İç duvarları püskürtücü ile boyamanız tavsiye edilir mi?


8

Sadece bir ev satın aldık ve taşınmadan önce tüm odaları boyamak istiyoruz: 4 yatak odası, oturma odası, mutfak ve aile odası (2000 sft ev). Mümkün olduğunca verimli olmak istediğimizden, bir güç püskürtücü kullanarak baktım. Bunu daha önce yapmış olan insanlardan bazı cevaplar almak umuduyla bunu yapmanın artılarını ve eksilerini okudum.

Yani, içeride bir püskürtücü kullanarak, evet ya da hayır? Evetse, hangi ipuçlarını ve önlemleri önerirsiniz?


3
Bekle ... Başka bir yerde hem artılarını hem de eksilerini okudunuz ve buraya daha fazla artı ve eksileri için mi geldiniz ? Ne yazık ki, muhtemelen aynı artıları ve eksileri burada alacaksınız .
Tester101

2
Belki, belki değil. Kabul ettiğim cevap, okuduğum diğer makalelerin asla işaret etmediği bir şey belirtti. Bu yüzden bence sormaya değer.
Wayne Yak Yak

Benim ressam etkilendim .... Bunu yapmak için iki adam aldı: biri püskürtülür diğeri aynı alanı yuvarlanır. Etkileyici!
Kris

Yanıtlar:


9

Pro: Hızlı Boya. BİR TEK.

Con: her şeyi maskelemek zorundasın, ama HER ŞEY, boyayla kaplanmak istemiyorsun. Zeminler, pencereler, tuvaletler, lavabolar, çıkışlar, anahtarlar, ışıklar, eserler.

Con: Birden fazla renk veya daha fazla maskeleme istiyorsanız iyi değil.

Her şeyi beyaza boyayan ve halıların yerini alan apartman kompleksleri (ve neredeyse her şey halı kaplı) daha sonra onları "verimli" buluyor - çoğu insan tüm işi bir rulo ve fırçalarla çok daha hızlı yapıyor.


Teşekkürler, her odada farklı renklerle birden fazla oda yaptığımız için (ve bazen aynı odada birden fazla renk) püskürtme bizim için çalışmayabilir. Silindirler ve fırçalar o zaman.
Wayne Yak Yak

Evimizi inşa ettiğimizde (kendi generalimiz gibi davrandık), tüm astarı püskürttüm, sonra tavan boyunca aynı rengi kullandığımız için tavanı renkle püskürttüm. Geri döndü ve duvarları yuvarladı. Ancak evet, aşırı sprey yoğun bir şekilde gerçekleşir. Cevabınızı burada bulabilirsiniz.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

Bu yüzden hemen hemen tüm odalar yeni yapıda (pencereler ve döşeme reklam döşemesi girmeden önce) spreyle boyanır, ancak mevcut yapıda değildir (her şeyi maskelemek için çok fazla çalışma).
DA01

9

Evimi yaptığımda bir püskürtücü kullandım. Ama her şey yırtılıyordu, zeminler, kapılar, döşeme ve ışık fikstürleri. Maskeleme bu nedenle basitti ve ekstra boya ve püskürtücü için ödenen iki gün boyunca yaklaşık 8 saat boyunca tüm evi yapabilmek. Bu bir kat astar ve 1 ila 2 kat boyadır. Ben sprey yoktu 3 oda, mutfak ve banyo oldu. Şimdi bir odayı yeniden boyayacak olsaydım, bir fırça ve rulo ile giderdim.

Fazladan boya dediğimde, fazladan boya demek istiyorum. Fırça ve rulo kullanmamdan% 25 daha fazla boya kullandım.


2

Eğer LOT * resim yapmayı planlıyorsanız, evet; rulo ataşmanlı bir boya pompası kullanın.

Elektrikli Havasız Boya Püskürtücü:

resim açıklamasını buraya girin

( runyonrental.com )

* LOT = Bir ressam veya ev sahibisiniz. Bu sistemlerin bozulması ve temizlenmesi saatler sürebilir (bir dahaki sefere çalışmasını bekliyorsanız).


3
Madeni temizlemek yaklaşık yarım saat sürüyor, ama evet, biraz zaman alıyor. Ayrıca, işiniz bittiğinde, boya tabancasını Pompa Zırhı gibi bir şeyle yükleyin, böylece pompa kullanımlar arasında sıkışmaz.
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2

Depot'taki evde bulunan Power Power Roller'lardan birini almayı düşündüm, işleri biraz daha hızlı hale getireceğini düşünüyordum. Yukarıdakiler bir kerelik bir resim için aşırıya kaçabilir.
Wayne In Yak
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.