Bir taban plakasını beton bir zemine tutturmak için kaç Tapcon kullanılmalıdır?


8

Bodrum katımda yapısal olmayan bir duvar inşa ediyorum. Herhangi bir nemden korumak için bir köpük eşik contasının üstünde Basınçla işlenmiş kereste kullanıyorum. Uzun ömürlü stabilite sağlamak için 8 fit uzunluk başına kaç tapkon kullanılmalıdır?


5
Emin değilim ama bazı insanlar 42'nin her şeyin cevabı olduğunu söylüyor.
Michael Karas


1
Bağlantı elemanlarını zemine sürmek için toz tahrikli bir alet kullanmayı düşündünüz mü? Sen ~ 25,00 $ için ucuz bir 0.22 kalibreli tek atış Ramset alabilirsiniz. Çiviyi yükleyin, yükü yükleyin, aleti yerleştirin, çekiçle bir vuruş yapın, bitti.
Tester101

Bunu düşündüm ve nihayetinde Tapcons'a karar verdim.
Randyaa

2
Betonda delik delmeyi sevmelisiniz.
Tester101

Yanıtlar:


8

8 feet koşusunda 3 iyi olanı kullanırdım; katı hissetmezlerse daha fazla. (Yapısal olmadığı için, gerçekten yapmaya çalıştığınız tek şey duvarı zeminde tutmak ve herhangi bir gerçek sonrası çözgü / büküm sorununa direnmektir.)


Bu makul olduğunu düşündüğüm şeyle ilgili ama kesme mukavemeti konusunda endişeliydim. 3 duvarı zaman zaman yanal kuvvetle sabitlemek için uygun mu? Burası yaşam alanı olacak ve çocuklar var.
Randyaa

@Randyaa: Çocuklar odada traktör kullanacak mı? Bir yıkım topu mu kullanacak? Değilse, üç bağlantı elemanı bol miktarda bulunur.
wallyk

Yardım için teşekkürler. 3 gitmek için bir yol gibi görünüyor ve endişelerim asılsız.
Randyaa

Her şey içeri girmeyi nasıl hissettikleriyle ilgili. Eğer beğenmediysem, hemen yanında bir tane daha alır.
Mazura

1

Duvarı önceden inşa ettiyseniz, her bir saplama bölmesi için bir tane yeterli sıkma sağlayacaktır. (16 inç saplama aralığı için toplam 6)

Eğer yerinde sopa yapıyorsanız, her iki ucunda iki tane seviyorum (bir inç ve havşa ile sendeleyerek). Sonra 2 ft aralıklarla 3 tane daha. (16 inç saplama aralığı için toplam 7)

Daha fazla güç için 1/4 inç / 3/16 sürümünü kullanıyorum. 3 1/2 x 1/4 bu görev için iyidir.


1
Daima 1/4 ", 3/16 şerit kullanın veya zamanın yarısını
yakalayın

1
"Her iki uca iki (bir inç ve havşa başlı) ile koymak" birkaç nedenden dolayı sorunludur. İlk olarak, herhangi iki tutturucu arasında önerilen minimum mesafe, her birinin tutma kuvvetini zayıflatma riski altında, çap çapının 10 katıdır (1/4 inç çapa için 2 1/2 inç). Bu sayfaya bakınız . İkincisi, plaka kalınlığını azaltarak bağlantıyı zayıflattığı için bunları havşa açmanız önerilmez. Bu sayfaya bakınız .
kkahl


1

Temel kuralım her iki uçta bir tane, sonra da diğer her saplama. Diğer tüm saplamalar aşırı olabilir, ancak gereğinden fazla gecikmek ve işi daha sonra onarmak zorunda kalmaktan daha kolaydır. Üst ve alt plakaların etrafındaki yapısal tutturucular, delinmekte olan yardımcı programlar için çok fazla alan bırakarak mümkün olduğunca bir saplamaya yakın olma eğilimindedir. Beton zeminde bu olmayacak, ancak saplamaya yakın kalmak acı vermez (ama matkaplara sığamayacak kadar yakın değil).


1

Betona tutturduğunuz eşik veya alt plaka büyük olasılıkla herhangi bir etki yaratmayacak, ancak ona tutturulmuş saplamalardan gelen darbeleri kabul etmek zorunda kalacaktır.

Bu soru , tipik bir 2x4'ün 6 ayak açıklığında 300 kilodan fazla eşit dağılmış kuvveti tutmayı bekleyebileceğini gösteriyor. Arızalanmadan önce önemli ölçüde daha büyük ani etkileri ele alacaktır. Böylece ahşabın zemine sabitlenmiş sadece 3 pozisyonu ile iyi olmasını bekleyebilirsiniz.

Bir inç derinliğinde normal betona gömülü bir 3/16 tapcon, 700 pound'un üzerinde saf bir güce sahiptir.

Yani "uzun ömürlü stabilite" 8 ayak uzunluğu başına üç tapcon muhtemelen hala aşırıdır.

Titreşim / gürültü azaltma amacıyla veya betonunuzdan şüpheleniyorsanız, ancak bunun ötesinde bağlantı elemanları, matkap uçları ve zaman harcıyorsanız daha sık sabitlemek isteyebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.