Bir sıhhi tesisat deliğinin çatıya girmesi gerekiyor mu? (Duvara nüfuz edebilir mi?)


11

Yıkayıcı / kurutucuyu garaja taşıyacağız (ön yükleyicinin evimizi yere sallamasını önlemek için beton üzerine oturması gerekiyor).

Yıkayıcı için garaja bir yıkayıcı tahliyesi eklemem gerekecek. Bunun bir p-tuzağına ihtiyacı olacağı için, benim anlayışım da havalandırılması gerektiği.

Doğrudan çatı katına, sonra çatıdan gidebilirim, ama sorum şu: çatıdan gerçekten geçmem gerekiyor mu? Bunun yerine tavan arasına girip 90 derece arka ikinci kat duvarına gidebilir miyim? Çatıya nüfuz etmek ya da olmamak durumunda herhangi bir özel kod kuralları bulamıyorum. Bu önemliyse, septik bir sistemdir.

Çatıdan kaçınmaya çalışmamın nedeni, çatıya tırmanmamayı tercih etmem ... yaklaşık 45 derece ve PNW'de sürekli ıslak ve yosunlu.

Yanıtlar:


12

Havalandırma deliği aşağıda listelenen kriterleri karşıladığı sürece sorun değil.

  • Bir kapının, açılabilir pencerenin veya diğer hava giriş açıklığının (bu veya başka bir binanın) hemen altında değil.
  • Yukarıda belirtilen açıklıkların yatay olarak 10 feet içinde değil, üstlerinde 3 fit değilse.
  • Mülkiyet hattına en fazla 10 metre.
  • Zeminden en fazla 10 feet yukarıda.
  • Alt yüzey havalandırma delikleri kullanılmıyorsa (bence 1. nokta ile kaplıdır).
  • Kuşları ve / veya onu engelleyen kemirgenlerden korunmalıdır.

Uluslararası Tesisat Kodu 2012

Bölüm 9 Havalandırma delikleri

Madde 903 Havalandırma Terminalleri

903.5 Havalandırma terminalinin yeri.
Bir drenaj sisteminden bir açık havalandırma terminali, binanın veya bitişik bir binanın doğrudan herhangi bir kapısının, açılabilir penceresinin veya diğer hava giriş açıklığının altına yerleştirilmemeli ve bu havalandırma menfezleri yatay olarak 10 feet (3048 mm) içinde olmamalıdır. 914 mm veya daha fazla değilse, bu açıklığın.

903.6 Duvardan uzatma.
Duvardan geçen havalandırma terminalleri, bir lot hattından en fazla 10 fit (3048 mm) ve ortalama yer seviyesinin en fazla 10 fit (3048 mm) üzerinde bir noktada sonlanmalıdır. Havalandırma terminalleri, alt havalandırma delikleri olan bir yapının sarkması altında sonlanmamalıdır. Yan duvar havalandırma terminalleri, kuşların veya kemirgenlerin havalandırma açıklığına girmesini veya tıkanmasını önlemek için korunmalıdır.

Ve unutmayın, gerekirse herhangi bir uzantıyı donmaya karşı korumanız gerekir.

903.7 Bir yapının dışındaki uzantı.
Dış tasarım sıcaklığı için yüzde 97,5 değerinin -18 ° C'den düşük olduğu iklimlerde, yapının dışına monte edilen havalandırma boruları yalıtım, ısı veya her ikisi ile donmaya karşı korunmalıdır.


2
Sadece spekülasyon yapıyorum, ama söyleyebilirim çünkü havalandırma nemli havayla dolu. Böylece boru duvarında nem yoğuşmasını ve donmasını istemezsiniz, çünkü bu bir tıkanmaya yol açabilir.
Tester101

1
Bu belge , bazı bölgeler için kış tasarım sıcaklığını listeler.
Tester101

2
Havalandırırken her zaman hatta bir çeşit yukarı eğim olduğundan emin olun.
DMoore

2
@ DA01 Nemli havadan donma engeli söz konusudur. Soğuk iklimlerde iyi uygulama, soğuk havaya çarptığında havalandırma deliğinin boyutunu arttırmak ve yalıtmaktır - bu, bloke olmadan önce çok daha fazla donun oluşması gerektiği anlamına gelir.
Ecnerwal

1
Çatıdan geçen boyutun artmasının nedeni, borunun içinde don toplanması ve böylece açıklığın azaltılmasıdır.
Gary

3

Ya da, dışarıdan hiç havalandırma yapmayın. Birçok ülkede, yıkayıcının arkasındaki duvar kutusuna kolayca monte edilen bir AAV - Hava Giriş Valfi seçeneğine sahipsiniz. AAV, tesisat borusuna temiz hava girmesi için tam ihtiyaç duyulduğunda açılan bir yerçekimi contası içerir.

IPS Model 20381

Sadece ne olsun ucuz bir 3 $ çek valfi değil, gerçek bir AAV olduğundan emin olur. Farklılar. Ve unutmayın ki bu üniteyi 20-30 yıl içinde değiştirmeniz gerekebilir.

NSF / ANSI Standart 14 ve ASSE Standartları 1051 ve 1050'ye göre sertifikalı birimleri arayın. AAV'ler her yerde kabul edilmez, ancak Uluslararası Tesisat Kodu (IPC), Bölüm 917 ve IRC, Bölüm P3114 kapsamında kullanımları onaylanmıştır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.