CLAY topraklarında, ahşap çit direklerini ayarlamak için en iyi yöntemi mi arıyorsunuz?


4

Ahşap bir çit kurmaya hazırlanıyorum. Benim sorunum, çoğunlukla kilden oluşan toprağım. Direkleri zayıf drenaj kili içerisine yerleştirmek için en iyi yöntem nedir?

Yanıtlar:


2

Çitimi 2 yıl önce yeniden açtığımda, PostMaster metal direklerine gittim ( http://contractors.masterhalco.com/Contract.nsf/woodpostmaster ). Home Depot'taki iyi bir PT postasından fazlası değildi. Ayrıca metalleri görmemeniz için onları bir kazıkla kolayca sarabilirsiniz.

Yaklaşık 30 "derinlikteki delikleri kazdım, sonra direkleri doğru yüksekliğe ulaşana kadar direkleri kire sürdüm - kesmekten çok daha kolay. Delikten birkaç santim kadar bezelye çakıl koyabilirsiniz, ama ben sadece beton yaptım. umut şu ki, 20 yıl içinde çitleri yeniden inşa etmem gerekse bile, direkleri asla değiştirmek zorunda kalmayacağım.


Harika öneri. Bunun gibi bir ürünün kazma deliğine ihtiyacı var mı, yoksa basitçe sürülebilir mi (büyük kayalar / engeller olmadığı varsayılarak) merak ediyorum.
BrownRedHawk

@BrownRedHawk - Temelde bir miktar kütle vermek istersiniz (örn. Beton). Belki 8'lik bir postanız olsaydı ve 4''ünü sürdüyseniz 'tamam olur, ama sürmesi gereken çok fazla posta var. Ve bunları kullanma konusundaki deneyimim, tepenin bir miktar deforme olmasıydı (ölüme çarpması çok zordu)
Drew

0

Yıllar boyunca birkaç mesaj yükledim. Şu anda bu yöntemi kullanıyorum. Tüm Köşem, Kapı, H destek, direkler. Onlara Drive yolu sızdırmazlık maddesi uyguladım. Alttan 4 metre. Yerden 1 ayağım var. Yerde 3 metre. Şimdi ... Anladığım kadarıyla günümüz tuz basıncıyla muamele edilmiş ahşabın günümüz betonuna olumsuz bir kimyasal reaksiyonu var. Böylece toprak / sınıf düzeyinde kırılma sonrası elde edersiniz. Yani benim cevabım, direklerinizin 4 ayağını, ara yol sızdırmazlık macunu ile kapatmak. Deliğinizin tabanına küçük bir çakıl yerleştirin. Betonunuzu ekleyin ve zemin üzerinde bir koni şeklinde doldurun. Herhangi bir giriş takdir edilmektedir. Bu benim için yeni bir yöntem.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.