Elektrikçiler elektrik kutusu boyutlarını nasıl hızla seçer?


5

Elektrik kutusu boyutlarını seçmek için tüm bilgileri, tabloları ve formülleri içeren "Elektrik Kablolama: Konut" 18. basımın kopyasını aldım, ancak deneyimli elektrikçilerin kutu başına 10 dakika harcamadığını hayal etmeliyim uygun büyüklüğü hesaplıyorlar ve hala kodlarını karşılıyorlar. Devre şemasına bakmak ve içinde ne olduğuna bağlı olarak doğru kutuyu hızla seçmek için herhangi bir endüstri kuralları var mı? Temel olarak, standart NM-B kablosuyla (14/2, 14/3, 12/2, vb.) Prizlerden ve iki ve üç yollu geçmeli anahtarlardan oluşan basit devrelerle ilgileniyorum.

Yanıtlar:


5

Bir elektrikçiden aldığım ipucu, sadece büyük kutuları satın almaktı; Maliyet farkı azdır, daha büyük kutularda çalışmak daha kolaydır ve bunun için çalışmak zorunda değilsiniz.


1
Uygun olan en büyüğü, onu kullan.
Mazura

Elbette gelecekteki işleri daha kolay ve çok daha eğlenceli hale getirir.
Fiasco Labs,

3

Her 14 ga. kutuya giren (veya çıkan) tel 2 inç küp gerektirir. Her 12 ga. 2,25 inç küp gerekir. Bütün topraklamalar birlikte, iç kıskaçlar gibi 1 tel olarak sayılır. Her cihaz (örneğin bir anahtar veya bir tek kayıştaki bir priz gibi) bağlandığı tel boyutunun iki katı sayılır.

Kaba eklenti ("inç küp için ayakta"):

Bir adet 14/2 kablo girişi (2x2 "), iki adet 14/2 kablo çıkışı (4x2"), topraklama kablosu (1x2 "), iki adet 14 kutuplu kablo (2x2") = 18 "kablo kullanarak. Bunu hallet.

Daha fazla devre geçtikçe, 3 yol eklenir, sayılar toplanır.

Özetle, her 14/2 gelirleri 4 ", her 12/2, 4.5". Her anahtar veya priz aynı sayılır. Ayrıca toprak ve kelepçeleri hesaba katmanız gerekir.

Bir noktada biraz sezgisel hale geliyor. Bu, yalnızca küçük bir alana çok fazla sıkıştırmaya çalıştığınızda sorun olur ( bu sorudaki gibi ).


Üçlü çete kutusuna beş 3 yol
atmaya çalışıncaya

@ Mazura Ve sonra çizelgeleri (ve saçınızı) çıkarın.
bib

3
Bu kübik inç hesaplarınızda mı?
Hank,

@ HenryJackson Tabii ki olmalı! Teşekkürler, netleştireceğim. Ve istediğiniz zaman doğrudan düzenleyebilirsiniz.
bib

Bu teknik olarak doğru cevap. Bununla birlikte, bu çok hızlı olmaz, söz konusu elektrik teknisyeninin bir evi nasıl bağlayacağı konusunda tam olarak ayrıntılı bir Şemaya sahip olmasını gerektirir ve daha sonra şemaya dayanarak her bir kutudaki telleri sayması gerekirdi. Bunu yaparsanız, bölgemde kullandığım tüm erkeklerden bir adım önde olursunuz.
DMoore
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.