Bir yüzey temizleyici / leveler kum ve çimento ile nasıl karıştırılır?


5

Yasal Uyarı: Hayır, hazır yüzey düzeltici satın alamıyorum, çünkü Brezilya'da bu mevcut değil.

Bir önceki yüzey yüklenicimin berbat bir iş çıkardığı (burada gözenekli bir yüzey ve birkaç çatlak var, ancak iyi yapışmış gibi görünüyor) seviyelendirme yüzeyine kuru bir paket kullanmam gerekiyor. Aramalarıma cevap vermiyor ve bu kadar küçük bir şeyi düzeltmek için kimseyi aramıyorum.

Her zaman karıştırdığım kum ve çimento her zaman doğru karışımı veya doğru kum türünü elde etme konusunda başım ağrıyor (Brezilya'da en az 4 farklı kum türü var: kaba, orta, ince ve yıkanmış, çoğu nehir yataklarından).

Bir yüzey temizleyici için iyi bir tarif ne olurdu, aynı zamanda bonding ajanı kullanmalıyım, değil mi?


Tipik olarak, bildiğim kadarıyla drypack bir son kat için hazırlık olarak kullanılır. Bu örtülecek mi, yoksa açık aşınma yüzeyi mi olacak? Bir söz olarak, yine de orada olmasanız bile, kendiliğinden seviyelenen çimentolar son aşınma yüzeyi de değildir.
Jack,

Kuru ambalajın, 4 cm kalınlıkta ortalama tesviye tabakası olduğu varsayılmıştır. Bundan sonra açıkta kalan ancak insan trafiği olmayan su geçirmez bir sıvı membran kullanacağım. Bence çimentodan tasarruf etmek istedi ve drypack için 1: 5 gibi bir şey kullandı ve muhtemelen yeterince sıkıştırılmadı. Çoğunlukla sorun yok, ancak kötü kısımlar tam bir örtbas etme talep ediyor.
Luiz Borges

Yanıtlar:


1

Yeniden yüzeylendirilecek tüm alanları pürüzlendirin, gevşek veya dengesiz malzemeleri çıkarın. Kuru 1 parça portland çimentosu 5 parça ince kum kuru. Yeniden yüzeylendirilecek tüm alanı nemlendirin. Her seferinde az miktarda su ekleyin ve kümenin tamamı nemli olana kadar iyice karıştırın. İlk kuru ambalaj için, elinizde bir araya gelirseniz uygun karışım bir yığın halinde kalmalı, ancak parçalanırsanız kolayca parçalanmalıdır. Yeniden yüzleşme amacınız için, biraz ıslatıcı olabilir ancak likit olmayabilir. Yayılmış ve söz konusu alana bir ahşap şamandıra ile sıkıca sarınız, onarımın kenarlarını mevcut yüzeye yumuşatmak için ahşap şamandırayı kullanınız. Dışarı çıkarırken gerektiği gibi nemlendirmek için bir sprey şişesi kullanın. Şaplamanız veya ihtiyacınız olduğu kadar düz bir şekilde yüzünüz fakat yüzey süper pürüzsüz olmak zorunda değildir.

Su geçirmez membran uygulayın, sonra ilave işlemler uygulayın (membranın üstüne normal çimentoyu yüzdürün ve döşemeyi yerleştirin?). Drypack, yüzeye ilk son eğimi oluşturmak için kullanılır;


Giriş için teşekkürler. Yüzeyin ne kadar iyi olduğunu test etmek için bir çekiçle biraz vurmaya çalıştım ve toza çarptı. Bu yüzden bir döner çekiç kullandım ve yaptığı her şeyi kırdım (o kadar "kumlu" idi ki, 10 metrekareyi kırmak 2-3 saat sürdü). Şimdi çıkardıktan sonra, düzgün bir şekilde temizleyeceğim (tüm tozları gidermek için basınçlı yıkayıcı kullanarak) ve yeni bir tesviye katmanı uygulayacağım. Bu sefer 1: 4 çimento kumu kullanacağım, biraz harç tarafında (belki biraz daha kuru).
Luiz Borges

Efendim, kuru bir paket beton gibi sertleşmemeliydi. Genellikle su geçirmez bir bariyerin altında bir eğim oluşturmak için kullanılır , böylece su geçirmez bariyerin üstündeki gözenekli betona (veya başka bir malzemeye) nüfuz eden su, bir kenarı drenaj yapmak veya çıkarmak için belirlenmiş bir düşük noktaya doğru akar.
Jimmy Fix-it

Somut değil, ama aynı zamanda parçalanmamalı. Sadece ayakkabının üzerine sürterek toza dönüyor ve delik kazıyordu.
Luiz Borges

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.