Döşeme tahtası oryantasyonu gerçekten önemli mi?


10

Ben döşeme tahtaları her zaman "kabuk tarafı yukarı" kurulmalıdır söylendi böylece panoları fincan (ve su toplamak) yaş olarak taç (ve su döken). Ama sonra bunun başka bir şekilde yapılması gerektiğini de duydum. Ayrıca, şu ya da bu şekilde önemli olmadığını duydum - sadece "en güzel" tarafı yukarı kaldırın.

Peki, en iyi hangi yol, ya da hiç önemli değil mi?


Aynı sorunu yaşadım, ancak tüm panolarımın en az bir kötü tarafı olduğu ortaya çıktı, bu yüzden önemli değildi…
Vebjorn Ljosa

Referans için - "Bark Side Up" büyüme halkaları aşağı eğimlidir ve "Bark Side Down" büyüme halkaları yukarı eğimlidir.
Daniel Ballinger

Yanıtlar:


8

Taç tarafı yukarı ve su döken diyebilirim. Satın aldığımda evimdeki güverte fincan tarafı yukarı ve korkunç bir şekildeydi. Bu, insanların asla ilgilenmediği, ancak oldukça ıslak / karlı bir iklimde olmanın yardımcı olmamış olması olabilir. Eminim herhangi bir tür havuz suyu, işlenmiş ahşapta bile iyi olamaz.


Su dökmenin bir başka nedeni, herhangi bir küçük su havuzunun kiri çekmesi ve kuruduğunda leke bırakmasıdır.
TomG

6

Her iki yol da farklı kaynaklar tarafından önerilse de, Maine'de bir müteahhit olarak düzinelerce güverte inşa ettim ve basınçla işlenmiş ve sedir tahtalarının neredeyse her zaman kabuk tarafına taçlandığını ve kabuk tarafının dışa doğru önerilmesini buldum. Açıkçası bu su dökülmesine yardımcı olur ve kışın ceplerde buz toplamaz. Yöntemleri karıştırmayın, çünkü bu birkaç yıl sonra çok çekici olmayan bir yüzeye neden olabilir. Daima işlenmiş bağlantı elemanları kullandığınızdan, asla galvanizli ortak çiviler kullandığınızdan ve kaplamalı vidaları veya paslanmaz çelik halka şaft çivilerini battığınızdan emin olun. takılma tehlikelerini ortadan kaldırmak veya güverte klips sistemleri altında kullanmak için bunları ahşap yüzeyinin altına veya biraz altına koyun. Göstermek istediğiniz tarafta kötü bir yüzeye sahip bazı tahtalar bulursanız, bunları kullanmayın! Onları geri getirin ve değiştirmelerini sağlayın. Bu bir acı gibi gelebilir, ancak kontrolleri veya çatlakları olan kusurlu ahşap çok çabuk bozulur ve pahalı güvertede yaptığınız tüm zor işleri mahveder. Defterleri binadan su yalıtımı yapmayı ve ucuz su yalıtım ürünleri kullanma isteğine karşı koymayı unutmayın. Genellikle göremediğiniz alanlardaki inşaat detayları, görüntülenen yüzeylerden daha önemli değil gibidir. İyi şanslar.


2

Taç tarafı aşağı doğru olsa da, çerçevenin bükülmesini engellediği için tahtaların çarpılmasını önlemeye yardımcı olur. Tırnakları çekmesi daha kolay, o zaman çerçeveyi itmek


0

Oğlum ve bizim izci birliği 18 yaşına girmeden hemen önce bir çardak yaptı, şimdi 35 yaşında. Bazı arkadaşlar ve ben hava güzel olduğunda orada bir dua grubu var. Bu tahtalara bakıyorum, gülümseme her vidada bir vida ve iki galvanizli çivi ile aşağı. o güverte çok düz. Şimdi bir güverte üzerinde çalışıyorum. Bir üst el rayını bir tahtadan kestim ve daha sonra dayanacak şekilde bıraktım. KY burada çok yağmur vardı, bu yüzden geri dönmeden önce bir süre oldu. Ben yönetim kurulu yaptım karşı büyüme halkaları "gülümseme" yönü ile gidiş küçük bir fincan vardı. Tahminimce odun büyüme halkaları, iç mekan kullanımı için odun kuruduğunda havaya göre değişir. Kendi güvertesimde "gülümsemeleri" 5 yıl önce bıraktım ve güverte temel olarak düz ve düz kaldı. Bu yüzden havlama tarafı yukarı, aksi takdirde gülümseme olarak bilinirim. Tedavi edilmiş veya edilmemiş de bir fark yaratabilir. Tommy Mac'in gülümsediğini söylediğini fark ettim ama kurutulmuş ve işlenmemiş maun kullanıyordu. Bölgenizde neyin işe yaradığını ahşap türü ve normal hava koşulları ile kontrol edebilirim. Ky'nun normal hava koşulları yok! Teknik olarak kurutulmuş ahşap bardakları büyüme halkalarının ters yönünü okudum ve ekmek tahtası bitmesinin nedeni bu. Gerçekten bunu fark etmedim. Dükkanımdaki ahşaba bir göz atacağım ve hepinize haber vereceğim. Teknik olarak kurutulmuş odun bardaklarını büyüme halkalarının tersi yönde okuyun ve ekmek tahtası bitmesinin nedeni budur. Gerçekten bunu fark etmedim. Dükkanımdaki ahşaba bir göz atacağım ve hepinize haber vereceğim. Teknik olarak kurutulmuş odun bardaklarını büyüme halkalarının tersi yönde okuyun ve ekmek tahtası bitmesinin nedeni budur. Gerçekten bunu fark etmedim. Dükkanımdaki ahşaba bir göz atacağım ve hepinize haber vereceğim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.