Bir dış mekan lambası için yeraltında bir kabloyu nasıl çalıştırırım?


9

Ohio'nun Geauga ilçesinde yaşıyorum. Sorum üç bölümden oluşuyor. Öncelikle evden evden 100 metre uzaklıktaki bir posta lambasına ne tür bir kabloyu çalıştırmam gerekiyor? İkincisi, kanalda olması gerekiyor mu ve üçüncüsü, ne kadar derin olması gerekiyor?


3
Kanal içinde çalıştırın. Daha sonra kablo eklemeyi, çıkarmayı veya güncellemeyi kolaylaştırır.
Tester101

Yanıtlar:


10

NEC tablosu 300.5'e göre , GFCI korumalı 120V ve 20A'dan fazla olmayan bir devre devresi kullanmak için:

  • 2 "kalın beton veya eşdeğeri varsa, derinlik = 6" ise ve doğrudan gömme dereceli - yani UF tipi kablo kullanın veya bir kanalda çalıştırın
  • Bir araba yolunun altında (1-2 aile evi için), derinlik = 12 "
  • Çimenlerin altında (ve sokaklar, binalar, otoparklar hariç), derinlik = doğrudan gömülü kablo için 12 "veya metalik bir kanalda 6"

Kanalın sert ve ince duvar olmaması önemlidir.

2

Bunun gibi hava koşullarına dayanıklı kablolar almanız gerekecektir - (İngiltere sitesi ancak yalnızca açıklama amaçlı kullanılmıştır). Küçük kayalara dayanmak için daha ağır bir görevi vardır.

Boruya döşemek, muhtemelen ihtiyacınız olduğunda tekrar döşemeyi ve bulmayı kolaylaştırır. Kablo borusu ayrıca, bahçecilik sırasında kablonun yanlışlıkla kesilmesine karşı da koruma sağlayacaktır (yeterince derin bir delik kazmanız gerekiyorsa).

Ancak, kural ve düzenlemeleri yerel olarak iki kez kontrol edin - yerel bina denetçinize danışın. Minimum derinlik düzenlemeleri olup olmadığını da size söyleyebilmelidirler.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.