Su sızıntısından haberdar olmanın güvenilir, ucuz yolu mu?


10

Evimde gerçekten su olmasını istemediğim birkaç yer var . Geçmişte su ile ilgili kötü deneyimler yaşadım (okumak: üst kattaki bir tuvalet valfinden tüm ev taşkınları) ve büyük bir acı haline gelmeden önce yavaş (hatta hızlı) bir sızıntı yakalayabildiğimden emin olmak istiyorum .

Şüphelendiğim birkaç yer var, yani birkaç lavabo, buzdolabına giren hat, vb. Şu anda suyu algıladıklarında bip sesi veren bazı su alarmlarımız var, ancak eğer ben evde değil ve bu yüzden bip sesini duyamıyorum.

Su sızıntısından haberdar olmanın güvenilir, uzun vadeli , ucuz yolu nedir (SMS, push bildirimi, IFTTT işlemi, vb.)?

Yanıtlar:


3

Bildirim dışında, bir sızıntı tespit ederken ana su hattını kesin. Örneğin WaterCop . Mevcut otomasyon sisteminize bağlanabilir; Onların bkz SSS :

WaterCop sistemleri yardımcı giriş / çıkış kontaklarıyla donatılmıştır ve basit düşük voltaj kablolarıyla (kablolama dahil değildir) mevcut ev otomasyon sisteminize bağlanabilir. Diğer sistemlerle ilgili ayrıntılar için lütfen güvenlik sistemi kılavuzunuza veya kurulum uzmanınıza başvurun.

Ben böyle bir sistem kullanmadım.


3

Endüstriyel süreçlerde bulabileceğiniz ilginç bir kaçak tespit sistemi, binadan çıkan PVC borulardaki bir akış sensörü (veya seviye sensörü) ile uygulanabilir:

  • akış (veya seviye) gerçek zamanlı olarak izlenir
  • belirli bir günde, min (akış)> 0; muhtemelen bir sızıntı var
  • 02:00:00 ve 03:00:00 arasında> 0 akışı olduğunda; muhtemelen bir sızıntı var

Böyle bir süreç birden fazla evi izlemenize izin verebilir.

İşlemi tersine çevirebilir ve evinizin su kaynağı sayacını izleyebilirsiniz.


Tahliye sisteminden çıkan suyun izlenmesinin tesisat sisteminden sızan suyu nasıl tespit edeceğini nasıl anladığımdan emin değilim .
Michael

Bu, su addüksiyon sistemini izleyemiyorsanız, tahliye sistemini izleyebileceğiniz anlamına gelir. Tabii ki borulardaki deliklerin neden olduğu sızıntıları tespit etmez.
JB. Monica ile.


1

Kaçakları uzaktan veya yerel, canlı sürekli izleme için Insteon veya Z-Wave gibi basit bir ev otomasyon sistemi öneririm.

Insteon Kaçak Sensörü, böyle bir cihazdır, Insteon Sisteminizle eşleştirildiğinde, izlemek istediğiniz herhangi bir yerin yakınına yerleştirirsiniz ve bir sızıntı meydana geldiğinde, Insteon Hub'ınıza bir yanıt gönderir ve bu size bulunduğunuz her yere bildirim gönderir bir akıllı telefon veya başka bir internet cihazında. Bunun istediğiniz gibi çalışması için bir Insteon merkezine ihtiyacınız olacaktır.

Z-Wave'in bir dizi sızıntı / sel sensörü vardır, en iyisi ABD bayisi olduğumuz Fibaro'nun yeni Flood Sensörü veya Fortrezz'den de iyi olan benzer ürünlerdir. Yine uzaktan kumanda ve montaj için Vera, Smarthings veya diğerleri gibi bir Z-Wave kontrol cihazına ihtiyacınız var, Vera size her yerde, her zaman SMS, E-posta vb.


Suyun bir boruya akması gerektiğinde tespit edilmesi için yerinde olan kaçak sensörleriniz var mı? Etraftaki tüm akış sensörleri 0.1L / dak gibi bir şeyin altındaki akışı algılamıyor gibi görünüyor.
Michael
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.