Bir ABD cihazı aldım ve doğrudan Aus şebekesinden güç aldım, kemikli mi?


5

Umarım bu, bu yığın değişimi için konudur.

Geçenlerde ABD'den bir lamba aldım ve Avustralya'ya gönderdim. Aptalca bir adaptörle doğrudan şebekeden besledim. Cihaz 120V 60Hz değerinde ve Avustralya şebekesi 240V 60Hz değerinde. Lamba bir saniye boyunca yandı ve bundan sonra hiç açılmıyordu. Cihazın arkasında hala tamamıyla görünen bir sigortası var, el kitabı lamba artık doğru kararmazsa bunun değiştirilmesi gerektiğini söylüyor.

Cihazı kapattım mı yoksa bozulmamış kalması mümkün mü? (Kesin olarak söylemenin imkansız olduğunu biliyorum, ancak bazı bilgiler çok yardımcı olacaktır)


Bunu bir kere Dremel ile yaptım. Bu görsel olarak çarpıcıydı.
Drew

Bana kelime bilgime doğrudan dahil edeceğim yeni bir terimi tanıtmak için + 1, "kemikli"
kmm

Yanıtlar:


5

Cihazın transformatörü veya benzeri dahili elektrik var mı?

Eğer öyleyse, çok iyi bir şans var, onu yakmışsın. Sigorta sadece aşırı akıma karşı korur - yanlış gerilime değil.


Elektrikli iç parçalar hakkında emin değilim, ancak oldukça pahalı ve sofistike bir lamba olduğundan oldukça mümkün. Pahalı olduğundan, bakmak için tamirciye götürmeye değer mi?
radman

@radman - incitemezdi. İyi bir yer, sizi şarj etmeden onarım için bakmalı ve teklif vermelidir, böylece hiçbir şey kaybetmezsiniz.
ChrisF

Globetrotters, şu anda bol miktarda bulunan 120-240 otomatik anahtarlı güç kaynağına sahip bir lamba almalıdır. Birçoğu 90-306V'a (Japonya 100V eksi% 10, Amerikan 277V artı% 10) geçer.
Harper
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.