Garaj kapısı açacağı montajı - kablolu veya çıkış gücüne karşı mı?


10

Garaj kapım için bir açıcı takıyorum ve üniteye güç sağlamak için yeni kablolar döşemem gerekiyor. Ünite kablolanabilir veya bir prize takılabilir. Daha çok yönlü göründüğü için şimdilik çıkış seçeneğine doğru eğildim. Bu sadece kişisel bir tercih midir, yoksa bir seçeneği diğerine tercih etmenin zorlayıcı nedenleri var mı?


4
Geçmişteki birinin şu anda sahip olduğumuz eve yaptığı gibi bir ışık anahtarına BAĞLAMADIĞINIZDAN emin olun: - /
David Oneill

Yanıtlar:


13

Şahsen, garaj kapısı açıcısının prizle beslenmesini tercih ederim, böylece bir kesici bulmak yerine onunla bir şey yapmam gerektiğinde fişi çıkarabilirim. Devre dışı bırakma kolaylığı dışında, birini ya da diğerini yapmak için zorlayıcı bir operasyonel sebep olduğunu düşünmüyorum.

Tabii ki, bir sonraki açacağınız kabloyla bağlanamıyorsa, bunu zorlamamanın bir nedeni olabilir (çıkış bir dahaki sefere doğru noktada olacaktır).


Benzer düşüncelerim vardı, ama kuşkusuz bir sonraki açıcıyı düşünmedim. Ben geldiğimde o köprüyü geçeceğim! İçgörü için teşekkürler.
ajk

1
Garaj kapısı açıcısının hemen üstündeki tavana bir çıkış ekledim; bir uzatma kablosu için ek fiş birden çok kez kullanışlıdır.
11:03

5

Bazı ülkelerde (birincisi İsveç için), yetkili bir elektrikçi değilseniz, elektriği zorlamak yasadışıdır.

Bu nedenle, prizlerle çalışmak daha basit ve daha güvenlidir.

Kablo bağlantıları daha iyi görünüyor, OTOH ve kolayca kurcalanamaz. :)


Başlamak için bir çıkış yoksa hala yardımcı olmuyor :)
gregmac

İsveç hakkında ilginç bir not, bugün yeni bir şey öğrendim :). Kablolu bağlantının daha iyi görünebileceğini kabul ediyorum, ancak bence bir prizin çok yönlülüğü benim için kazanacak. Yine de görüşün için teşekkürler!
ajk

@gregmac: Doğru. ;) Bu durumda, prizi bir yere bağlamak için bir elektrikçiye ihtiyacınız olacaktır. Kablolama ve kurulumun çoğunu kendiniz yapabileceğinize inanıyorum, sadece şebeke sigorta kutusuna bağlamayın.
Macke

2

Yerel kodunuzu kontrol edin - kalıcı olarak kurulmuş bir cihazın prize takılı olması yasa dışı olabilir.

Bunun nedenini anlamıyorum ama bu, örneğin bazı belediyelere monte edilmiş aydınlatma için geçerlidir.


2
Orijinal neden muhtemelen aptalların duvarların arkasında uzatma kabloları ve diğer aptallıklarla ilgili. Ben büyüdüm evin yanındaki yanmış (bir çocuk kaybetmek) daha önceki sahipleri bodrum 'bitmiş' ve düzgün kablolama yerine panelin arkasında uzatma kabloları çalışan nedeniyle. Ben kesinlikle kodları kontrol ediyorum, ama tahminim çıkış uygun durumlarda (olduğu gibi, garaj kapısı açacağı hemen yanında), o zaman muhtemelen izin verilir.
Michael Kohne

@MichaelKohne - Anlamıyorum ... neden duvarın arkasındaki uzatma kablolarını çalıştırmak sert kablolamanın neden olmayacağı sorunlara neden olur?
ArtOfWarfare

1
@ArtOfWarfare - uzatma kabloları normal çıkış yükleri için nadiren derecelendirildiğinden (en azından ABD'de, çıkışlar çoğunlukla 15 amper için derecelendirilir ve elektrik kabloları nadiren bu yükleri kaldırabilir) ve genellikle böyle bir şekilde inşa edilmez bunları kalıcı olarak yerinde bırakabilmenizi sağlar (diğer sorunların yanı sıra, esneklikleri, ev değiştikçe ve şeyler titreştikçe duvarın arkasındaki şeyleri hareket ettirdikleri veya ovaladıkları anlamına gelebilir). Temel olarak, bunun için tasarlanmamıştır ve arıza modları trajik olabilir.
Michael Kohne

1

Tüm garaj prizlerinin artık GFCI korumalı olması gerekiyor (NEC 2005, kolayca erişilemeyen çıkışlar için bir istisna olan son yıldı). Herhangi bir nedenle GFCI çalıştırılırsa garajınıza erişemeyebilirsiniz.


3
Sizin tavsiyeniz, açıcıyı bir bağlantı kutusuna sabitlemek gibi görünüyor. Eğer öyleyse, cevabınızda bunu daha açık hale getirmek için söylemeye değer.
Niall C.

@NiallC. - Bu cevabın daha açık olması gerektiğine katılıyorum - GFCI kısaltmasını daha önce hiç duymamıştım. GFCI (Topraklama Arızası Devre Kesicisi) korumalı, kaynaktan geri dönmekten daha fazla akımın ayrıldığı tespit edilirse gücün kesilmesi gerektiği anlamına gelir (IE, bir kişiden ve toprağa doğru aktığı için). Gerçi zorlanman gerektiğini öne sürdüklerini sanmıyorum ... gerçekten, bu benim için bir cevap gibi görünmüyor. Sadece teğetsel olarak ilişkili bir BTW.
ArtOfWarfare
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.