Yeni dış cephe boyasında kabarcıklar normal mi?


11

Yeni dış boya işinden memnun değil - hemen fokurdadı ve müteahhitin ilk tavsiyesi "onları patlatma" idi. Çözülmesi için zaman verdik, ancak sorun hala çözülmedi. Görünüşte çok hayal kırıklığına uğradım. Sahibine bunun olup olmadığını sordum:

  1. Profesyonel olarak onu tatmin ediciydi
  2. Mevcut endüstri standartlarını karşıladı
  3. Durumu düzeltmek için hiçbir şey yapmaya hazır mıydı?

Görünüşe göre cevap herkes için 'evet' idi. Bunun ilkbaharda sıcak ve kuru olduğunda tekrar yapılmasını istemem makul midir? Tavsiye lütfen.

resim açıklamasını buraya girin

Yanıtlar:


17

Bunlar yükleniciye sorduğunuz çok iyi sorular.

Boya işinin sonucu kabul edilemez. Çirkin olmanın yanı sıra, boya işi istediğiniz veya beklediğiniz ömre sahip olmayacaktır, çünkü kabarcıklar kendi başlarına patlayacak veya bölünecek ve siding'ınıza karşı su tutmak için güzel bir küçük yer oluşturacaktır. Köpürme büyük olasılıkla nemli bir yüzeydeki boyadan kaynaklanmaktadır.


13

Hayır, bu normal değil, tatmin edici değil, uzaktan da profesyonel değil.

Muhtemelen boya uygulanmadan önce mevcut olan aşırı nemden kaynaklanmıştır. Çözüm, sadece boyamaktan daha fazla iştir: Kabarmış boya soyulmalı, çıplak yüzey, kışın bir çadır ve ısıtıcılar vb. İle yapılabilecek kurutma ve yeniden boyama dahil olmak üzere iyice hazırlanmalıdır.

Ben kar geliştirmek için bu köşeleri kesti "profesyonel" şüpheli. Kesinlikle memnun müşteri listesi oluşturmaya çalışmıyor.


2

Boyanın altındaki tahtadan bakıldığında, nemin nüfuz etmesine izin veren çıplak ahşaba maruz kaldınız. Yeni boya ahşaptaki nemi sızdırmaz hale getirmiş ve nemin kaçmaya çalıştığı yerlerde kabarmıştır. En iyi çare, sıcak kuru bir dönemde siding kazımak ve yeniden boyamaktır, böylece nem tahtadan çıkabilir ve gelecekteki kabarcıkların görünmesini önleyebilir.


1

Nem. Ressamlarım, elektrikle yıkandıktan birkaç gün sonra her zaman izin verir ve ardından iki uçlu bir nem ölçer ile kontrol edin.


0

Boya blister birkaç nedenden dolayı ortaya çıkar ve (birkaç kez belirtildiği gibi) nem nedenlerden biridir. Örneğin, yüzeyinin elektrikli yıkamadan sonra düzgün bir şekilde kurumasına izin verilmemişse ve hemen boya ile kaplanmışsa, nem buharlaştıkça bir blister oluşturacaktır. İşte boya kabarcıklarının diğer nedenleri: sıcak (+85 derece) bir günde doğrudan güneş ışığında boya uygulamak ve ilk kuruma tamamen kurumadan başka bir kat boya uygulamak. Tüm bu sorunların çözümleri, kabarcıklar gidene kadar kurumuş boyayı yeniden zımparalamak ve ahşabın tamamen kurumasını beklemektir. Daha sonra her zamanki gibi astarlayın ve bitirin. BTW: Muhtemelen bildiğiniz gibi kabarcıklar kendi başlarına çözülmeyecek ve kabul edilebilir görünmek için hazırlık çalışmaları konusunda daha fazla dikkat göstermeleri gerekecektir.


0

Kabarcıklar hurdaya çıkarıldığında veya patladığında orijinal boya rengini gösteriyorsa, ressam sağa hazırlamadı. Bu balonu patlatırsanız ve ahşaba kadar inerse, orijinal astardan bir sapma elde edersiniz, nihayet tutamazsınız. Kucak kaplamalı ve daha eski evler. Bir noktada birisi, tüm turları evin içindeki bir nemin kaçacağı noktaya kadar kapattı. Bu yüzden çoğu baloncuk evin güneşli tarafında ve normalde mutfak veya banyo duvarlarınızın etrafında ortaya çıkar. Kazıma yapabileceği yeri fark ederseniz, iş başlamadan önce o boya başarısız oldu ve çıplak odun elde edebildi, muhtemelen benim herhangi bir sorunum yok. Memleketimde kurşun boya ve zımpara yapmama ile ilgili yeni EPA düzenlemeleri. İnsanlar basit olabilir ' t Orada evler ısı sıyırmak ya da orada siding tüm değiştirin göze. Şimdi eğer yeni dış cephe kaplaması ve kabarcıklarınız varsa, muhtemelen% 95'siniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.