İç duvarda köpüren (üflemeli) sıva tamiri


4

Bunun nasıl bir duvar olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Radyatörlerin yakınında bulunan her iki duvarım da bu köpüren sıva görünümüne sahip. Sıcaklık farkları olan boyanın köpürmeye neden olabileceğini (kışın boyanacak ve daha sonra ısıtıcının açılması gibi) okudum. Boya kurudukça sıcaklığı dengelemek için pencerelerin açık bırakılabildiği yazları boyamanız önerilir.

Dip hakkında ne yapacağınızdan emin değilim. Bu duvarı nasıl onarabilirim? Boya gibi görünüyor - & gt; çok ince bir sıva tabakası - & gt; beton. Bütün duvar yıkılmak zorunda mı? Sadece sıva kazıyıp paketleneyim mi? Baloncukları zımparalamayı, cilalamayı ve tekrar boyamayı düşünüyordum. Bütün duvarın çıkması gerekiyor mu?

Duvarın dibi enter image description here

Duvarın üst enter image description here

Yanıtlar:


7

Bunun sıvadan nemin geçmesinden kaynaklandığından şüpheleniyorum. Öncelikle hasarlı boyayı ve alt malzemeyi kazıyorum. Mümkünse nemi ölçmek için daha iyi bir nem ölçer kullanmak için nemi kontrol edin. Su sızıntısı kanıtı için zeminin altındaki diğer alanları arayın. Bir defalık bir şey olabilirdi, ama su olabileceğini düşündüğüm kök sebebi arardım. Alanın kuruduğundan emin olduktan sonra, tüm gevşek ya da ufalanan sıvaları sert bir tabana alın. Boşluklar derinse, önce pürüzsüz bir yüzey elde etmek için önce bir spinsle, ayar tipi dolgu maddesi, sonra bir Spackle veya alçıpan bileşiği kullanırdım.


Bilmeliydim, bu baca etrafındaki sularda baca kenarlarının etrafına su sızdığı ya da kötü harç derzlerinden geçtiği yerlerde sık görülen bir sorun. Böylece suyun kaynağını bulmanın önemi.
shirlock homes

1

İkinci olarak Shirlock'u ... ... nem problemi gibi görünüyordum. Alçı köpürüyor mu, yoksa sadece boya mı?

Bunlar sağlam beton duvarlar mı? Olmazsa, bunun somut göründüğünü sanmıyorum ama geleneksel eski okul sıva. Sıva iki kat halinde ... çizik kat ve son kat.

Sadece boyaysa ve TÜM boya katmanları bir bütün olarak soyuluyorsa, sorunun nem olduğunu söyleyebilirim. Düzeltilmesi gereken çok farklı bir canavar olabilir.


Alçı da kabarcıklı ... Katı beton olup olmadığından emin değilim. 1960'lı yıllarda inşa edilmiş bir eş binada yaşıyorum (eğer yardımcı olursa?).
Rhea

DAO1 haklıdır, son kat sıva katı da oluşur. Bu nedenle, bazı sıvaları karıştırmaya çalışmak istemiyorsanız, hasarı onarmak için ince bir ürün kullanmalısınız. Thinset ve pürüzsüz bir üst kat daha kolay ve ucuz olacaktır.
shirlock homes

0

Sıva içinde nem varsa, ısı onu buharlaştıracak ve dış sıva üfleyen ve boyayan basınç oluşturur.

Bir evi yalıttıktan sonra eski fıçı tahtalarına benzer (iç tarafta boyanmamış) - kışın fıçı tahtaları nemi emer (çünkü bağıl nem o zaman bağıl nem yüksektir) ve ilkbaharda ilk güneşli günde ısı boyayı uçuracaktır (yani soyulacak). Bu, MA'daki Building Science Corporation'a göre.


1
Ev Geliştirme'ye Hoşgeldiniz. Bu, sebebin ne olabileceğini açıklar (diğer cevaplardaki bilgiyi kopyalamak), ancak soru bir çözüm sormaktır. Buna cevap vermek için cevabınızı genişletebilir misiniz? Teşekkürler.
fixer1234
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.