Çoğu 'akıllı' ışık anahtarı için nötr bir kabloya neden ihtiyaç duyulur?


10

Çoğu akıllı ışık anahtarının neden nötr bir kabloya ihtiyacı var?


Bazı üreticiler topraklama telini yedek olarak kullanarak "nötr olmayan" problemi çözerler. Böyle bir örnek, Leviton'un ODS10'udur. Talimat kılavuzu, doluluk (hareket) anahtarının topraklama kablosunu bağlamadan ÇALIŞMAYACAĞINI açıkça belirtir. Topraklama kablosu bağlı olmadığında, anahtarın hareket sensörüne güç gelmez.
Tom

Yanıtlar:2

Anahtarın RF sinyallerini almak için 'açık' olabilmesi için kendisi için bir dönüş yoluna ihtiyacı vardır, böylece 'yük' her zaman açık değildir. Anahtarda nötr tel bulunması, bunun gerçekleşmesine izin verir ve daha sonra yükün açılmasını emrettiğinizde, tüm elektriği yüke ve bu nötr kablo aracılığıyla yük merkezinize geri gönderebilir.


1

Daha da önemlisi; nötr yoksa ve 2 telli bir modül kullanıyorsanız ...

Bu durumlarda, akıllı anahtar paralel olarak elektrik sisteminize seri olarak eklenecektir. Ev kontrol cihazından komutları alabilmek için akıllı anahtarın çalıştırılması gerektiğinden, tamamen kapanamaz, bu nedenle her zaman belirli bir miktarda gücü "sızdıracaktır". Bu güç normal bir ampulde fark edilmek için yeterli değildir (led ışıklarda ışıkları tamamen kapatamadığı için gösterebilir)

Bu cihazları (2 telli cihazlar) anahtarlar olarak değil, yalnızca sönük modüller olarak görmenizin nedeni de budur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.