Bodrum katını bitirdikten sonra 7 feet yüksekliğindeki tavan ihtiyacını nasıl karşılayabilirim?


14

Bodrum tavan kirişlerim beton döşemenin tam 7 metre yukarısında. Bitmiş yaşam alanı gereksinimi bitmiş zeminden bitmiş tavana 7 ft'dir. Döşeme (Delta-FL drainboard + laminat) ve tavan (alçıpan) ile birkaç inç kaybedeceğim için, aslında gereksinimi karşılamak için yeterli yüksekliğe sahip olmayacağım.

Yerel kodum (pdf) olduğunu düşündüğümden alıntı yapıyorum :

R305.1 (Değiştirildi). Yaşanabilir alan, koridorlar, koridorlar, banyolar, tuvalet odaları, çamaşır odaları ve bu alanları içeren bodrum bölümleri tavan yüksekliği 7 metreden az olmamalıdır. Gerekli yükseklik bitmiş zeminden tavanın en düşük çıkıntısına kadar ölçülmelidir. Bir odanın veya alanın taban alanının% 50'sinden fazlasının, 7 fit'ten daha az eğimli bir tavana sahip olmasına izin verilir.

Soru: bu konuda ne yapabilirim? Bir fikrim, alçıpanı kirişler arasına koymak yerine altlarına koymak, belki de bunu telafi etmek için alt ucun sadece birkaç inç üzerine koymaktı. Bu uçar mıydı? Kimse böyle bir şey yaptı mı? Bunun çok daha fazla iş olacağını anlıyorum ama bunu yapmaya istekli olabilirim. Başka fikir var mı?


3
Yerel bina müfettişinize sorun - kesin bir cevap verecektir.
ChrisF

1
Gereksinimi karşılamıyorsanız endişeniz nedir? Bunu yakında satmayı veya kiralamayı düşünüyor musunuz?
BMitch

Planlamıyorum ama öğrendiğim şey, hayatın her zaman plana göre gitmediği için, her iki seçeneğin de bana ulaşmasını istiyorum. Bununla birlikte, daha önce bir mülk satmadım veya kiralamam ve kişisel deneyimlerden sorunların ne olabileceğini bilmiyorum. Her iki durumda da yanlış temsil etmemeliyim, bu yüzden bu yaşanabilir alan olmadığını açıklamalıyım.
Peter Q

2
Ben bir ev müfettişiyim ve bunu bulsaydım, raporumda raporlanabilir bir öğe olurdu. Bu, potansiyel bir alıcıya yapı ruhsatının tarihini isteyen vs ... Çok pahalı bir hata olabilir.
shirlock evleri

Yanıtlar:


12

Bu kodun ifadelerine göre, zemine veya tavana hiçbir şey ekleyemezsiniz, çünkü minimum 7 'değerinin altında olacaksınız. Süper ince bir döşemeyi (beton lekesi? Linolyum?) Düşünebilir ve daha sonra, önerdiğiniz gibi, sheetrock'u kirişler arasına koyabilirsiniz (bu, biten bir kabus gibi görünüyor).

Alternatif olarak, temeli yükseltin (muhtemelen maliyet engelleyici).

Bütün bunlar, B Mitch'i yankılanıyorum ... yasalara uymamanın endişesi nedir? En büyük dezavantajı, sattığınızda bitmiş kare görüntüler olarak reklam verememeniz olurdu.

Yapacağım ilk şey, bir müfettiş çıkması ve 1 "varyans elde etme ihtimalinin ne olacağını sormasıdır." Yeterince yakın "olarak sayabilir ve geçmenize izin verebilirler.


6
bodrumum için tam olarak aynı varyansı var. sadece YAZARLAMA'ya aldığınızdan emin olun çünkü müfettiş teftişte sadece imzalarsa, ancak varyansı belgelemezse, o zaman satış / kiralama zamanı geldiğinde, başka bir müfettiş (hatta aynı kişi) sana inanıyorum.
longneck

@ longneck, bir farkın var mı? zor muydu
Peter Q

1
Yerel bina müfettişinizden 1 inçlik bir sapma elde etmek kolay olmalıdır. 1/2 kaya kullanın, yukarıda belirtildiği gibi çok ince bir zemin kullanın ve belgelenen varyansla kesinlikle izin alın. Yerel müfettişiniz tam bir sertlik olmadıkça, size verecektir. İyi şanslar.
shirlock evleri

3
Çok kolaydı. Müfettişi aradım ve ne zaman bölgemde olacağını sordum, sonra kendimi hazırladım. Ona benim sorunumu gösterdim ve benim için bir mektup yazdı ve bana 2 tane varyansa izin verildiğini söyledi. aynı müfettiş işim bittiğinde geri geldi.
longneck

Tavanlar çoğu yerde 5 / 8'de yapılmalıdır; Kirişler arasına girmek kesinlikle yangın kodunu karşılamıyor. Ya bir varyans alırsınız çünkü yeterince yakındır ya da bodrumunuzu kazmanız ve muhtemelen temeli desteklemeniz gerekir. 'Yeterince yakın' olup olmadığını öğrenin, +1. Aksi takdirde 20 dolar gibi.
Mazura

1

Sadece tavanı boya ve pot ışıkları ekle. Bunun gibi birkaç bodrum kat bitirdim ve harika görünüyor. Aslında tek olumsuz, bir tavanın size vereceği ses bariyeri ve bu yine de sert köpük levhalarla yapılabilir.


1

En fazla% 50 "CAN" 7 'den az olamaz ... Bu, bitmiş tavanı bitirmek istediğiniz alanın yarısına koyma fırsatı verir. Diğer% 50'i bulmak size kalmış!

Ben bitmiş bodrum için 2 BR planlamaya çalışırken 2 çıkış pencereleri anlamaya uğraşıyorum. Kurallar katı görünüyor, ancak # 1, 44 "eşiği elde etmek için yerleşik bir adımla tüm kuralları yerine getirebilirim, ama sonra 7 'tavanını ve henüz # 2, neden bodrumun çıkış için kuralları var, İkinci kat BR'ler kaçmak için serbest düşüşte 20 'atlamamı istiyor?

Müfettişim dostça bir adam ama% 100 kurallara bağlı. Sistemi kandırmaya çalışmıyorum ama biraz sağduyuya izin verilmeli.


1
2. kat yatak odası pencereleri için kurallar vardır, ancak daha az karmaşıktır. Tipik olarak sadece sığacak kadar büyük olmaları gerekir. 2. kat penceresinden asla gerçekten tuzağa düşmezsiniz. (en kötü durumda atlarsınız) Bir bodrum katında, pencereye ulaşamıyorsanız veya pencere yeterince büyük değilse, öylesiniz.
Mr.Mindor

Pencereye sığabildiğiniz sürece pencereye bir merdiven de koyabilirsiniz. Bodrum katında bir çıkış pencereniz yoksa dışarı çıkamazsınız. Ölmektense 20 'zıplamayı tercih ederim.
Taze Kodlayıcı

0

Sahip olduğunuz ev tipinden bahsetmediniz, ancak sömürge tarzı bir ev olduğunu varsayarsak, "bodrum" nuzun 10 'veya 6 "tavanlara sahip olması önemli değildir , çünkü asla yaşam alanı olarak düşünülmeyecektir.

Basitçe "bitmiş" alan olarak görülecek ve hesaplanacak, ancak asla "yaşam alanı" hesaplamanızın bir parçası olarak dahil edilmeyecektir.


Evin tarzının onunla ne ilgisi var?
Niall C.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.