600 watt kısma anahtarıyla 595 watt ışığı güvenle çalıştırabilir miyim?


9

600 watt'lık bir kısma anahtarı kullanarak kontrol etmek istediğim 7 85 watt'lık ışığım var (toplam 595 watt).

Güvenli olmayacak kadar yakın mı? Işıklardan birini kaldırırsam ne olur?


2
LED lambalar kullanırsanız çok daha az güç kullanacağınızı unutmayın.
Hot Licks

Yanıtlar:


6

Bu, üreticinin beyanlarına bağlıdır. Tipik olarak anahtar cihazlar, beklenen normal cihaz yükü için derecelendirilir. Kablolama ısı kaybı vb. Göz ardı edilecek kadar ihmal edilebilir olmalıdır.

Bir üreticinin web sitesinde söyledikleri :

Elektronik düşük voltaj transformatörleri de bir miktar ısı yayar. Bu verimsizlikler sönük derecelendirmede dikkate alınacak kadar küçüktür. 600 W için listelenen bir Lutron ELV dimmer UL, tam 600 W lamba yüküyle yüklenebilir. Diğer dimmerlerle takılırsa, standart değer kaybı kuralları uygulanır.

Bununla birlikte, ışıklardan ayrı bir transformatörünüz varsa (bir dizi CFL ampulün aksine manyetik bir transformatör gibi), transformatörün yükünü de dikkate almanız gerekir.


Düşük voltajlı dimmerler tipik olarak 150 veya 300W olarak derecelendirilir. Bu 600W dimmer, tipik bir hat voltaj değeri. Bunun düşük voltajlı bir uygulama olduğunu varsaymanıza neden olan nedir?
Speedy Petey

Tüm yüzgeçler yerinde çalışabilir, ancak muhtemelen plastik bir duvar plakasını eritecektir.
sborsher

6

Şahsen ben limite o kadar yakınsam, her zaman dimmer boyutunda yukarı gider. Diğer dimmerlerle çetelenmişse, o zaman değer kaybı sizi zorlar.

Kesinlikle işe yarar mı?

Yükün bu yüksekliğinde daha erken başarısız olur mu, büyük olasılıkla.

Kesinlikle çok ısınacak mı.

Tehlikeli olacak mı, hayır, gerçekten değil.


3

Muhtemelen ondan kaçacak olsanız da, bu iyi bir fikir değil. 85W lamba değeri muhtemelen% 10'dan daha kötüdür, bu nedenle 600W'yi kolayca geçebilirsiniz. Bir ışığı çıkarmanızı veya daha güçlü bir dimmer almanızı öneririm.


3

Burada, 600 watt akkor aydınlatmayı 1000+ watt dimmer gerektiren birkaç faktör var:

  • Çoğu karartıcı insanların (başlangıçta) mümkün olduğunca ucuz hale getirilmesi. Nominal yükü kaldırabilir, ancak uzun süre dayanamaz. Bir sönük olduğu için, her zaman% 100'e ayarlanmama olasılığı vardır. % 80 (tamamen açık ) dim ayarı, anahtarın (ve ışıkların) % 100'den daha uzun süre dayanmasını sağlar
  • İlk açıldığında, akkor lambalar, tamamen ısıtılmış akımlarından 2 ila 10 kat daha yüksek olan yüksek bir "ani akım" a sahiptir. Büyük olasılıkla çoğu dimmer bir yıl dayanmaz.
  • Dimmer yumuşak başlatmaya zorlamak için tasarlanmamışsa (tüm 1970'lerde dimmerlerde olduğu gibi), çoğu (çoğu değilse),% 100 ayarında başlamak için anahtarı kullanır. Bu, başlangıç ​​ani akımından elektronikteki aşınma oranını en üst düzeye çıkarır.

Işıkları bölmeyi düşündün mü? Ucuz dimmerlerin kullanımına izin vermek ve ayrıca daha fazla aydınlatma kontrolü sağlamak için bunları coğrafi olarak iki veya üç devreye ayırmak.


2

Dimmer anahtarı 600 watt olarak derecelendirilmişse, 600 watt kullanır. Çoğu aslında 600 watt'ın üzerinde güç harcayabilirdi (ancak sözde) daha hızlı başarısız olurdu. Endişeyi hiç görmüyorum. Endişeniz üründe olmalı, talimatları takip edememeniz. Bu fikrinizi kolaylaştırmazsa, üreticiyi aramanız gerekir. [600 watt dimmerın 500 watt olarak derecelendirildiğini kabul eden bir üretici göremesem de]


1
600 watt'lık bir dimerin "600 watt'ın üzerinde" çalışacağını söylemenin hiç doğru olmadığını düşünmüyorum.
Speedy Petey

1
Saygın imalatçıların şartnamelerde her zaman iyi bir güvenlik payı olacaktır. Dimmer anahtarı iyi bir markadan geliyorsa, muhtemelen onu idare edecektir.
Mobius Pizza

1

SCR'ler veya TRIAC'ler ile ilgili tecrübelerime göre ("çip" dimerleri genellikle kullanır), watt değeri "mükemmel" koşullar altındadır (yani cihazın monte edildiği alan "oda sıcaklığında" der). Şimdi umarım ticari bir cihazda oldukları için uygun şekilde derecelendirilmiş değillerdir, ancak yonga özelliklerinin uygun değer kaybı olmadan cihaz özelliklerine kopyalandığı birkaç cihazdan daha fazlasını gördüm.

TL; DR, şahsen 1000 Watt dimmer ile gidecektim, ama 600 çalışmalı.


0

Kısa cevap, 600w akkor yükte derecelendirilmişse ve 600w akkor yükünüz varsa ve düzgün bir şekilde kurulduysa iyidir.

Daha uzun cevap, herhangi bir elektronik cihaz daha sıcak çalışır, ömrü kısalır. btw i bir ganged kutu içinde başka bir dimmer yanında veya arasında şimdi muhtemelen 500 veya 400 watt için işaretlenmesi gerekir.

Nasıl yapıldığına (ve ne zaman yapıldığına) bağlı olarak ya tamamen açıldığında ya da karartıldığında ısınır. Bu açıdan hepsi aynı değil.


0

600 Watt'ın yeterince büyük olmadığına katılıyorum, herhangi bir devrede sürekli yükler için% 20 tampona ihtiyacımız var, örneğin 24 volt sekonder 48 va transformatör 2 amper için "iyi", ancak sıfır yastık ile, gerçekte bir 48 va'de 24 voltluk transformatör sadece 1,6 amper ile çalışabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.