Parke zeminlerin yerini alamaz, seçeneklerim nelerdir?


11

Evim 1929 yılında inşa edilmiş ve hala orijinal parke zeminlere sahip. Ve şimdi yaklaşık 85 yıl sonra korkunç bir durumdalar. Deli gibi gıcırdıyorlar, birçok tahta kırılıyor ve parçalanıyor, boşluklar var, düzensizler ve birinin içine birçok çivi koyduğu birkaç yer var (gıcırtıyı denemeyi ve durdurmayı varsayıyorum).

Mevcut zeminin yeniden işlenmesi, büyük hasar nedeniyle göz korkutucu bir ihtimaldir, panoların önemli bir yüzdesinin değiştirilmesi gerekecektir.

İşleri karmaşık hale getirmek, alt zemin yoktur ve tüm iç duvarlar parke üzerine oturur. Böylece zemin doğrudan zemin kirişlerine çivilenmişti ve sonra tüm iç duvarlar kaldırıldı, o çiviyi çivilenmiş duvarların altında nasıl yukarı ve dışarı çıkaracağınızı hayal bile edemiyorum.

Öyleyse ne yapabilirim? Duvardan duvara halılar en kolay çözüm olacaktır, ancak tüm bir halı evi için deli değilim. Zeminleri düzleştirebileceğimi varsayan diğer tek seçenek laminat mı? Ya da sadece mevcut zemine bir alt zemin olarak davranabilir ve seviyeye ulaştığımda sevdiğim şeyi yapabilir miyim?


2
Bu zeminin altında ne var? Bana sorarsanız bu çok önemli bir soru. Çözüm bu bilgilere çok bağlıdır. Ayrıca bir zemin kat mı yoksa üst kat mı?
python marş

1
Başka bir şey: kesin olan zemini değiştirebilirsiniz; ama önce ilk şeyin altında ne olduğunu bilmeliyiz?
python marş

2
Sertağanın altındaki tek şey zemin kirişleridir. Sorum hem zemin kat hem de ikinci kat için geçerli, ancak zemin kat çok daha kötü bir şekle ve daha yüksek önceliğe sahip.
hokiewalrus

Yanıtlar:


7

Bir parke montaj şirketi ile konuşun. Bütçenizdeki katınızla neler yapabileceklerine şaşırabilirsiniz. Hasarın derecesine bağlı olarak çok pahalı olabilir, ancak vintage parke zeminlerde çok fazla görsel hasar kabul edilebilir ve kötü parçaları değiştirebilir, gıcırtıyı çözebilir ve zemini daha az maliyetle yenileyebilir kaplama ve yeni döşeme daha mal olacak.

Aksi takdirde, mevcut döşemeyi bir alt zemin olarak desteklemeyi planlayın:

Yerde yeni ahşap parçaları ekleyin, zeminde 3/8 inçten daha fazla bir boşluk var. Zemin belirgin çöküntüler ve aşınma noktaları ile çok düzensizse, büyük bir zemin zımpara makinesiyle geçmek düzensizliği azaltabilir ve bir seviye oluşturabilir ve Bu aşamada kullanabileceğiniz tesviye bileşikleri vardır, ancak eğer yaparsanız, esnek ve kırılgan olmayacak birini seçin Beton bazlı bileşikler çatlar ve toz haline gelirler, sonuçta zamanla etkisiz hale gelirler .

Sürtünme gürültüsünü (gıcırdama) azaltmak için ahşabı aşağıdaki kirişlere vidalamak için zaman ayırın. Bu, çok sayıda vida ve zaman alabilir. Gıcırtı nedeni iki bitişik tahta arasına sürtünüyorsa, aralarındaki çatlaktaki kısa bir vida gıcırtıyı ortadan kaldıracak kadar birbirine sabitleyebilir.

Üzerine ne koymak istediğinize bağlı olarak, kalan düzlük ve boşluk sorunlarını çözmek ve yerleştirmeyi seçtiğiniz döşemenin ihtiyaçlarını karşılamak için 1/4 "luaun veya daha kalın kontrplak - 3/4" e kadar altlık - ekleyin üst. Başka bir parke zemin koyacaksanız, kalın bir alt tabakaya ihtiyacınız olmayabilir. Eğer halı ve yastık koymak istiyorsanız, muhtemelen daha kalın bir alt tabaka istersiniz. Önerilen döşeme tipi için döşeme montajcınıza veya döşeme talimatlarına başvurun.

Kalın bir laminat parke kullanırsanız altlık olmadan uzaklaşabilirsiniz.


7

Evet, mevcut zemini bir alt zemin olarak kullanabilirsiniz, ancak alçakgönüllülükle, kırılgan çimento esaslı kendiliğinden yayılan altlığın iki ahşap yüzey arasında iyi sandviç yapılmayacağını ve içinden geçen bir dizi bağlantı elemanının iyi yapılmayacağını söylüyorum. Bana vibrasyon gibi geliyor, çimentodan geçen bağlantı elemanı dökülen altlığı kırmaya başlayacaktı. Standart bir işlem prosedürü olarak çok şey yapıldığına inanıyorum, bu yüzden kabul edildi. Zemini tutan bir grup çimento çipini istemem. Ama bir kez yapıldığında, her zaman gözden uzak, akıldan çıkmış, sanırım norm da oldu. Orada kimseyi çarpmaya çalışmıyorum, kabul edilen "normların" değiştiğini görüyorum. Eğer yanılıyorsam lütfen söyleyin.

yeni alt zemini döşemeden önce kirişlere uygun bir şim ekleyin. Kontrplak, ikinci kirişi paralel duvardan geri buluştuğunda, en azından, yeni ve eski yüzeyleri yıkamak için hafifçe yükseltilmiş bir 2X4 çivi çakma makinesi ekleyin. Tutkal yerleşene kadar tutmak için vidaları veya çivileri kullanarak çiviyi yerine yapıştırın.

Bu işlemin bir uyarlamasını kullanarak, hasarlı zemin yukarıdayken zeminleri biraz düzleştirebilirsiniz, mevcut kirişlerin yıllarca hizmette yarattığı sarkmayı ortadan kaldırmak için mevcut kirişleri 2X4'lerle kardeşleştirebilirsiniz. Şimleri eklemeniz gerekmeyecek, sadece sistered kirişleri kalınlıktaki farkı telafi edecek kadar yeni bir düz yüzey oluşturacak kadar yükseltin. 3/4 "kontrplaktan oluşan bir hurda uçları sağa doğru ayarlayacaktır ve ortasından geçen, uçlardaki çivi çakma makinelerinin biraz üzerinde yükselen bir ip çizgisi odanın merkezini düzleştirecektir. Biraz daha var, ama ben roman yazmaya devam etmemeye çalışıyorum, bu sizi doğru yöne götürecektir.


1
Ve yine de muhtemelen üç tarafı aynı malzemeyle, içinden çiviler veya vidalar ile sarılmışsınız. Portland çimento bazlı bir ürün değil, bu uygulama için alçı çimentonun (alçıpanın ortasıyla hemen hemen aynı şey) kullanılmasının bir nedeni vardır.
Ecnerwal

1
Sadece alçı esaslı olmayan çimento esaslı kendiliğinden yayılan altlıklara aşina olduğum için, sadece mala sınıfı olduğunu düşündüğüm alçı esaslı düzleştiricilerin doğasının dışarıdan geçen tırnakları kaldırabileceğini varsaymak güvenli mi? döşeme çivileri bir açıyla sürülürken toplar uçuyor mu? Bana, atılan döşemenin altına yerinden çıkmak ve kalkmak için cips için en iyi aday gibi geliyor. Göremiyorum, döşeme kağıdı saklıyor. Orijinal zeminin her bir parçası arasında da hareket vardır.
Jack

3
Patent, US004075374, sayfa 7, sütun 2, satır 22-25: Tam olarak kurutulduğunda, çiviler veya diğer tutturucular, dökülen zeminden dökülen zeminin çiplenmesine veya çatlamasına veya başka bir şekilde deforme olmasına neden olmadan alt zemine sürülebilir. Kısacası, pratikte var olmayan bir sorun oluşturuyorsunuz. Saf FUD
Ecnerwal

6
Bir patentin güvenilir bir bilgi kaynağı olduğuna güvenmem. Kâr etmeyi umdukları sadece birinin fikri. Patent sürecinde fikrin çalışması gerektiğini söyleyen hiçbir şey yok. Uzman denetçi fizibilite değil, çoğunlukla kopyalar arıyor.
AaronD

1
Ancak, bir patentin bağımsız olarak çalıştığı bilinen bir şeye atıfta bulunduğunu biliyorsanız, faydalı olabilir.
AaronD

5

mevcut zemine alt zemin olarak bakabilir ve seviyeye ulaştığımda sevdiğim şeyi yapabilir miyim?

Birini aldım. Bir yaklaşım için alçı çimento "kendiliğinden yayılan" zemin bileşiğine bakın . "kendiliğinden yayılan altlık", benzer uygulanabilirliğe sahip bir ürünün başka bir adıdır.

@Jack gibi, buna rağmen çivilemekten korkuyorsanız (doğru ürünle ilgili bir sorun değil, yanlış ürünle ilgili bir sorun olabilir), (genellikle "tasarlanmış" için yüzer veya tutkallama yaklaşımı kullanabilirsiniz. ") ahşap zemin yüzeyi. Kendim yapıştırılmış masif ahşap parke döşeme iyi bir anlaşma var - oldukça güzel, ama şimdi yazık / laminat zemin piyasaya çıkmadan önce olduğu gibi kolay / ucuz mevcut değil.

Akrilik yapıştırıcılar (düşük VOC) piyasaya çıktığında, masif ahşap parke ile çalışmak bir zevkti - eski çözücü yöntemi çok eğlenceli değildi (yüksek cennete kadar kokuyordu ve takip etmek için çok katı zamanlama vardı. Stresli.)


2
Kendiliğinden yayılan bir ürünün boşluklar nedeniyle buraya uygun olup olmadığını bilmiyorum.
OrganicLawnDIY

4
Döşeme öncesi boşlukları bantlamak veya doldurmak için yeterince kolay.
Ecnerwal

4

Mevcut döşemeyi, karo dışında temel olarak her şey için uygun olacak şekilde, uygun bir tesviye ile bir alt zemin olarak kullanma olasılığına ek olarak, yeni bir alt zemin yapmak için buna ek olarak 3/4 "kontrplak ekleyebilir ve ardından fayans döşeyebilirsiniz. ya da üzerinde istediğiniz başka bir yer döşemesi.


4

Açıkladığınız şey ailemin evine benziyor. Orijinal parke zeminin üzerine tesviye etmek için ince bir kontrplak tabakası (1/4 "?) Yerleştirdiler ve daha sonra orijinal zemin üzerine dik olarak döşenen yeni tahtalar ile yeni bir parke zemin koydular. işin bitiminden beri düzinelerce yıl geçti ve yeni zemin hala tamamen düz ve gıcırtılı değil.


2

Tavan yüksekliğiniz buna izin verirse, mevcut zemin üzerine 3/4 kontrplak vidalayabilirim (bulabildiğim tüm creaky parçalarını vidaladıktan sonra) ve sonra ahşap zeminleri üzerine koydum.

Kendiliğinden yayılan ürünleri mümkün olduğunca atlarım.


neden 3/4 "kontrplak yerine 3/8" daha yakın bir şey?
warren

1
3/4 "kontrplak döşeme için standarttır. Ahşap zeminlerin bir kısmı götürülür veya bükülür ve 3/8 bu sorunların bazılarını" transfer eder ". Biraz daha fazla ödeme yapmak ve olası sorunları ortadan kaldırmak daha iyi olur.
Mayo

1

Gıcırdamadan önce: Düzeltmeye çalışmadan önce gıcırdamanın nedeninin ne olduğunu anlamaya çalışın. En azından eskisinin üstüne yeni bir zemin koymadan önce sebebini bulmanızı tavsiye ederim, çünkü eski zemine erişim yardımcı olabilir. Gıcırdamanın en yaygın nedeni (bildiğim kadarıyla) döşeme tahtalarının artık kirişe mükemmel şekilde sabitlenmemesi ve üzerlerinde yürürken hareket edebilmesidir. Bu, kirişe (yukarıdan) vidalanarak veya aşağıdan (aşağıdan) çevrilerek sabitlenebilir. İç duvarlarınızın tuhaflığı göz önüne alındığında, gıcırtı, döşeme tahtalarının stres altında bükülmesinden de kaynaklanabilir. Bu durumda, stres kaynağını (örneğin duvarları) kaldırabilir veya döşeme tahtalarına destek ekleyebilirsiniz. Bunun bir sorun olup olmadığı döşeme tahtalarınızın gücüne ve üzerlerindeki strese bağlıdır.

Sizinkiyle benzer bir sorunum vardı, ancak mevcut zemininim o kadar hasarlı değildi. Zemin seviyemi zımparaladım, böceklere karşı tedavi ettim (sadece güvenli tarafta olmak için) ve daha sonra üzerine laminat koydum. Laminat mevcut zemine dik olarak yerleştirilir. Bu gıcırtıyı çözmek ve bana yeni bir zemin vermek için yeterliydi. Zımparalama, ilave seviyelendirme maddeleri olmadan laminatı destekleyecek kadar düzleştirdi (bunu tedarikçi ile kontrol ettim).

Yani zemininiz yeterince düz ise, aynı şeyi deneyebilirsiniz.


0

Tamam, sadece zemin kirişlerinin zeminin altında olduğunu söylediğiniz için, sanırım bir kum tabakasına yatmışlar mı? Bu durumda, kötü ahşap zeminden daha fazla probleminiz var. Öncelikle, mevcut zeminin üzerine bir şey koymanızı önermiyorum, çünkü bu, fakir bir temel üzerine ev inşa etmek gibidir, her yeni zemin "temel" varolan zemini ile birlikte batırılır. Zeminin duvarların altına gittiğini söylediğinizden, bu gerçekten belediye başkanı sorunu değil: sadece öğütücü veya benzer bir alet alıp duvarın kenarındaki zemini kesin. Bu belki biraz beceri gerektirir, ancak yapılabilir. Daha sonra, zemin kat için: zemin kirişlerinin altında beton levha yoksa, biraz çakıl dökün, sıkıştırın, sonra betonarme levha (10-15 cm kalınlığında 4-6 inç) dökün, sonra biraz hidro yalıtım kaplaması uygulayın . Bir sonraki katman ısı yalıtımıdır (Strafor 5cm 2 inç) ve bu çimento şapının üstünde (yuvarlak 5 cm 2 inç). İstediğiniz zemini koyabilirsiniz, gerçekten önemli değil. Şimdi, yerde beton bir levha varsa daha kolaydır; levha kola olduğunu varsayarak hiçbir çatlak, yamaç vb. Değilse ben güneşlenme katmanları ve çimento şap koymak öneririz. Üst kat için daha basit: açıkladığım gibi zemini kesin; büyük olasılıkla altında bir şap var ve sadece yenisiyle değiştirin ... Herhangi bir sorunuz varsa sormanız yeterlidir. Aksi takdirde güneşe maruz kalma katmanları ve çimento şapı koymanızı öneririm. Üst kat için daha basit: açıkladığım gibi zemini kesin; büyük olasılıkla altında bir şap var ve sadece yenisiyle değiştirin ... Herhangi bir sorunuz varsa sormanız yeterlidir. Aksi takdirde güneşe maruz kalma katmanları ve çimento şapı koymanızı öneririm. Üst kat için daha basit: açıkladığım gibi zemini kesin; büyük olasılıkla altında bir şap var ve sadece yenisiyle değiştirin ... Herhangi bir sorunuz varsa sormanız yeterlidir.


Üzgünüm, sorunuzu daha önce anlamadım. Zemin katın altında tam bir bodrum, dökülmüş bir zemine sahip beton blok vardır.
hokiewalrus

Peki, o zaman harika ..... bu şekilde çok daha kolay. Zemin kirişlerinin kuma yerleştirildiği evleri gördüm, bu yüzden sordum ....
python starter
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.