Çatı katı için ahşap mı?


5

Çatı katımı çıkarmak istiyorum - sadece aletler, kutular, eski kıyafetler, valizler, küçük kullanılmayan çöplükler vb. Bunun için ne tür panolar alacağımı merak ediyorum. Bunu yapmak için reklamını yaptığım panoların çoğu sunta, ama aynı zamanda fiyat bakımından da büyük farklılıklar gösteriyor. 10 yıl veya daha fazla sürmesini istediğimi düşünerek önerilen yaklaşım nedir?

Yanıtlar:


6

Sekiz taraflı depolama suntaları veya herhangi bir kontrplak için 1/2 "veya daha üstü iyi olacaktır. Kirişleriniz 2 'merkezindeyse minimum 5 / 8'e gidin.

Kontrplak kullanma tavsiyesine şahsen katılmıyorum. Sunta iyidir: güçlüdür ve atık malzemeler kullanılarak üretilmiştir, bu nedenle uygun olan yerlerde kullanmak daha çevrecidir. O var olmayan herhangi bir şekilde elemanların maruz kaldığı uygulamalar için uygun: Vakalar kontrplak daha dayanıklı olduğu kadar 2x maliyet ve ekstra çevresel etkiyi haklı.

Sunta'nın güçlü bir ekseni vardır, bunlardan faydalanabilirsiniz: kirişlerin kısa kenardan geçmesini, yani kirişler 2 'merkezindeyse her 4x8 tabaka üzerinde 5 kiriş olmasını istersiniz.

Döşeme için yapılan sunta, uzun kenar boyunca bir dil ve yiv vardır. Çünkü kısa taraflar kirişçiler tarafından desteklenirken, uzun taraflar kirişleri köprülemektedir. Bir dili bir oluğa kilitlemek, döşeme kirişleri arasında sarkmayı önler. Açıkçası sizin için büyük bir anlaşma değil depolama çatı, ama eğer dil ve oluk için sadece birkaç dolar daha maliyeti ise, bunu alırdım. BTW’nin sadece 3/4 "ve 1", BTW’de olduğunu gördüm, bu yüzden eğer oraya çıkarsanız mahallede dans edebileceğiniz uygun bir zemine sahip olacaksınız.


1

Depo tavanım kirişler / yalıtımlar üzerine sadece kontrplak levhalar. Onları tavan kirişlerine doğru çiviledim. Tavan aralığım muhtemelen çatı katınız kadar büyük değil ama ondan bir yaşam alanı oluşturmak istemiyorsanız kontrplak sizin için iyi olmalı.


1

Scott'un dediği gibi, kontrplak muhtemelen iyi olacak. Ben sadece 1/2 inç kontrplak madeni kullandım. Muhtemelen sunta malzeme yerine "gerçek" kontrplak kullanmanızı tavsiye ederim. Biraz daha pahalı, ama üzerinde yürüyecekseniz de daha dayanıklı.

Düşünmemem gereken bir şey (yapmadım), soğuk bir iklimde iseniz, tipik olarak çatı katındaki yalıtımın, döşeme kirişlerinin üst kısımlarında birkaç santim yukarı gelmesini isteyeceksiniz (burada yalıtımda üflenir). . Bu durumda, kontrplağı yalıtımı sıkıştırmadan doğrudan kirişlere bağlayamayabilirsiniz (ki bu iyi değildir).


Sadece kiriş yüksekliği olan yalıtımı yaydım, bu yüzden sıkıştırılmadı, ama aynı zamanda tüm tavan arasına da binmedim, sadece ortada bir şerit var, ama haklısınız, kesinlikle yalıtımı sıkıştırmayın.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.