Çerçevesiz ayna asmak için ne kullanabilirim?


11

Banyodaki duvara bir ayna asmak istiyorum. Yaklaşık 20 kilo ağırlığındadır. Aynanın arkasında yerleşik kanca yok mu? Bu şeyi asmak için ne kullanmalıyım?

Yanıtlar:


14

Home Depot'ta (veya Lowes), bir aynayı asmak için özel olarak yapılmış bu Yaylı Ayna Montaj Klipslerini bulabilmeniz gerekir . Aj kanalı kadar büyük bir yere sahip değiller ve ilk ikisinin içinde küçük bir yay var, bu yüzden aynayı kavradılar (ve cama rahatça uyuyorlar).

İkisini yaylar olmadan altına koyuyorsunuz ve ayna sadece onlara oturuyor. Tepeye eklenen iki tane daha (yaylarla birlikte) aynanın öne düşmesini önler. Tabii ki bunları duvarınızdaki bir kirişe sokmanız en iyisi olacaktır. Ve ayna yerleştirildikten sonra klipsleri zar zor farkedeceksiniz.

Ayna montaj klipsleri


Yaysız klipsler de vardır. Genellikle, içinde vida deliği olan küçük şeffaf plastik L braketler. Muhtemelen çok güçlü değillerdir, bu yüzden birçoğunu kullanmak istersiniz. Bunun gibi daha dayanıklı seçenekler var ...
nstenz

6

Sıvı Çiviler Ayna Yapıştırıcısı , ancak raf açısı veya "J" kanalı gibi mekanik bir destek kullanmanız gerektiği anlamına gelir.

Başka bir seçenek, her şeyi tutacak Ağır Hizmet Yapıştırıcısıdır . Yeni evimizde, bunu kullanarak her banyoya büyük, çerçevesiz aynalar taktık ve harika çalıştı.

GÜNCELLEME

Alex'in açıklamalarda belirttiği gibi, Ağır Hizmet Yapıştırıcısı sitesi, aynalar için kullanılmasını önermez. Aynalar için özel olarak iki ürün daha var: Ayna Yapıştırıcısı (LN-930) ve Ayna Yapıştırıcısı (LOW-VOC) (LN-730)


İnşaat yapıştırıcısı için +1. Bunun birçok kez yapıldığını gördüm, ihtiyaç ortaya çıkarsa çıkarmak için bir acı var ama aynayı uzun süre tutmalı.
Tester101

Ah! Bir aşağı oy? Liquid Nails'i nasıl sevemezsiniz?
aphoria

Ağır Hizmet Yapıştırıcısı web sitesi özellikle aynalar için tavsiye edilmediğini söylüyor. Acaba bunun nesi var?
Alex Feinman

@Alex Hmmm ... iyi bir nokta. Yaptığımızdan beri bir yıl geçti ve şimdi bunun kullandığımız gerçek ürün olup olmadığından emin değilim. Özellikle aynalar için birkaç ürün var. Yanıtımı bu bağlantıları içerecek şekilde güncelleyeceğim.
aphoria

0

Hiçbir şey gelmedi mi? Sahip olduğum bir 'çerçevesiz' ayna yemek odasında ve muhtemelen 30 lbs, ancak arkasında ahşap bir çerçeve ve aynanın önünden kenara giden ve daha sonra vidalanan bir dizi küçük metal klips var ahşap çerçeve içine. Görünümü gerçekten değiştirmez, ama her şeyi çok güzel destekler.

Başka bir çerçevesiz ayna ile benzer bir şey yapmaya çalışırdım.


Hiçbir şey gelmedi! Ev deposundan aldım ve asmak için ne kullanmam gerektiğini sormayı unuttum!
Mike Sherov
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.