Farklı pencerelerin artıları ve eksileri nelerdir?


14

ABD'nin Kuzey Doğu köşesinde yaşıyorum ve evimin 50 yıllık tek bölmeli ahşap pencereleri var. Düşündükleri kadar kötü değillerdi, ama şimdi hepsini değiştirmek istiyorum. Benim için önemli olan şeyler:

  • İyi enerji verimliliği (bu, umarım yargılamak kolaydır - sayılar "kutuya basılmıştır")
  • Dayanıklılık (bu ön tarafı bilmek zor. Tek bildiğim kırık mühürlerden nefret ettiğim)
  • Bakım gerektirmez
  • Astronomik olarak pahalı değil.

BT dünyasından gelince, genellikle özelliklere ve sayılara takıntılıyım ve yeni parlak şeyler beni heyecanlandırıyor - biraz çevrimiçi çeşitli şeyleri okuduktan sonra, düşüncem gidiyor: "vinil bir nedenden dolayı ucuz, ahşap güzel görünüyor ama bakım gerektirir ve fiberglas olduğu yerde! " Peki bu doğru yaklaşım mı? Teknoloji hakkında takıntıyı bırakmalı ve bunun yerine harika bir üretici bulmaya odaklanmalıyım (büyük vinil pencerenin ortalama bir fiberglasdan daha uzun yaşayacağı varsayımı altında).

Sanırım asıl sorularım:

Pencere teknolojisi önemli mi? Ve eğer öyleyse, o zaman iyi olan nedir? İyi pencere üreticileri nelerdir? Başka ne eksik? (Sadece doğru pencereleri seçmek ve hatta kuruluma başlamak değil)


2
+1 - Bazı pencereleri kendim değiştirmeyi ve gerçekten ne arayacağımızı bilmiyorum.
Eric Petroelje

Neden hepsini değiştirmek istiyorsun?
Peter

@Peter hayal ediyorum çünkü hepsi aynı sorundan muzdarip - soğuk bir iklimde eski, tek bölmeli pencereler.
ceejayoz

1
@Peter - onlar da o kadar iyi kaymazlar ve kışın fark edilir derecede çekicidirler. Ayrıca önceki sahibi biraz paranoyak ve kanatları cıvata vidalayarak "güvenli". Tesadüfen, 20 yıllık bir zaman ufkum var (ve enerji fiyatı düşmüyor).
user76

1
Fırtına pencerelerin var mı?
dotjoe

Yanıtlar:


5

Bu bahar evimdeki dulları değiştirdim ve siz de aynı soruları sordum.

İlk olarak, pencerelerin kendileri maliyeti denklemin sadece bir parçasıdır. Ayrıca eski pencerelerin kaldırılmasını, yenilerinin montajını ve bitirme işini de dikkate almanız gerekir - çünkü şanslar, tüm trim ve tüm iç eşiklerin de değiştirilmesi gerekecektir. Kurulum aslında işin maliyetinin% 50'si olabilir ve kötü bir kurulum birinci sınıf bir pencere satın almaktan alabileceğiniz herhangi bir değeri mahvedecektir.

Pencerelere bakarken dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. İlk olarak, işaret ettiğiniz gibi, inşaat. Vinil ile devam ettim - yine, kaliteli bir vinil pencere ve ucuz bir vinil pencere iki farklı şey - buradaki yerel dükkan, farkı görebilmeniz için açık bir dizi farklı pencerenin örneklerine sahipti. Ucuz pencereler, tek bir ekstrüde edilmiş parça yerine yalıtılmamış veya farklı yapıştırılmış parçalardan oluşabilir.

Sonra, cam. Tek, çift veya hatta üç bölme alabilirsiniz. Bazıları bölmeler arasında argon kullanır, bazıları kullanmaz - mühürlü, argon dolu pencereler daha iyi yalıtım sağlar. Sonra cam üzerinde low-e kaplama var - pencerenin dayanıklılığını ve etkinliğini etkileyecek farklı şekillerde uygulanabilir.

Kanatlı vs tek asılı vs çift asılı düşünmelisiniz. 2. veya 3. bir hikaye üzerinde mi? Muhtemelen bir merdivene çıkmadan dışını temizlemenizi sağlayan bir pencere almak isteyeceksiniz - çoğu çift asılı pencere, evin içinden temizlemenizi sağlayacaktır. Pencereleri bir yatak odasına koyuyorsanız, çıkış için belirli bir boyuta izin vermeniz gerekir - bu durumda bir kanatlı pencere ile gitmeniz gerekebilir.

Sonuç olarak, kontrol edin - kendiniz kurmayı planlamıyorsanız en az 3 tahmin alın. Tahminde nelerin yer aldığını görün - tahminlerimizden biri "Kurulum" için tek bir satır öğesi içerirken, diğerinin 3 sayfa ayrıntısı vardı, döşeme tahtası ayak sayısına, köpük yalıtım kutularına ve maliyeti inşaat ruhsatı. Tahmin et hangisi ile gittik?


3

New England'da iyi pencereler çok önemlidir. New Hampshire'da eski bir evde büyüyerek size ilk elden söyleyebilirim ki ısı pencerelerden dışarı emilir.

Şimdi teknik olarak bir pencereyi enerji açısından neyin verimli kıldığı hakkında pek bir şey bilmiyorum, ama bu konuda çok şey bilen insanların onlara "ENERGY STAR" derecesi verdiğini biliyorum. Home Depot, bu derecelendirmeye sahip pencerelere göre filtrelemenize izin verir, daha sonra fiyata göre sıralayabilirsiniz. Bu, tüm sorunuza cevap vermez, ancak size iki kurşun noktası verir (ucuz + enerji tasarruflu).

Massachusetts'te yaşarsanız, http://www.masssave.com adresindeki kişilere bir çağrı yapabilirsiniz ve onlar aşağı inecek ve size ücretsiz bir enerji değerlendirmesi verecektir, ki bu pencereleri de içerecektir.

Son olarak, pencereler bu hükümet indirim programlarından bazıları için uygundur. Bkz. Http://www.energystar.gov/index.cfm?c=tax_credits.tx_index


0

Düşük Emisyon ve Argon cam türlerine bakmanızı tavsiye ederim. Son zamanlarda onları evime kurdum. Normal pencerelerden biraz daha pahalıdırlar, ancak soğutma ve ısıtma maliyetlerinden tasarruf ederler. Low-E pencerelerim çift bölmeli.

Ayrıca, pencerelerinizin üzerinde / çevresinde iyi yalıtım ve doldurmayı da görün.


0

Bir malzeme seçerken önemli bir faktör çevreseldir.

Vinil pencereler yoğun ısı ve güneş ışığı altında sarı olabilir ve / veya deforme olabilir. Vinil aşırı soğukta da kırılgan hale gelebilir. Bu nedenle, düzenli olarak aşırı sıcaklıklar beklediğiniz bir yerde yaşıyorsanız, vinilden kaçınırım. Bununla birlikte, çok gölgeli, yazları ve kışları normal olan bir yerde yaşıyorum ve vinil sürgülü cam kapılarımdan çok memnunum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.