Dışarıdan açılan bir kapım varsa çıkış odası penceresine ihtiyacım var mı?


11

Üç adet hazne pencereli bir bodrum ve bir gömme kapı var. Ayrıca bodrum katını evin üst (ana) katına bağlayan bir merdiven var.

Bir yatak odası inşa edersem, bir çıkış penceresine ihtiyacım var mı yoksa bodrum kat kapısı böyle davranıyor mu? (Muhtemelen yatak odası ve gömme dış kapı arasında bir iç kapı olduğunu unutmayın.)


1
Bir düşünün: Kapı girişindeki bir yangın hakkında ne yapardınız?
Loren Pechtel

Yanıtlar:


15

Herhangi bir yatak odasında bir çıkış penceresine ihtiyacınız var. Amaç, acil bir durumda yatak odasının içinden alternatif bir çıkış noktası sağlamaktır. Yakın ama hala yatak odası dışında bulunan bir dış kapı olması hak kazanmayacaktır. Yatak odası kapısı engellenirse, odadaki kişi hala odadan çıkamaz.


3
Doğru. Dışarıda bir kapı olmadığı sürece her yatak odası çıkış olarak pencerelere sahip olmalıdır. Kapılar, hatta başka bir çıkışa kısa bir mesafe bile hak etmiyor. Daha eski yapılar, mevcut kullanım vb. Yerel kod uygulamalarıyla farklılık gösterebilir.
shirlock evleri

2
Sadece ikinci bir çıkış aracının varlığına ek olarak, çoğu yerde belirli miktarda tavan boşluğu, minimum boyutlar, elektrik bağlantıları, pencere boyutu ve odanın kapısının bir odanın kullanılabilmesi için bir koridorda açılması gerekir. bir yatakodası. Ve emlak listeleri için, muhtemelen bir dolaba ihtiyacınız olacak. Yerel bina müfettişinize danışın, böylece planlarınızı tamamlamadan önce tüm gereksinimleri göz önünde bulundurun.
richardtallent

Kesinlikle bir çıkış penceresine ihtiyacınız var. Her evde gereklidir.

1
Dış kapı yatak odası içinde olsaydı iyi olur mu? Sadece iki araca ihtiyacınız var, ikisi de pencere olmak zorunda değil, değil mi?
Mazura

2
@ Mazura Evet, yatak odasının içindeki bir dış kapı iyi olurdu.
Doresoom

6

Çatı tadilatımla ilgili deneyimimi aktarmak için mevcut herhangi bir bina koduna dayanan bir cevabım yok.

Birincil (kapı) duman / yangın nedeniyle engellenirse çıkış yolunun ikincil bir çıkış olduğunu düşünüyorum. Dış kapı üst katta (ana kat) merdiven daha farklı bir konumda olup olmadığını hayal edebiliyorum Tamam olabilir. Eğer "kodlamaya kadar" değilse, yerel bina departmanınızla / yangın mareşalınızla çalışabilirsiniz.

Biz bizim tavan bir yatak odasına döndü ve sadece 1 çıkış (ana merdiven) vardı. Eğer yerden üç kat yerden sürünebilir tek erişilebilir pencereler (çok uzak atlama, en azından yangın mareşal dedi budur). Biz şehirden bir değişiklik yaptı ve aldı, tüm katlarda birbirine bağlı duman dedektörleri kurulumuna bağlıydı.


0

Yerel kodlarınıza büyük ölçüde bağlı olacaktır. Ontario, Kanada'da, örnek olarak, bir çıkış çıkışının doğrudan yatak odasında bulunmayan yatak odası ile aynı seviyede olması gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.