'Ressam' pahalı kirişlerimizi yanlış lekelemiş. Sabitleme seçenekleri nelerdir?


4

Tonoz tavanımızı tutan iki büyük kirişimiz (18 "x4" x30 "ve 18" x4 "x10", sedir) var. Bizim için bunları boyayan bir ressam olan bir şirketimiz vardı. Lekeyi uyguladığı ve silmediği için ne yaptığını bilmiyordu. Ondan silmesini istedim, ki yaptı ve renk beklediğimiz şeye biraz yakındı. Onu silerken gözüme çarptığını, iyi olduğunu düşündüm ve gitti.

Kirişlerin renginin o kadar koyu olduğunu hemen hemen siyah olduklarını bulmak için eve geldi. Başlangıçta açık kahverengi renktedirler ancak bulmaya başladılar, aynı lekeyi, leke ile doygun hale getirilmiş bezleri kullanmaya devam etti ve silmek yerine, sadece etrafa yayıyordu.

Tam leke mantelimiz olarak aldık, böylece eşleşeceklerdi ve şimdi gerçekten kötü görünüyor.

Bu noktada onu düzeltmek için seçenekler nelerdir? Tek düşüncem birisinin onları zımparalaması, ama bu lekesiz görünmeden işe yarayacak mı? Başka fikrin var mı?

Yanıtlar:


5

Asıl işi yapan şirketle bağlantıya geçtiniz mi? Sorunu sizin için hiçbir ek ücret ödemeden çözmek onların sorumluluğunu kesinlikle söyleyebilirim.

Sorunu çözme yöntemine gelince, zımparalama muhtemelen en iyi seçenektir. Test artıklarını nasıl doğru şekilde boyayacağımı bulduğumda birkaç hata yaptım (bkz. bu soru ). Gerçek projemdeki hataları düzeltip düzeltemeyeceğimi kontrol etmek için test artıklarını zımparaladım ve tekrar boyadım. Daha sonra, onların tamir edildiklerini söyleyemedim. (Not: Çamla çalışıyordum - sedirenin nasıl tepki vereceğinden emin değilim.)

Kullandığınız kumlama maddesinin toz toplama özelliğine sahip olduğundan emin olun veya bir shopvac ile birlikte kullanın. Bu kirişlerin büyüklüğünden çok fazla toz alacaksın.


Teşekkürler, evet düzeltmek için bugün geliyorlar. Sadece düzgün şekilde düzelteceklerinden emin olmak istedim. Ayrıca onları zımparalamayı önerdiler.
esac

@esac Umarım aynı adamı geri göndermemişlerdir. Nasıl ortaya çıktı?
Dean MacGregor
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.