi söylüyor, ancak 12 volta kadar almak için bir çeşit 8 hücreli AA sistemini jüriye atabileceğinizi varsayıyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.