Bir GFCI neden buzdolabı devresine geçsin?


12

Buzdolabım GFCI'yı takılı olduğu sokete takıyor. Bu konuyu araştırmak bunun oldukça yaygın bir şikayet olduğunu gösteriyor. Ancak, genel nedenler veya potansiyel çözümlerle ilgili her şeyin yerine geçecek ve en iyisini umut edecek öneriler dışında somut bir bilgi bulamıyorum; bu tatmin edici görünmüyor.

Bu yeni bir buzdolabı ve lisanslı profesyoneller tarafından tüm yeni elektrik işleri. Elektriğin doğru bir şekilde kurulduğuna ve topraklandığına ve buzdolabında hasar olmadığına inanıyorum. Bunun kırıcı panelinden buzdolabının çıkışına kadar özel bir devre olduğuna inanıyorum. Bu devrede başka hiçbir şey yoktur ve diğer sokete başka hiçbir şey takılmamıştır. Düşük nem. Mutfak tesisatı. Su yok, buz makinesi yok. Bu daha önce hiç olmamıştı, ancak şimdi sıfırlamadan hemen sonra GFCI'yi açıyor.

Aşağıdaki şeyleri yaptım:

 • GFCI'yi sıfırlayın, ardından buzdolabını yeniden takın; GFCI tekrar açıldı.
 • Buzdolabının GFCI çıkışına başka şeyler (tek başına) takıldı: iyi çalışıyorlar ve GFCI açmıyor.
 • Buzdolabını, üzerinde başka bir şey olmayan diğer GFCI korumalı prize takın; bu GFCI çıkışı da açıldı.
 • Buzdolabını GFCI olmayan diğer prizlere takın; çalışır ve kesiciyi kapatmaz.
 • Soket kablolarını test etti (3 lambalı priz test cihazı kullanarak) - doğru.
 • Buzdolabının elektrik kablosundaki tırnaklar arasında ölçülen direnç; Sıcak ve nötr arasında ~ 300 kOhms; her ikisinden de toprağa süreklilik yok. Tüm bunlar makul görünüyor.

EDIT: aşağıdaki yorum başına, üretici için servis hattını aradığımı da not etmeliyim: sadece cihaz GFCI olmayan bir prize takıldığında çalışırsa, daha fazla yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler.

Bana göre bu, buzdolabının bozuk olduğunu gösteriyor gibi görünüyor - ama yepyeni! Buzdolabım neden GFCI'yi açıyor? Bu bir buzdolabı için beklenecek mi? GFCI olmayan bir yere takmalı ve "normal bir insan gibi" görmezden gelmeli miyim? ;-)

Bu sitedeki diğer birkaç soru, diğer GFCI sorunlarına çözüm önermektedir, ancak buzdolapları ve GFCI hakkında herhangi bir şey görmüyorum. Bu cevap , buzdolaplarının GFCI'da ilk başta olmaması gerektiğini gösteriyor. Ancak, elektrik teknisyenim şimdi buzdolabının GFCI'de (en azından yerel olarak) kodunun olduğunu söyledi, ancak Kurallar hakkında anlaşmazlık var gibi görünüyor .

Diğer tartışmalar NEC'nin yanlış ve kesin olmayan bir şekilde alıntılanmasına ya da erudit meselelerinden kaçınmasına hızla evrilir:

 • Bu eski buzdolapları için yaygın olduğunu göstermektedir ;
 • Bu , buzdolabına neden olabilecek bazı bileşenleri önermektedir.

Nem, garajlar, diğer şeyler, kablolama vb. İle ilgili diğer konular burada geçerli görünmemektedir.


Cihaz üreticisini aramayı deneyin.

1
@benrudgers - Bunu zaten yaptım (bahsetmeliydim). Mfgr servis insanlar sadece GFCI olmayan bir prize takın dedi. Bu durum yerel kodu karşılamıyor ve bölgede GFCI olmayan satış noktaları yok. Sebep için başka bir açıklama ve / veya yeni iş veya yeni cihazların değiştirilmesi için başka alternatifler arıyorum ... Mevcut dengesizliğin (GFCI'yi açabilecek ilkin) beklenmesi gerçekten mümkün müdür ?
hoc_age


1
NEC bunun özel bir gfci olmayan devre üzerinde olmasına izin verir. (normal insanlar muayeneyi geçip daha mantıklı
olanı yaparlar

1
Gerekli izleme: The Money Pit
Mazura

Yanıtlar:


12

Konut Mutfak

Bir konut biriminde (konut), GFCI koruması sadece tezgah yüzeylerine hizmet veren mutfak prizleri için gereklidir. Buzdolabına hizmet eden prizleri GFCI korumasına gerek yoktur. Buzdolabı tezgah prizine takılmadıkça.

Ulusal Elektrik Kanunu 2014

Bölüm 2 Kablolama ve Koruma

Madde 210 Şube Devreleri

I. Genel Hükümler

210.8 Personel için Toprak Arızası Devre Kesici Koruması. Personel için toprak arızası devre kesici koruması, 210.8 (A) ila (C) arasında gerektiği şekilde sağlanacaktır. Toprak hatası devre kesicisi kolayca erişilebilir bir yere monte edilmelidir.

(A) Daire. 210.8 (A) (1) ila (10) 'da belirtilen yerlere takılan 125 voltluk, tek fazlı, 15 ve 20 amperlik tüm prizler, personel için toprak arızası devre kesici korumasına sahip olacaktır.

(6) Mutfaklar - tezgahların tezgah yüzeylerine hizmet etmek için prizlerin monte edildiği mutfaklar.

Garajlar, Bitmemiş Bodrum ve Diğer Konumlar

Buzdolabı bir garajda, kayıkhanede veya bitmemiş bir bodrumdaysa. Tüm prizlerin GFCI korumalı olması gerekir, bu nedenle buzdolabının GFCI korumalı bir prize takılması gerekir.


Buzdolabı neden GFCI'yi etkiliyor?

Kapatıldığında herhangi bir endüktif yük elektromanyetik parazit (EMI) oluşturabilir . Bu parazit, GFCI cihazlarını açabilir ve sık sık giderir. Çoğu buhar sıkıştırmalı buzdolabında, herhangi bir açmaya neden olabilecek birkaç endüktif yük bulunur.

Yapılacak bir şey var mı?

EMI'nin etkilerini azaltmak veya ortadan kaldırmak için kullanılabilen snubbers adı verilen cihazlar vardır . , Buzdolabı ve GFCI cihaz arasında bir takma olabilir sıkıntı gezileri önler. Ancak en iyi çözüm, buzdolabını GFCI korumalı olmayan bir devreye bağlamaktır.

Tüm gereken bu ise, neden zaten yerleşik bir tane yok?

Çoğu (tümü) üretici buzdolaplarının GFCI cihazlarının rahatsızlık vermesine neden olabileceğinin farkında olsa da, çoğu (hiçbiri) bir çözüm sunmaya istekli görünmektedir. Sana neden umursadıklarını anlatmaya çalışmak benim için tam bir spekülasyon olurdu, bu yüzden elbette birkaç olasılıktan geçeceğim.

 • Maliyet.
  Sade ve basit, bir çözümün uygulanması maliyetlidir.
 • Garantiler ve Çalışma Koşulları.
  Buzdolaplarının çoğu mutfakta çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bunları tozlu, kirli garajlarda ve bodrum katlarında çalıştırmak daha fazla garanti kapsamında onarım yapılmasına neden olabilir.

İstisna oradaydı, bu yüzden garaj kapısı açıcısını taktığınız prizi korumak için GFCI'ye gerek yoktu. Bir grup insan, prizin bu geri çekilebilir uzatma kablolarını takmak için de yararlı olduğunu buldu. NEC yakalandığında, istisnayı kaldırdılar.
Tester101

Doğru Cevap, GFCI'yı resimden çıkarmak gibi görünüyor. Bilgi ve çok yönlü yanıt için teşekkürler. Bunun aylarca nasıl çalıştığını hala anlamıyorum (belki GFCI devresi "yoruldu"?), Ama bu başka bir mesele. Code resource.org adresinde buldum , ancak biçimlendirmenizi daha iyi seviyorum :)
hoc_age

2
@hoc_age Daha çok buzdolabının "yorgun" olması ya da daha doğru bir şekilde "özensiz" olması gibi. Motorlar mekanik olduğu kadar elektriklidir. Yani kir, yağ ve kirden etkilenebilirler. Mekanik işletmelerinin elektrik işletmeleri üzerinde doğrudan bir etkisi olabilir, bu nedenle işler zamanla değişti.
Tester101

@ Tester101 - Buzdolabı değişim açısını düşünmemiştim. Gerçekten "aylar" ama "sadece aylar" oldu - cihazın beklenen ömrünü [beklediğim] göz önünde bulundurmadan uzun bir süre değil. Çok fazla kiri biriktirmedi, ama belki de farkı yaratacak kadar yaktı. GFCI durumunun düşündüğümden daha "beklenen" olması gerektiğini düşünüyorum. Tekrar teşekkürler.
hoc_age

1
Snubber'lardan birkaç farklı cevapta bahsettiğinizi gördüm - bulabildiğim tek şey, devrenin bir yerinde bir elektrikçi tarafından takılması gereken bağımsız bileşenler; tek başına / tüketici tarafından paketlenmiş olanlar var mı?
jhfrontz

2

Çıkıştaki GFCI devre kesici buzdolabına takılıyor mu veya devre kesici kutusundaki bir GFCI devre kesici mi? Bu bir priz ve gerçekten GFCI istiyorsanız, kutudaki kesiciyi bir GFCI olanla değiştirmeyi ve çıkıştaki açıklığı çıkarmayı deneyebilirsiniz. Veya diğerlerinin önerdiği gibi, eğer bu sadece buzdolabına ve mutfakta olduğu için özel bir devre ise, GFCI kesicisini tamamen çıkarın.


2

Benzer bir deneyim, bir geçici çözüm ile paylaşmak istiyorum.

Ev için yeni bir buzdolabı var ve eski bir garaj buzdolabı için terfi etti. Evde bir düzine yıl veya daha uzun süre iyi çalışıyordu, ancak garajdaki herhangi bir (kod zorunlu) GFCI çıkışını gezecekti. Yolculuk anında bir şey oldu ama ışıklar açıldı. Bunlar diğer cihazlar için çalışan çoklu devrelerdi ... GFCI olmadığından emin olmak için yepyeni buzdolabını sorunsuz bir şekilde aynı devrelere bağladım.

Eski buzdolabının çeşitli bileşenlerini kontrol etmeye başladım, buzdolabı gövdesine topraklama sürekliliğini, kompresör kontrol edildi (şort yok), kapasitör kontrol edildi (direnç + voltaj testi), vb ... Yedek buzdolabı aramaya başladığımda, Buz yapıcı veya buz çözme ısıtıcısının toprak arızalarına neden olabileceğini gösteren bir şeyle karşılaştım. Her iki cihazı da dondurucu bölmesinin içinden çıkardım, ateşledim ve işe yaradı! Kapatmak ve buz çözme ısıtıcısına geri eklemek, derhal tekrar açmasına neden oldu.

Şimdilik otomatik buz çözmeyi devre dışı bırakıyorum ve sorun giderme seçeneklerini buradan araştıracağım. Günün sonunda, evaporatörü manuel olarak çözdürmek zorunda kalsam bile, yedek bir buzdolabı için dışarı çıkmak zorunda kalmamaktan mutluluk duyuyorum. Kısa, muhtemelen ısıtma elemanının kendisinde veya ilgili bazı kablolarda olacaktır ...


1

Garajımda buzdolabı ile bu sorunu vardı - ilk açtığımızda, her 10 saatte bir GFCI gezisi. Buz çözme zamanlayıcısını değiştirdim ve sorun devam etti. Googled ve aynı sorunu yaşayan birçok insan buldum, ancak uygulanabilir bir çözüm bulamadım. Sonra "tam soğutucunun soğuk soğutucu olduğunu" ve buzdolabının boş bir alanı soğutmak için çok fazla çalışacağını düşündüm. Costco'dan 24 paket Gatorades aldım, buzdolabına ve voila'ya attım. 3 hafta oldu ve GFCI o zamandan beri tetiklenmedi. Eminim bu herkes için bir çözüm olmayacak, ama kesinlikle denemesi kolay bir şey.


Bu bana tam bir tesadüf gibi geliyor. "Boş alan" kaygısı çoğunlukla bir yanılgıdır ve buzdolabı havayı soğutmak için sıvıyı soğutmaktan daha fazla çalışmaz.
isherwood

@isherwood Doğru olan bu "daha fazla çalışmaz" (sabit durumda), ancak değişiklik burada potansiyel olarak bir fark yaratabilir. Hava, buzdolabındaki parçalara kıyasla çok az ısı kapasitesine sahiptir, bu nedenle buzdolabına bir şeyler ekleyerek kompresörün boş olmasından daha az sıklıkta açma / kapama döngüsü olacaktır.
Nick Whaley

1

Düzenli Devre Kesiciler, devre için maksimum akım aşıldığında açılır. Bu, devrenin aşırı ısınmasına ve yangına neden olmasına karşı korur, ancak her koşulda insanlara yönelik şoklara karşı koruma sağlamaz.

GFCI çıkışı, giden ve geri dönen akım değiştiğinde devreye girer. Giden ve geri dönen akımın daha az olmasının tek yolu, akımın devreden toprağa çekilmesi olup olmadığıdır. Şok alan bir insan tam olarak budur. Böylece Toprak Arızası Devre Kesicisi (GFCI).

Ancak, buzdolapları gibi bazı yüksek güçlü karmaşık ekipmanlar, GFCI'de giden ve geri dönen akımda bir fark yaratmak ve böylece trip yapmak için kısa bir süre için yeterli akımı emebilir. Birisi daha önce bahsetti, buzdolapları endüktif yükler, yani akım AC akımı ile fazdan emiliyor ve üretiliyor.

Drenaj Pompası motorlarının GFCI'yı da açmaları bilinir, ancak kod veya montajcılar bazen bir Sump Pompasının güvenlik için bir GFCI'de olması konusunda ısrar eder, bu da karter GFCI'yi açarsa su basmış bir zemine neden olabilir.


1

Garajda buzdolabı ile aynı sorunu vardı. Yaz mevsiminde ısındığında, GFCI seyahat ederdi. Şimdi kışın soğuk ve aynı şeyi yapıyor. GFCI olmayan bir cihaza takın ve iyi çalışır. Sanırım cevap GFCI olmayan bir prize takmak.


1

Ben bununla karşılaştım. Eski manuel buz çözme dondurucular ve buzdolapları hiçbir zaman GFCI çıkışlarımı takmadı, ancak kendi kendine buz çözme kurulumuna sahip olanı her zaman yaptı. GFCI olmayan özel bir çıkış oluşturdum. Son zamanlarda, özellikle soğuk havalarda garaj kapısı açacağı da açmaya başladı. Kablolu da GFCI olmayan ama sabit kablolu yani kodu ihlal değil. Dondurucu çıkışım olup olmadığından emin değilim ama kullanımdan vazgeçmek için onu erişemeyeceğim.


0

Şimdiye kadar cevabınızı bulmuş olabilirsiniz, ancak yeni bir frig ile aynı sorunu yaşadığımı not etmek istedim, bu arada bulduğum buzdolabının fişine takılmaması gereken GFCI'yi gezecekti dışarı. Her 7 veya 8 saatte bir kapanmasına neden oluyordu, cihaz şirketine başvurdu ve bana buz çözme döngüsüne girdiğinde GFCI fişini takacağını söylediler. Elektrikçim çıkıp fişi düzelttiğimde bunun doğru olduğunu onayladı ve fişin GFCI devresine bağlı olmaması gerektiğini belirtti. Yani temelde aylaklıkta yanlış bir şey yok, sadece bir GFCI prizine takılamaz.


0

Garajıma kullanılmış buzdolabı koyarken GFI çıkışı ile iki kez bu sorunla karşılaştım. 1. örnekte, gerçekten bir GFI çıkışı ile kullanılmasını engelleyen bir toprak kaçağı sorunu olan gerçekten eski bir buzdolabıydı. İkinci durumda, mevcut buzdolabını hizmet dışı bırakmadan önce daha yeni (14 yaşında) buzdolabını denemek istedim. Başlangıçta buzdolabı ve GFI çıkışı arasında bir uzatma kablosu kullandım (orta görev). Yeni buzdolabını her çalıştırmaya çalıştığımda, GFI korumasını açacaktı. Ancak, doğrudan GFI çıkışına takılan aynı buzdolabı, GFI korumasını açmadı. Açıkça, GFI korumasını atmak için uzatma kablosunun ilave direnci / endüktansı, bir güç varyasyonu ekledi.


-2

Sadece düzenli bir priz takın. Gfci, sadece yolculuk için çok fazla zamana sahip olan vreakeri üçe katlamasını durdurur. Bunu çıkarın ve kablolama doğruysa (boyutlandırma ve hepsi) iyi olmalıdır. Yukarıda belirtildiği gibi bir ayrılmış devre üzerinde buzdolabı çalıştırmak için kod ama benim garajda çengel derin dondurucu var ama bir zamanlar benim amper aşağı tutarak çalışan bir sürü yok. Ive bir pelet ızgara, fan, üfleyici ve dondurucu bir kerede hiçbir sorun koştu ama benim dondurucu bir gfci değil bir reciptical takılı. Gfci'm, aşırı akımın kesiciyi tetiklemesini durdurmak için kesiciye en yakın olan diğer iki reciptiacle'ye papatya dizimli (bağlı). Yeni evlerde her şey afci kırıcılara sahip olsa da, sıfırlamak için panelinize erişmeniz gerekecek.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.