Hiç kimse IdeaPaint kullandı mı?


11

Birisi bana herhangi bir yüzeyi beyaz tahtaya dönüştüren bir boya gibi görünen IdeaPaint bağlantısını gönderdi . Oldukça çekici görünüyor, ama merak ediyordum:

  1. Buradaki herhangi bir kişi daha önce kullanılmış olup olmadığı ve eğer öyleyse memnun olup olmadığı?
  2. Duvarımın manyetik beyaz tahta olmasını istersem ne olur ? Mıknatısların yapışmasını sağlamak için beyaz tahta boyasını uygulamadan önce duvara ne yapabilirim (ve nasıl)?

Yanıtlar:


7

Bu ürüne aşina değilim , ama aradığınız şey gibi görünüyor ...


Kuru silme boyası altında kullanılabiliyorsa harika olun!
shirlock evleri

Eşim buna benzer bir şey kullandı (bir fırça ile değil, bir sprey teneke kutuya kondu) düzenli boya altında ve iyi çalıştı.
KeithB

6

Henüz Ideapaint'i kullanmadım, ama eşim bir öğretmen ve onun için kuru silme tahtaları yapmak için daha önce benzer ürünleri kullandım. Geçen hafta Lowes'te kuru silme boyasının boya bölümünde bir ekran fark ettim. Onunla oynamak zorundaydım ve harika çalışıyor gibi görünüyor. Demek istediğim, bir Lowes'a uğrayabilir ve gerçekten deneyebilir ve rekabetçi fiyatları vb.

Manyetik bir tahta istiyorsanız, demir içeren bir arka tahta kullanmanız gerekir. Çelik folyodan yapılmış veya bir tabakaya sahip bir şey. Alüminyum veya paslanmaz çelik manyetik değildir ve çalışmaz, bu nedenle demir içeren bir malzeme isteyin.


1
Asaf'ın Kyrlon manyetik boya hakkındaki cevabını gördüm. Ne kadar güzel bir fikir! Bu krylon boya kuru silme boyasının altında kullanılabiliyorsa, mükemmel bir kombinasyon elde edersiniz. Sanırım önce krylon talimatlarını dikkatlice okumak zorundayız.
shirlock evleri

hey, ben sadece biraz googled ve bunu buldum ... o zaman bu daha basit olamaz :)
Asaf Chertkoff

Bu boyaların bazılarını ele geçirip komboyu denemek zorunda kalacaksınız. ABD'de yaşamadığımdan beri biraz zaman alabilir ... biri beni
dövüp

2
Deneyimlerime göre, manyetik boyalar işe yaramıyor. O kadar çok katmana ihtiyacınız var ki, bir noktada, sadece biraz sac almak ve boyamak daha ucuz / daha kolay.
DA01

DA01'e katılıyorum. Manyetik primer sürdüğü uzun bir günden sonra, sadece büyük neodimyum mıknatıslar kağıtları tutacak kadar güçlüdür.
Arelius

6

Beyaz tahta boyası kullanmadım ama kara tahta boyası kullandım. Bu deneyimden bir not: Duvarda yazmaya çalışıyorsanız önceki boya katmanlarındaki doku çok önemlidir. Bu durumda doku standart bir boya rulosundan; kara tahta boyası uygulandıktan sonra bile oldukça aşikardı. Eğer bir astarınız varsa, bir boya tabancası ile yüzeye ince tabakalar halinde astar uygulamak veya yüzeyiniz zaten boyalı ve pürüzsüz değilse iyice zımparalamak isteyeceksiniz.

Ayrıca, alçıpan ve boya katmanları günlük kullanım için çok dayanıklı değildir. Düşük kullanımlı yazı tahtası oldukça iyi havalanıyor. Birisi köpeği son kez çıkardıktan 8 ay sonra, eskisi kadar tebeşirü silmediği veya almadığı aşınma desenleri vardır, ancak hiçbir yere yontulmaz veya yıpranmaz. Haftada bir kez siliyorum. Bunu sık sık kullanmak istiyorsanız, farklı bir ürün seçmeyi düşünün. Gerçek yazı tahtalarının çoğu sunta veya çelik destek katmanlarındadır.

Önerebileceğim farklı seçenek döşeme tahtası kullanmaktır. İşte 1/8 "kalınlığında 4x8 panelHome Depot sitesinden 13 $. Duvarlarınızı 4x8 yaprak için 150 ila 300 $ arasında çalışan ticari yazı tahtalarına kaplamak son derece pahalıdır, ancak panel veya döşeme tahtası duvarları kaplamak için yeterince ucuzdur. tartışılan). Panelleri vidalarla monte edebilirsiniz, ancak kabarır. Duvara veya kabarmayacak daha kalın bir MDF veya sunta parçasına yapıştırmalısınız. Eklemleri daha az iğrenç hale getirmek için boşluklar boyunca klipslenen plastik şeritler de alabilirsiniz. Ev ofisimde günlük bir beyaz tahta olarak 14 aylık oldukça yoğun bir kullanımdan sonra, bu şeylerden oldukça etkilendiğimi ve başkalarının gerçek yazı tahtaları satın almak için aldığı saçma miktarları asla ödemeyeceğim diyebilirim.


Bodrum buzdolabımın üzerine çizdiğim kara tahta yüzeyini gerçekten çok seviyorum, ama o zaman bildiğim kara tahta temas kağıdını kullanabilirdim.
skiggety

5

Bir zamanlar çok büyük bir IdeaPaint duvarı olan bir ofiste çalıştım. Resimden hiçbirini yapmadım ama duvarı beyaz tahta olarak kullandım. Çok etkilendim; gerçek bir beyaz tahtanın yanı sıra yaklaşık olarak siler ve güzel parlak beyaz bir renge sahiptir.

İlk koyduklarında, henüz kullanmamamızı uyaran birçok işaret vardı - görünüşe göre iyileşmesi birkaç gün sürüyor ve iyileşmeden önce kullanırsanız, kalıcı olarak lekeleyebilirsiniz. Yani eğlenin ama talimatları okuyun!1

İngiltere'de kullanılan " Sihirli Beyaz Tahta " gibi sistemleri gördüm ve boyayla değil, aynı işi yaptıklarıyla onlardan çok etkilendim.

Sihirli Beyaz Tahta statik yüklü polipropilen filmden yapılmıştır. Bir rulodan saniyeler içinde bir beyaz tahta oluşturmanızı sağlar.


ABD'de gördüm. Özellikle satılık değil, ama komşum ofisinden artık kullanmadıkları temizlik yaparken bulduğu bir paket getirmişti.
Joe
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.