Bir odanın maliyet etkin bir şekilde ses yalıtımı


9

Komşu evden bizim yatak odasına gelen gürültü sınırlamaya çalışırken benim kova için en patlama almak için arıyorum. Duvarın yeniden sıvanmasının maliyeti söz konusu değildir.

İnternette arama yaptım ve belki de gürültünün büyük çoğunluğunun odadaki komşular evine baktığımız pencereden geleceğini keşfettim. Bu, uygulama maliyeti için en fazla gürültü azaltmayı alacağımız yer gibi görünüyor. Yaklaşık 1m x 1.5m boyutlarındadır.

Bu soruna en iyi çözüm, bu pencereyi çift cam almak mı? Gürültü azaltma ve pencereler için bir takım teknolojiler vardır, başkalarının deneyimleri nelerdir?

Yanıtlar:


6

Pencereleri değiştirmeden önce, ses sönümleyici perdeleri denemek isteyebilirsiniz. Google arama ve birkaç şirket ev sinema salonları ve diğer odalar için çözümler sunacak.

Evimde tek bölmeli pencereler var. Kış aylarında, ısıtma maliyetlerine yardımcı olmak için ikinci bir pleksiglas insert takıyorum. Ancak gürültü ile büyük bir fark yaratır. Denemek istiyorsanız, biraz hurda plastik veya kontrplak alın ve pencerenizi örtün. Korkunç görünecek ama en azından nasıl olacağına dair bir fikir edineceksiniz.


1
Sonunda bitmemiş cümle mi?
JYelton

İlginç fikirler, çok teşekkürler Micahel. Özellikle ses azaltma perdeleri ve pencerenin gerçekten sorun olup olmadığını test etmek için pencereye geçici olarak biniş fikrini seviyorum.
Abarax
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.