Tutarsız Garaj Kapısı Açık Kumandaları


9

Açıcılı ve iki uzaktan kumandalı tek bir garaj kapımız var. Her iki uzaktan kumandada da son derece tutarsız sonuçlar elde ediyoruz (pil değişimi düzeltmiyor). Sabahları ayrıldığımızda ve kapının hemen dışındayken kapanmasını istediğimizde, uzaktan kumanda zorlukla çalışıyor. Sonunda kapanması için bazen 20-30 kez koymak zorundayız. Ancak, ben eve geldiğimde uzaktan 2-3 evden uzakta iş gibi görünüyor.

Bu sabah uzaktan kapatmaya çalıştığımda uzaktan kumanda çalışmıyordu. Aslında uzaktan kumanda ile garajda yürüdü ve açacağı hemen yanına koydu ve kapanmadı. Yarım saat sonra eve döndüğümde, mükemmel çalıştı.

Bu garaj kapısı ile ilgili başka sorunumuz olmadı. Garajın içindeki kablolu anahtar, dışarıdaki güvenlik tuş takımının yanı sıra çalışır. Antenin doğru şekilde bağlandığından emin olmam gerektiğini okudum, ancak yarım saat sonra tekrar çalışırsa suçlu gibi görünmüyor.

Sadece 2 yeni uzaktan kumanda almam gerekir mi?

Düzenleme: Bu Chamberlain Whisper Drive Plus, 3/4 HPS'dir. Kaç yaşında olduğu hakkında hiçbir fikrim yok, ancak oldukça yeni görünüyor.


Kesinlikle radyo paraziti sorunu gibi geliyor. Bu hep böyle çalıştı mı? Açacağı taktınız mı? Kaç yaşında? Model / Yap? Çoğu açıcı, kısa bir tel asılı kısma sahip olan bir antene sahiptir - belki içinde veya bazı metallere yapışmış mı, yoksa yeniden konumlandırmaya yardımcı mı? Tuş takımı kablosuz mı yoksa kablolu mı? Uzaktan kumandadaki kodları değiştirmeyi / sıfırlamayı denediniz mi?
gregmac

Evde olduğum sürece hep böyle olmamıştı. Kötüleşiyor gibi görünüyor. Garip çünkü bir günde ilk kez kullanıldığında “ısınması” gerekiyor gibi görünüyor, ondan sonra sorun yok. Açacağı yüklemedi ve kaç yaşında bilmiyorum. Bu oldukça yeni görünüyor. Orijinal soruyu Make and Model ile düzenledim. Başarıyla asılmayan anten telini kıpırdatmıştım. Tuş takımı kablolu. Uzaktan kumandadaki kodları değiştirmeyi denemedim - bunu deneyebilirim.
Mike Cole

Yanıt vermedeki gecikme için özür dilerim.
Mike Cole

Onun ışığında bir CFL veya LED ampul olmazdı, değil mi? Bunlar muhtemelen radyo frekansı girişime neden olabilir. Sonra tekrar, bu olasılığı ortaya çıkaran soru aslında sadece kötü bir kontrol panosuydu (Chamberlain'la ortak gözüküyordu - kendimi farklı bir hata türüyle değiştirdim). diy.stackexchange.com/questions/52900/...
Ecnerwal

Chamberlain müşteri hizmetlerini arayın, inanılmaz yardımdalar ve garantiniz veya sadece eski bir sistemde yardıma ihtiyaç duyan yeni bir sahibiniz olup olmadığını önemsemiyorlar. Ayrıca myQ sürümüne yükseltme maliyeti küçük ve buna değer, 1 adet myQ iç mekan düğmesi 2 yeni araç uzaktan kumandası ve İnternet arayüzü satın alın.
Tyson

Yanıtlar:


4

Birkaç yanıtta belirtilen parazitleri gördüm. Kablolu düğmelerim her zaman işe yaradı. Uzaktan kumandalardan hiçbiri (bir yumruk kodu dahil değil) çalıştı. Basamaklı merdivene tırmandı ve çatırtı sesi duyulduğunu ve titreyen Compact Florescent Bulb CFL'yi fark etti. CFL aldı. Güle güle girişim Her şey çalışıyor. Teşekkürler


Bu tam olarak benim sorunumdu. Açıcı içinde yeni LED ampullerden bazıları vardı. Bunları çıkardıktan sonra beklendiği gibi çalışmaya başladı.
CodeNaked

Ayrıca LED ampullerde de bu sorun vardı. Çözemediğim için beni çıldırttı. Belirtileri: aralık kaybediyor, uzaktan basarken tutarsız sonuçlar, arabadaki bağlantı noktasını programlayamıyor, gri saç. LED ampulü çıkardığım anda her şey yolunda gitti.
Papa Burgundy

4

Bu. Bunun 100 katı. Darn CFL soruna neden oluyordu ve geçen 5 yıl boyunca bir uzaktan kumandanın neden 100 metre uzakta, ancak asla 10 metre uzakta çalışmadığını anlamaya çalışarak geçirdim. Otomatik 15m ışığının ayrılırken CFL'yi açık tuttuğu ortaya çıktı, ama uzaktan tetiklenene kadar geldiğimde ışık hiç yanmadı. En sonunda!


2

Chamberlain kapı açacağım ve bunu da yaşadım. Yeni bir uzaktan kumanda satın aldım ve kusursuz çalışıyor.

Ayrıca şimdi aynı şekilde başarısız olan başka bir uzaktan kumandam var. Batarya meselesi olduğundan şüpheliyim, bazı durumlarda bataryayı tutucusunda tutacağım ve çalışacağım. Bence bağlantılar biraz aşınmış. Ayrıca üniteyi ellerimle ısıtmaya da yardımcı oluyor.

Ayrıca elektronik aksama olabileceğini de düşünüyordum. Bu zaman zaman da olabilir.

Yeni bir satın almak kesinlikle çözüldü.


1

Yaşamakta olduğunuz "ısınma" (kış ilerledikçe daha da kötüleşmekle birlikte) uzaktan kumanda sıcaklığının önemli olduğunu gösteriyor. Uzaktan kumandalardan birini gece boyunca yanınıza almayı deneyin ve ılık uzaktan kumandanın hala sabahları zorluk çekip çekmediğini kontrol edin.

Sıcaklığa bağlıysa, muhtemelen alkalin piller soğukken de çalışmaz çünkü. Lityum ve NiCd soğuğa daha dayanıklı ve sizin için daha iyi çalışabilir.


Bu harika bir fikir. Bunu asla düşünmedim. Yapmaya çalışacağım!
Mike Cole

Gecikme için üzgünüm. Sadece biraz lityum pil sipariş ettim. Nasıl çalıştıklarını görecekler. Bazı sorun giderme işlemlerinden ve bilgilerinizden sonra, bunun sıcaklıkla ilgili olduğundan oldukça eminim.
Mike Cole

Batarya CR2032 Lithium'du, bu yüzden sorun olduğunu sanmıyorum.
Mike Cole

Aslında bu cevaba çok daha fazla burada katılıyorum. CFL'nin önemli olmadığını söylemek istemem ama .... KAPALI iken bir soruna neden olmadıklarından emin değiller !!! Aslında, garaj kapısı açıcı uzaktan kumandaları güçlü RF cihazları değildir. Yeni aküler, akülerdeki ve düğmelerdeki temiz kontaklar çok önemlidir. Düğmeleri temizlemek her zaman kolay değildir, bazıları açıktır, bazıları kapalıdır, ancak çoğu zaman sadece "oksidasyon" ve geçici konulardır
noybman

1

İlk önce, uzaktan kumandanıza bastığınızda, çok uzun süre basmamaya çalışın, kısa patlamalar uzun sürelerden daha iyidir, bunun nedeni bataryanın küçük bir şamandıra kalıntısı olması, ilk basamağında ekstra voltajın kullanılmasıdır .

İkincisi, bazen kolumu / bileğimi uzaktan kumandaya doğru tutar ve sinyalin hedefe yönlendirildiği bir "duvar" oluşturmaya çalışırım. Bazen sinyali büyütür.

Üçüncü .. Alıcının yeri nerede? Cihazın içinde kısa bir tel olacak, bunu daha fazla açığa çıkarmayı deneyebilirsiniz. Ama her ihtimalde, tek yönde denediğiniz şekilde bir duvar var (ayrılıyor)

Sinyal sıkışması olduğundan şüpheliyim, çok tutarlı bir şekilde tanımladığınız şeyden, sadece engelleri bulmaya çalışarak farklı noktalardaki sinyal etkinliği ile oynayın, daha sonra uygun bir çözüm arayabilirsiniz.


1

Aynı sorunu 3/4 hp chamberlain garaj kapısı açıcımla da yaşıyorum. Sabahları garaj kapısını açmak için uzaktan kumandayı 10 veya daha fazla kez tıklatmam gerekiyor ve eve geldiğimde üç evden çalışıyor. Henüz tamir etmedim, fakat okuduğum kadarıyla, garaj kapısı muhafazasındaki ana mantık panosu gibi görünüyor, eğer bir gecede kullanmazsam hafızayı kaybediyor. Bir kere açtıktan sonra, iki veya üç saatte bir kullandığım sürece gayet iyi çalışıyor. O zamandan beri Chamberlain'ı aradım ve muhtemelen mantık panosu olduğunu doğruladılar, kısa veya çatlak devre kartı olabileceğini söylediler.


SE'ye hoş geldin. Harika cevap, başkalarının da bunu faydalı bulacağına eminim. Burada uzunca bir hikaye eklemek yerine, soruya ve sorunun çözümüne odaklanmak için cevapları tercih ediyoruz. Umarım düzenlemeye aldırmazsın.
BMitch

1

Herkesin cevaplarına baktım, sonra her şeyin iyi çalıştığını düşünerek ara verdim. Garajın içine girdim ve garaj kapısını açmak için düğmeye bastım ve. . . HİÇBİR ŞEYİ hatırlıyorum bu düğmenin kırmızı bir parıltıya sahip olduğunu ve şimdi olmadığını. Merdiveni geri sürükledim ve garaj kapısı açıcısına gittim. her şey yolunda görünüyordu. Cebimdeki kâğıdı ittim ve kapı açılmaya başladı. Bu konuyu kimin bağladığına nasıl baktığını daha yakından inceledim ve kendime bunun biraz garip geldiğini düşündüm. Telleri parmaklarımdan biraz salladım ve kapı kapanmaya başladı. Bağlantı alanında kısa devre oldu. Bazen kapı işe yarayacaktı, bazen çalışmayacaktı. Kablo alıp kabloların birbirine temas etmeyeceğinden ve o zamandan beri herhangi bir problem yaşamadığından emin oldum.


0

Seninle (ve bu konudaki bazı diğerleri) benzer bir sorunum var, ama aynı zamanda biraz tersi. Uzaktan kumandayım evden çıktığımda daha tutarlı çalışıyor gibi görünüyor - garajın içindeyken açmak için bastığımda çalışıyor, sonra sürmeden önce kapıyı kapatmak için çoğunlukla çalışıyor. Ama eve döndüğümde mücadele ediyor. Bu daha yeni başladı; tesadüfen buralarda sıcaklık son zamanlarda rekor düşük olmuştur. (SF Bay Area, bu yüzden deli soğuk değil, sadece 30'ların Fahrenheit)

Anten teli hakkında bu cevapları okumaktan haberdar oldum. Kutuyu açtım ve anten telini ve kasanın içindeki yüzeyi aşırı tozlu buldum, bu yüzden temizledim ve umarım öyledir. Şimdiye kadar iyi çalışıyor, ancak birkaç gün boyunca ne kadar iyi çalıştığını görmek zorundayım. Ayrıca ampulüm titriyor ve çatlama sesi yok, bu yüzden davamın ampulünden etkilendiğini sanmıyorum.


0

Uzaktan kumandaların aralıklı olarak çalışmasında sorun yaşıyorsanız ve açıcıya takılı cfl veya led ampulleriniz varsa - CHEME THEM OUT. Bu büyük olasılıkla, aralıklı probleminizin nedenidir.


0

Garaj açıcımla aynı tutarlı problemler - Chamberlain Security + ⅓ HP.
Farklı yayınlarda harika öneriler

İşe yarayan çözüm   - test edilmiş uzaktan kumandalı batarya (iyi) - zımparalanmış batarya uçları ve amp; kontaklar   - Filament ampul ile değiştirilen LED garaj tavan lambaları    (Garaj açacağı zaten filament ampulü vardı) Şimdi iyi çalışıyor.


0

Cree LED ampuller sinyale müdahale eder. Onları Sylvania LED ampuller ile değiştirdim ve her şey yine iyi çalıştı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.