Hangi kablosuz sıcaklık izleme sistemlerine bakmalıyım? [kapalı]


12

Evimdeki birkaç yerde sıcaklığı izlemek ve günlüğe kaydetmek istiyorum. Sensörler için normal tüketici pilleri vb. İle kablosuz izleme tercih edilir. Evimde çalışan ve sıcaklıkları kaydedip verilere göz atabileceğim bir Mac OSX sunucum var. Finlandiya'da yaşıyorum, bu yüzden ABD için çok özel bir şey işe yaramayacak.

Hangi kablosuz sıcaklık sensörleri ve sisteminin kullanılacağı konusunda iyi bir öneriniz veya tecrübeniz var mı? Bu şey benim için bir yenilik olduğu için ucuz bir şey tercih ederim ama çok DIY değil.

Yanıtlar:


3

Bir seçenek Arduino tabanlı mikrodenetleyici kullanmaktır. Ben tavsiye JeeNode entegre kablosuz için.

Temel bir "sunucu" artı bir uzaktan kumanda sensörü için yaklaşık 55 € karşılığında iki JeeNodes, USB adaptör, sıcaklık sensörü ve pil gerekir. C'de elektronik bileşenlerin ve programların nasıl lehimleneceğini bilmeniz gerekir. Her ek sensörün maliyeti yaklaşık 20 € olacaktır.

İşte Arduino kullanarak sıcaklık sensörü için örnek proje (JeeNode üzerinde de çalışacaktır). Bu iskeletten başlayarak kablosuz kod da eklemelisiniz .

Yani, çok ucuz değil ve kesinlikle oldukça gelişmiş DIY. ;-)


Heh, teşekkürler. Şimdilik biraz fazla DIY olduğunu düşünüyorum.
Mikko Tapionlinna

Bu cevap kullanıcılar tarafından en değerli göründüğü için şimdi kabul edeceğim. Teşekkürler.
Mikko Tapionlinna

1

Kayıt yazılımı thermd belgeleri , desteklenen cihazlar hakkında kapsamlı notlar ve maliyet ve işlevsellik açısından bir karşılaştırma içerir.


0

Bu soruyu kendime sorduktan sonra bulduğum bir çözüm. Henüz test etmedim, ama umut verici görünüyor. Bunu gerçekten işe yaramazsa, bunu bir cevap olarak kabul etmeyeceğim. Buraya eklemek istedim, çünkü aynı soruyu merak eden biri için fikirler verebilir.

Temel olarak plan şöyle:

  1. : Bir radyo TRANCEIVER (alıcı ve verici) alın http://www.telldus.com/products/tellstick_duo
  2. Bunun gibi bir kablosuz sıcaklık sensörü (veya belki birden fazla) alın: http://www.clasohlson.com/fi/Lis%C3%A4anturi/Pr361797000 (çalıştığı telldus forumlarından kontrol edin)

Başka birinin bu yaklaşımla ilgili deneyimi varsa, bunu duymak isterim.


0

Sadece bazı XRF modülleri ve bir Ahududu Pi gibi bir şey ile yapmayı düşünüyordum

Ciseco bunun için modül satıyor (Mac'te kullanılabilir olmasını beklediğim USB XRF alıcıları dahil).

Muhtemelen başka birçok satıcı var.

Alternatif olarak Oregon Scientific veya benzeri üreticilerin birden fazla uzaktan kablosuz sıcaklık sensörüne sahip kablosuz hava istasyonlarına sahip olduğunu hayal ediyorum.


0

Bir WiFi sensörü + bir akıllı telefon uygulaması veya web sitesi kullanan yaklaşık 200 $ için ElertUs adlı bir ürün buldum. Üreticinin web sitesinden veya Amazon'dan satın alınabilir ( satıcı geri bildirimini not edin ).

ElertU'lar, sıcaklığı, nemi ve bir dizi diğer durumu izlemenizi sağlar. Üreticiden:

İnsanlara önemli şeylerine ne zaman ve her yerden neler olduğunu bilme olanağı sağlayan kullanımı kolay bir izleme çözümü!

Elertus Sensörü aşağıdakilerdeki değişiklikleri izler ve alır:

Door opens and closes
Movement
Temperature Levels
Humidity Levels
Light Levels

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.